Додати новину ОСББ

Чи піде мер Нової Каховки під кримінал


  Гунько Олександр     13.09.2020    6878   

За фактом відмови реєстрації депутатської групи «Нам тут жити» в Новокаховській міській раді місцевим відділом поліції порушена кримінальна справа.

У Єдиний реєстр досудових розслідувань внесено дані про кримінальне правопорушення, вчинене місцевими посадовцями 23 липня на сесії міської ради. Відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 351 ККУ («Перешкоджання діяльності народного депутата України та депутата місцевої ради»). Розслідуванням займається підрозділ дізнання Новокаховського відділу Нацполіції.
Нагадаємо, 23 липня на 84-ій сесії Новокаховської міської ради створена депутатська група «Нам тут жити». До неї увійшли депутати-опозиціонери: Параскева Джуманіязова, Ілля Ісаков, Діана Іваннікова (партія «Совість України»), Валентина Дунда, Андрій Рашевський (УКРОП) та Людмила Васильєва (партія «Наш край»). Про це з трибуни сесії оголосив депутат Андрій Рашевський.За його словами, депутати об'єдналися задля того, щоб не допустити забудови міського парка сумнівними проєктами, проти можливого застосування адмінресурсу та можливого підкупу виборців на майбутніх місцевих виборах, за притягнення до відповідальності за розпродаж землі, вільний доступ кожного депутата до вирішення проблем міста, створення тимчасової комісії з розслідування діяльності секретаря міськради Олександра Лук’яненка.
Це оголошення викликало нездорову реакцію у деяких депутатів промерської більшості, а міський голова Володимир Коваленко відгукнувся некоректною реплікою.
– Клієнти певних установ вийшли на свободу, – сказав він.

Відтак мер відмовився реєструватидепутатську групу. А після сесії секретар міськради Олександр Лук’яненко заявив, що названі депутати порушили регламент ради, бо заявляти про створення групи треба було не на сесії, а до неї. Тому групу «Нам тут жити» не можна вважати створеною.
Наприкінці серпня адвокат Дмитро Зінкевич від імені вказаних депутатів подав заяву до Новокаховського відділу поліції про вчинення кримінального злочину посадовцями міської ради.Вказана стаття Кримінального кодексу України гласить: «Перешкоджання діяльності народного депутата України та депутата місцевої ради караються штрафом від ста до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років».

Нагадаємо, що у поліції і прокуратурі вже є кілька кримінальних проваджень щодо порушень законів міською радою та чиновниками міста. Зокрема, дві з них стосуються незаконного виділення земельної ділянки для будівництва Центру олімпійських видів спорту «Н2О» та зміни умов щодо експертної оцінки проєкту. Ще одне провадження – щодо початку незаконного спорудження 9-поверхівки на місці зруйнованого готелю забудовником Валерієм Сєровим.
Чи будуть ці справи доведені до кінця – залежить виключно не від правової, а від політичної ситуації. А її можуть змінити лише виборці своїм голосуванням на виборах 25 жовтня.

время 0.022733926773071