Додати новину ОСББ

У Новій Каховці протоколи складатимуть чиновники і охоронці


  Гунько Олександр     13.01.2021    6804   

У Новій Каховці протоколи про адміністративні порушення, пов’язані з карантином, складатимуть чиновники виконкому та охоронці КП «Муніципальна охорона». Таке рішення прийнято на засіданні виконкому міської ради.

Зазначимо, що стаття 38 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначає «Повноваження щодо забезпечення законності, правопорядку, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян».
У ній, зокрема, сказано: «1. До відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать:
б) делеговані повноваження: 4) розгляд справ про адміністративні правопорушення, віднесені законом до їх відання; утворення адміністративних комісій та комісій з питань боротьби зі злочинністю, спрямування їх діяльності».Між тим КУАП встановлює чіткий перелік посадових осіб, які мають право складати протоколи за ст. 44-3, коментує на сайті LigaZakon Олена Пісоцька, адвокатка АО Legal House.
Так, за її словами, протоколи мають право складати уповноважені на те посадові особи:
• органів внутрішніх справ (поліція);
• органів охорони здоров'я;
• органів державної санітарно-епідеміологічної служби;
• посадові особи, уповноважені на те виконавчими комітетами місцевих рад за порушення, вчинені у місцях, заборонених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради.

Отже, працівники комунальних підприємств до цього переліку не входять. То з якого дива у Новій Каховці охоронці складатимуть протоколи, незрозуміло. З таким же успіхом можна делегувати такі повноваження сторожам, двірникам, озеленювачам і ритуальникам.Нагадаємо, згідно ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУАП) порушення правил щодо карантину людей тягне за собою накладення штрафу на громадян від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 000 грн. до 34 000 грн.) і на посадових осіб – від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 34 000 грн. до 170 000 грн.).

Варто пам'ятати, що складання протоколу про адміністративне правопорушення не тягне за собою автоматичне накладення штрафу та зобов'язання його сплати.
Після складання протоколу його мають направити до суду, який уже і вирішить, чи мало місце порушення правил карантину людей та чи є підстави для накладення на особу штрафу за таке порушення.

время 0.0094068050384521