Додати новину ОСББ

Наскільки дорожчими стануть для нас маршрутки?


  Гунько Олександр     18.08.2021    5340   

У Херсоні підвищили проїзд у маршрутних автобусах по місту з 6 до 8 гривень. А от у Новій Каховці виконком хоче підвищити тариф від 5 до 12,98 грн, тобто, у 2,6 разу.

Така цифра зафіксована у проєкті рішення виконкому «Про встановлення тарифів на перевезення пасажирів і багажу на міських та приміських автобусних маршрутах загального користування в межах території Новокаховської міської ради». Цей проєкт розміщений на сайті міськради у розділі «Регуляторна політика». Новий тариф планують ввести з 1 жовтня 2021 року.

Між містом і селом«На приміських автобусних маршрутах загального користування, що не виходять за межі території Новокаховської міської ради, тариф на перевезення одного пасажира в автобусах, які за своєю конструкцією та обладнанням пристосовані для приміських перевезень, мають місця для сидіння та забезпечують можливість переміщення пасажирів усередині автобуса затвердити в розмірі – 1 грн 67 коп. за виконання одного пасажиро-кілометра без нарахування податку на додану вартість, автостанційного збору за обов’язкові послуги, які надаються автостанціями пасажирам, та страхового платежу за страхування пасажирів від нещасних випадків на транспорті, відповідно до розрахунку перевізника», – сказано в проєкті.Таке хитросплетіння чиновницьких фраз нічого не говорить пересічному читачу. Адже всі вказані нарахування можуть збільшити тариф у 2 рази. Бо уже з доданою вартістю він буде 2 грн. А ще ж різні збори і страховка. Нині, наприклад, такий тариф коливається від 62 до 80 копійок за кілометр у залежності від маршруту.
Наразі проїзд від Нової Каховки до Маслівки становить 17 грн. Якщо прикинути коефіцієнт 2,6 (як збільшують тариф у місті), то розрахункова ціна проїзду має скласти біля 45 грн. Грубо кажучи, тому, хто щодня їздить із села на роботу в місто, доведеться викладати по 90 грн. А за 22 робочих дня на місяць – майже 2 тисячі.

Розрахунок і реальністьЧиновники обґрунтовують збільшення тарифів традиційно: «підвищенням рівня мінімальної заробітної плати, цін на паливно-мастильні матеріали, запасні частини, автомобільні шини».
Утім, у місті ще мають пройти громадські слухання з цього питання. Їх призначили на 17 вересня. Після цього на засіданні виконкому остаточно затвердять нові тарифи.За звичною практикою, автоперевізники рахують нові тарифи по максимуму, але виконком дещо «зрізає» їх. Наприклад, нещодавно КП «Водоканал» оприлюднювало намір підвищити тариф на воду до 44 грн, але виконком для населення затвердив ціну за кубометр в районі 36 грн.
Тож можна очікувати нового тарифу за проїзд по місту в межах 8 – 10 грн.

Чи зросте довіра до влади?Про те, що ціна квитка буде меншою за заявлену, непрямо свідчить ще один документ, оприлюднений на сайті міста. Це проєкт рішення виконкому «Про схвалення проєкту міської Програми відшкодування різниці в тарифах на послуги місцевого автотранспорту на 2022-2024 роки».
Ним передбачено виділити на цю програму 3 млн гривень – по мільйону на кожен рік. Тобто, щороку таку суму виділятимуть КП «Автоцентр» на відшкодування різниці в тарифах. До слова, на останній сесії підприємству виділили 400 тис грн такої компенсації.

Як сказано в проєкті, основними завданнями Програми є:
– компенсація перевізникам різниці між розрахованим та погодженим тарифом на перевезення;
– зниження соціальної напруги серед населення міста;
– зростання довіри до міської влади;
– забезпечення беззбиткової роботи автоперевізників.Особливо тішить пункт про зростання довіри до міської влади. Невже можновладці справді думають, що підвищення тарифів і одночасна компенсація автоперевізникам коштів платників податків збільшить довіру до них?
Та навряд чи новокаховчани будуть у захваті, якщо проїзд по Новій Каховці стане дорожчим, ніж у Херсоні. А між тим реально ніхто ніколи не рахував, скільки насправді отримує перевізник коштів за перевезення пасажирів щодня. Адже квитків ніхто ніколи не дає. На відміну від маршруту Каховка – Нова Каховка, де завжди кожен пасажир отримує квиток на ту суму, яку він дійсно заплатив.

От у цьому напрямі попрацювати б відділам нашого виконкому – гляди і розрахункова цифра тарифу проїзду по місту в майже 13 гривень могла б скоротитися удвічі.

время 0.011879920959473