Додати новину ОСББ

Як врятувати парк від незаконних забудов


  Гунько Олександр     08.10.2020    6829   

Нещодавно в Новій Каховці відбувся «круглий стіл» під назвою «Гострі проблеми Нової Каховки». Його організувала громадська організація «Центр сучасного розвитку «Астра» у рамках проєкту «Штаб опору корупції». Напередодні запрошення розіслали усім місцевим організаціям партій, які беруть участь у нинішніх місцевих виборах. Але на захід прийшли тільки представники трьох партій.

Першим питанням розмови стала проблема забудови паркової зони міста на місці колишнього готелю «Дружба», яка дуже хвилює жителів Нової Каховки. Громадське голосування, проведене влітку цього року, показало, що абсолютна більшість новокаховчан проти будівництва на місці готелю «Дружба» 9-поверзового житлово-готельного комплексу. Вони бажають, щоб у цій частині міського парку взагалі не було ніякої забудови.



Кандидат до міської ради від партії «Європейська солідарність» Тетяна Євсєєва нагадала, що історико-архітектурний опорний план Нової Каховки був затверджений 2004-го року. А у 2010 році за ініціативи міського голви Володимира Коваленка депутати внесли зміни, якими зменшили історичну зону міста. Виключили з неї територію вулиць Леніна і Карла Маркса – всупереч науковій документації.

– Я звернулася в Міністерство культури, – каже Т. Євсеєва. – Звідти прийшов лист на виконком, де вказано на незаконність такого рішення. Незважаючи на це, міська влада готує новий генплан і виключає із історичної зони ділянки від готелю «Прем’єр» до інтернату, у тому числі ділянку на місці колишнього готелю «Дружба». У генплані з’являється схема будівництва на цій ділянці і поруч двох 9-поверхівок. Ці будови незаконні, їх треба зупинити. Наша партія розглядає це питання як пріоритетне. Ми домагатимемося відміни рішень щодо забудови парку.

Представник Партії зелених України Ігор Литвин зазначив, що, дозволяючи забудову паркової зони, влада Нової Каховки порушує природоохоронне законодавство. Але покарати нікого за це не можна тому, що в Україні нема персональної відповідальності депутатів за прийняті рішення. Те саме стосується рішень виконкому, містобудівної комісії чи архітектурної ради.

Щодо будівництва 9-поверхівки замість реконструкції 4-поверхового готелю, то це взагалі схоже на авантюру. Адже об’єкт входить до 100-метрової охоронної берегової зони. До того ж, він стоїть практично на піску, тому в майбутньому може просто «посунутися» вниз по крутому в цьому місці берегу.

Ігор Литвин вказав на алгоритм дій нового депутатського корпусу щодо прийнятих нинішньою владою рішень про незаконні забудови у парковій зоні. Спочатку треба провести незалежний аудит усіх цих рішень, потім звернутися до прокуратури і поліції і нарешті відмінити їх через суд.



Кандидат від партії «За майбутнє» Валентина Дунда є депутатом міськради нинішнього скликання. Вирішила знову балотуватися, щоб довести до кінця незакінчені справи. Вона звернула увагу на технічне питання: куди забудовник 9-поверхівки буде підключати комунікації? Якщо в існуючі мережі, то по всьому Дніпровському проспекту буде менше напір води і газу, адже нинішні комунікації розраховані на історичну забудову.

– Але нам нічого не пояснюють, – обурюється В. Дунда. – Комунальники із «НК Екосервіс» кажуть, що їм був даний наказ – дерева в цій частині парку не поливати. Тобто, щоб вони засохли, і тут можна було будувати житлові будинки. Але ж сюди привозили саджанці рідкісних дерев із Кримського ботанічного саду. Чому вони мають бути знищені? Я проти забудови цього парку, бо мої діти і онуки живуть у цьому місті.

Цей матеріал був представлений ГО «Центр сучасного розвитку «Астра»» в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст матеріалу є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів i не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.

время 0.025768995285034