Додати новину ОСББ

Новокаховчани вимагають знести ларьок на тротуарі


  Гунько Олександр     13.10.2020    7402   

У неділю 11 жовтня в Новій Каховці відбулося громадське голосування щодо долі недобудованої крамниці біля будинку 27 по вул. Дружби. Захід організувала громадська організація «Центр сучасного розвитку «Астра» на чолі з менеджером проєктів Діаною Іванніковою. Їй допомагали Лідія Синиціна, Валерій Курбачов, Ірина Колосовська, Лілія Макарова та інші активісти.

Крапку поставив суд



Нагадаємо, у результаті багатомісячної боротьби мешканців будинку й активістів Нової Каховки 28 жовтня 2019 року обласна Державно-будівельна інспекція (ДАБІ) скасувала паспорт прив’язки даного об’єкту будівництва. Це на практиці означало, що спорудження крамниці під виглядом МАФу визнано незаконним і не може продовжуватися.



Однак управління містобудування та архітектури Новокаховської міської ради звернулось до суду із адміністративним позовом до ДАБІ з вимогою визнати протиправним та скасувати дане рішення. Та Херсонський окружний адміністративний суд, розглянувши справу, відмовив у цьому позові. Причому в рішенні суду вказані конкретні порушення Державних будівельних норм (ДБН). Зокрема, встановлено, що паспорт прив’язки був виданий в порушення п. 1.12 Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затвердженого Наказом Мінрегіону від 21.10.2011 року № 244.

Після цього забудовник Сергій Леліков мав демонтувати недобудований об’єкт. Замість цього він залишив його напризволяще, і недобудоване приміщення стало місцем для сміття і притулком для п’яниць і безхатьків.

Притулок для бомжів



Тож активісти вирішили вивчити громадську думку жителів Нової Каховки: що має влада зробити з цим об’єктом.

Місце для голосування обрали біля супермаркету «Сімпатік», неподалік від перехрестя, біля якого стоїть осоружний МАФ. Зранку в неділю світило сонце, тому активісти і волонтери не ставили намети. Для голосування приготували тільки столи і стільці. Але невдовзі різко налетіли хмари та почався дощ. Столи та папери почали намокати. Довелося поспіхом встановити 2 намети. Але як тільки це зробили, дощ скінчився.
Перехожі могли підійти до столів, заповнити бюлетені для голосування і вкинути їх у скриньку.



«Узяли б бульдозер і знесли»



До столу підходить літній чоловік інтелігентного вигляду в червоній кепці і окулярах.
– Я не хочу, щоб там був смітник, – показує рукою убік недобудови. – Тому прийшов проголосувати.
Сідає на стілець і заповнює бюлетень.
– Та що тут голосувати? – усміхається, проходячи мимо, дебелий чолов’яга середній років. – Узяли б бульдозер і знесли.



– Можна проголосувати, щоб оцієї будки не було? – молодик у джинсах і світлій сорочці з барсеткою в руці підходить до столу. – Щоб там бомжі не спали.
Сідає за стіл, заповнює бюлетень.
– А можна тут написати: «Ганьба меру Коваленку!» – питає, усміхаючись.
– Ні, не можна, – каже волонтерка.
Чоловік іде до скриньки, вкидає бюлетень.
– А ви думаєте, що знесуть? – зупиняється худорлява жіночка середніх років.
– Знесуть! – впевнено відповідають їй.
– Ну тоді я проголосую, – іде до столу.

Третій не зайвий



Молоде подружжя прийшло голосувати з двома малими дітьми. Заповнюють бюлетені по черзі, перекидаючись словами із активістами. Їх уже знають, бо на попередньому голосуванні про долю міського парку вони також були.



Мимо голосуючих проходять троє молодих хлопців з рюкзаками. Їх кличуть проголосувати. Двоє, скептично посміхнувшись, проходять далі. Третій, найвищий, зупиняється, хвильку вагається, потім підходить до столу, питає, чи потрібен паспорт. Швидко заповнює бюлетень, кидає в скриньку і доганяє своїх товаришів, які чекають біля входу в супермаркет.
До столу підходить чорнява молода бабуся в джинсах і жовтій куртці. Тримає за руку онучку років трьох.
– Це проти ларька, – каже їй волонтерка.
– Я знаю, – відповідає жінка. – Спеціально прийшла.
Нахиляється над столом, щоб заповнити бюлетень. Онучка примощується поруч на стільці.

Майже одноголосно



Голосування проходять протягом усього дня. Однак активність у жителів міста була різною. Хтось голосував залюбки, хтось проходив мимо, не озираючись, були й прояви агресії щодо активістів. Однак обійшлося загалом мирно, без провокації і ексцесів. Одна з активісток каже, що їй було прикро, коли молодь проходила мимо. «Як вони житимуть далі з такою пасивністю?» – обурюється жінка.



Після 18.00 активісти рахують бюлетені і підбивають підсумки голосування. Загалом у голосуванні взяло участь 410 жителів Нової Каховки.
По першому питанню 409 висловилися за те, щоб міська влада знесла тимчасову споруду і відновила тротуар. Один голосуючий проголосував за те, щоб завершити будівництво і відкрити магазин.
Так само майже одностайно новокаховчани висловилися по другому питанню: щоб при встановлені таких споруд їх власники отримували письмову згоду від мешканців будинку, біля якої вона встановлюється. За це проголосувало 409 громадян, один утримався.
Результати голосування активісти передадуть до Новокаховської міської ради, щоб депутати розглянули їх і прийняли відповідні рішення.

Цей матеріал був представлений ГО «Центр сучасного розвитку «Астра»» в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст матеріалу є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів i не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.

время 0.039253950119019