Додати новину ОСББ

План будівництва Н2О – це популізм і авантюра


  Гунько Олександр     20.10.2020    4940   

Проблема незаконної забудови паркової зони в Новій Каховці давно турбує активістів міста. З цією метою в рамках проекту «Штаб Опору Корупції» вони провели круглий стіл «Гострі проблеми Нової Каховки». Його провела громадська організація «Центр сучасного розвитку «Астра» під керівництвом менеджера проєктів Діани Іваннікової.
На захід запрошувалися представники політичних партій, які візьмуть участь у місцевих виборах цього року. Однак більшість із них проігнорували цю дискусію. Прийшли тільки представники трьох партійних організацій.


Розмова торкнулася масштабного проєкту будівництва Центру олімпійських видів спорту «Н2О», названого в народі басейном.
Діана Іваннікова нагадала, що влада Нової Каховки запланувала збудувати Центр в парку біля турготелю і на це вже виділила майже 15 га землі. Хоча сам басейн займе пів гектару. Решта території депутати віддають під забудову 15 котеджів для приватних осіб.

Кандидат від Партії зелених України Ігор Литвин висловився про намір влади щодо будівництва спорткомплексу рішуче: «Це не проєкт, а прожект». На його думку, в Україні існує схема отримання землі в рекреаційних зонах у власність. Створюється комунальне підприємство з приватним інвестором. Останній дає гроші, а КП свою частку не вносить. Потім інвестор подає до суду і відсуджує землю.– Такого масштабу споруда в Новій Каховці не потрібна, – упевнений І. Литвин. – Це рівень обласних центрів, міст-мільйонників – Харкова, Дніпра, Києва. 15 гектарів землі будуть роздроблені між приватними особами. Тобто, там просто облаштують садиби. Це схема, яку треба поламати. Тому я за те, щоб нові депутати, які прийдуть в міську раду, на першій сесії після обрання секретаря міськради прийняли рішення про проведення незалежного аудиту прийнятих рішень ради попереднього скликання. Коли буде виявлено незаконність виділення земельних ділянок під забудови в парковій зоні, тоді треба передати документи в правоохоронні органи. Вони можуть відповідно подати справу до суду, який зможе відмінити ці рішення.

На думку кандидата від партії «За майбутнє» Андрія Пилиповича, план будівництва «Н2О» – це суто популістський проєкт нинішньої влади Нової Каховки.
– Навіть, якби більшість людей під час нашого громадського голосування висловилося за цей проєкт, його варто було б перенести з паркової зони в інше місце. У кінці проспекту Перемоги після перехрестя з вулицею Соборною є велика ділянка землі. Там цілком можна побудувати басейн. Інший варіант – за супермаркетом «Властелін», де знаходиться водозабір КП «Міський водоканал». У нас місто розвивається, і колись там будуть житлові квартали. Навіщо це робити в парковій зоні, де таке будівництво заборонене законом?

Кандидат вважає, що натомість у парку ж треба зробити нормальні доріжки, поставити лавочки, облаштувати скейт-парк. А проєкт, задуманий владою, – це тільки можливість захопити землю під котеджну забудову.

– Ідея забрати в парку 15 гектарів землі існувала задовго до того, як виник проєкт будівництва «Н2О», – каже кандидат від партії «Європейська солідарність» Тетяна Євсєєва. – Мені пропонували там створити музей під відкритим небом. Тобто, спорудити фасади, на які наліпити кам’яні вишиванки із будинків історичної частини міста, яку вони хотіли знести, щоб забудувати її багатоповерхівками.

Утім, зусиллями активістів центральну частину міста захистили, підкреслила Т. Євсєєва. Їй був наданий статус пам’ятки містобудування. Тепер же треба так само захистити паркову зону.
– Я вважаю, що проєкт Н2О – це авантюра, розрахована на потрібних для міської влади людей, – зазначає Т. Євсєєва. – У нинішньому депутатському корпусі чимало людей, які мають земельні ділянки і вирішують свої питання. Дуже сподіваюся, що тим складом кандидатів, які зараз балотуються до міськради, вдасться перебороти тенденції незаконних забудов у Новій Каховці, у тому числі так званого Центру олімпійських видів спорту.

Цей матеріал був представлений ГО «Центр сучасного розвитку «Астра»» в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст матеріалу є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів i не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.

время 0.011438846588135