Додати новину ОСББ

Що робити з незаконними МАФами в Новій Каховці


  Гунько Олександр     21.10.2020    4909   

Встановлення незаконних тимчасових споруд або малих архітектурних форм (МАФів) – дуже актуальне питання для Нової Каховки. З дозволу міської влади вони встановлюються упритул до багатоповерхівок, на тротуарах, квітниках тощо. При цьому порушуються Державні будівельні норми (ДБН), але на протести жителів влада не реагує.

Що треба зробити, щоб у майбутньому при встановленні МАФів не порушувався закон і вони не викликали дискомфорт у жителів? Про це говорили кандидати до міської ради від різних партій на круглому столі «Гострі проблеми Нової Каховки». Його провела громадська організація «Центр сучасного розвитку «Астра» в рамках проєкту «Штаб Опору Корупції» під керівництвом менеджера проєктів Діани Іваннікової.



– Ми йдемо у владу саме для того, щоб вирішувати гострі для міста проблеми, – каже Андрій Пилипович. – Якихось особливих рішень міській ради приймати не треба – варто лише виконувати закони. В українському законодавстві існують усі необхідні нормативи щодо подібних споруд. А для того, щоб не порушувалися закони, треба обирати в нову міську раду принципових і чесних депутатів. Отже, щоб вирішити цю проблему комплексно, необхідно кардинальне оновлення органу місцевого самоврядування. Адже більшість нинішніх депутатів усі 5 років своєї каденції голосували за незаконні рішення, навіть не бажаючи розібратися в кожному питанні.

Щоб вирішити проблему тимчасових споруд в Новій Каховці, потрібна воля більшості депутатського корпусу і детально розроблений Генеральний план міста, де мають бути вказані зони для МаФів, вважає кандидат від Партії зелених України Ігор Литвин.

– А місця для встановлення таких споруд мають виділятися на конкурсній основі, – додає І. Литвин. – Та що робити з тими, що вже побудовані? Усе можна вирішити легко і просто. Міська рада виділяє земельні ділянки під тимчасові споруди на певний період, зазвичай на три роки. Треба проінвентаризувати усі МАФи, скласти календар, коли у кого закінчується термін оренди землі. Потім за три місяці до закінчення цього терміну офіційно повідомити орендодавця, що міська рада більше не буде продовжувати договір оренди земельної ділянки. І за три роки місто можна очистити від усіх цих споруд.



За словами кандидата, це стосуються не всіх МАФів, а лише тих, що споруджені з порушенням закону, тобто, стоять на інженерних комунікаціях, тротуарах, за «червоною» лінією. Ті ж споруди, які встановлені з дотриманням норм, не варто чіпати.

Кандидатка від партії «Європейська солідарність» Тетяна Євсеєва звернула увагу, що останнім часом Кабмін змінив постанову, згідно якої встановлюються тимчасові споруди.

– Урядовці змінили деякі обмеження, – зауважує Тетяна Миколаївна. – Для нечесних людей це дає можливість створювати шахрайські схеми захоплення земельних ділянок. Скажімо, за паспортом прив’язки, не дотримуючись ДБН, підприємці беруть дозвіл на встановлення кіоска. Натомість споруджують капітальне приміщення із будівельних матеріалів. Роблять фундамент, бетонують майданчик, зводять стіни із газобетону. Таким чином будують магазин.
Також кандидатка звернула увагу, що на останній сесії Новокаховської міської ради ухвалено десятки рішень про викуп земельних ділянок підприємцями. Причому з численними порушеннями законодавства. Проєкти цих рішень не обговорювалися на засіданнях постійних депутатських комісій, не були вивішені на сайті міськради за 20 днів до сесії. Більшість із них ухвалювалися «з голосу», до сесії депутати їх взагалі не бачили. Але ж земельні питання мають вирішуватися відкрито.



– Тепер землю під кіосками на газонах і тротуарах власники МАФів можуть приватизувати, – каже Тетяна Євсєєва. – І тоді повернути її у власність громади практично буде неможливо. Навіть у судовому порядку. Тому єдиний вихід для громадян Нової Каховки – усім іти на вибори і обирати іншу владу. І чим швидше, тим краще. Інакше новокаховчани не зможуть навіть ходити тротуарами – вони будуть продані приватним особам.

Цей матеріал був представлений ГО «Центр сучасного розвитку «Астра»» в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст матеріалу є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів i не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.

время 0.025665998458862