Додати новину ОСББ

Лікарі Н.Каховки отримують до 15-16 тис.грн. зарплатні, а медсестри до 10 тис.грн.


  Гунько Олександр     19.12.2018    2569   

Лікарі первинної ланки отримують платню в залежності від кількості підписаних декларацій. Понад 41 тисяча жителів Нової Каховки підписали декларації з лікарями Центру первинної медико-санітарної допомоги. Головний лікар Зоріна Зінченко вважає це гарним результатом. Усього в населених пунктах міської ради проживає 67,8 тисяч чоловік.


– У нашому центрі працює 38 лікарів – сімейних, терапевтів та педіатрів, - розповідає Зоріна Іванівна. – Вони уже отримують платню за новою системою – у залежності від кількості укладених із пацієнтами декларацій. Сімейні лікарі можуть укласти 1800 декларацій, терапевти – 2000, педіатри – 900. У нас уже 22 лікаря досягли ліміту. Вони отримують на руки по 15-16 тисяч гривень на місяць. Їхні медсестри мають до 10 тисяч. Причому це не залежить від того, молодий лікар чи досвідчений. Головне – кількість підписаних декларацій.

Нещодавно у соціальних спільнотах новокаховчани скаржилися, що стало складніше здавати аналізи. Але головлікар центру спростовує це. За її словами, у поліклініці можна здати 4 види аналізів, які гарантує безоплатний пакет послуг. Для цього треба мати лише направлення від лікаря. Цю послугу оплачує Національна служба здоров’я. У свою чергу, центр укладає договір з лабораторією і платить за кожен аналіз.

– Людина може спокійно іти до лабораторії і не брати з собою медичних рукавичок, вати, спирту тощо – як раніше носили, – каже Зоріна Іванівна. – За все платить держава. Також у нашій лабораторії аналізи можуть здати мешканці з інших населених пунктів області, якщо в них є відповідні направлення лікарів згідно укладеної декларації.
З наступного року в Україні будуть запроваджуватися електронні медичні картки. Тобто, лікарі усі записи робитимуть не на папері, а вноситимуть в базу даних у комп’ютері.

– Лікарям буде простіше, – пояснює З. Зінченко. – Та й для них основними показниками будуть кількість хворих на прийомі та відвіданих на дому. Із лютого почнемо запроваджувати електронні лікарняні листи, потім будуть електронні рецепти, нові класифікатори хвороб тощо. По всіх нововведеннях постійно проводимо навчання лікарів.
Цікаво, що держава платить лікарю за всіх задекларованих пацієнтів. Якщо, скажімо, протягом року, з двох тисяч до нього звернулося всього сто чоловік, все одно він отримає за всіх. Бо МОЗ вважає, що таким чином лікар добре проводить профілактичну роботу.

– У лікаря з пацієнтом має бути постійний зв’язок, – коментує Зоріна Іванівна. – Якщо треба пройти вакцинацію чи профілактичний огляд, лікар викликає свого підопічного. Адже мета нинішньої медичної реформи – максимальна профілактика. Медпрацівник має слідкувати за здоров’ям усієї родини, знати, які у людей спадкові хвороби, вчасно проводити профілактичну роботу, модифікувати спосіб життя, стати справжнім сімейним помічником. У майбутньому лікар сам собі встановлюватиме графік прийому хворих. Така практика давно існує на Заході.

Підписати декларацію з лікарем – це не обов’язок, а право людини, пояснює Зоріна Зінченко. Якщо хтось її не підпише, то все одно зможе отримувати первинну допомогу в комунальному закладі. При цьому пацієнт може записатися на прийом до будь-якого лікаря первинної ланки. Це можна зробити через реєстратуру за телефонами 4-26-33, 4-51-64 або 095-761-68-59. Для тих, хто уклав декларації, існує електронний запис через медпортал.
Декларацію можна підписати до 1 липня 2019 року.

время 0.0191810131073