Додати новину ОСББ

Чи потрібна новокаховчанам «Муніципальна охорона»?


  Гунько Олександр     05.12.2020    6796   

На офіційному сайті Нової Каховки значиться 21 комунальне підприємство. Але й це ще не все, оскільки не вказані КП приєднаних до ОТГ селища Козацького та села Веселого.

Активісти і деякі депутати міськради ще раніше висловлювали сумнів щодо існування такої кількості КП. Тим паче, що чимало з них збиткових і щороку отримують з бюджету міста чималі дотації на конкретні потреби або просто у вигляді поповнення статутних фондів. Наприклад, статутний капітал КП «Теплові мережі міста Нова Каховка» уже роздули до 37,3 млн грн.Тож природньо, що новообрані депутати хочуть розібратися у комунальних хитросплетіннях.
Голова постійної депутатської комісії з питань розвитку комунальної інфраструктури та містобудування Олександр Шевченко розповів у Фейсбуці про нещодавнє засідання комісії, де обговорювали внесення змін до програми «Нова Каховка– Безпечне місто 2020-2022». Зокрема, депутати слухали звіт КП «муніципальна охорона».

За що 10 мільйонів?Директор КП Михайло Нечеса розповів, що у 2020 році для виконання програми з міського бюджету було виділено 3028,7 тис. грн. У наступному 2021 році з міського бюджету планують виділити 3989,1 тис. грн, у 2022 році – 4480,2 тис. грн.
Зі слів Михайла Миколайовича депутати дізналися, що підприємство збиткове. Тому в них виникло питання: наскільки раціональним було створення та фінансування КП «Муніципальна охорона»?
За 2020 рік до підприємства звернулися приблизно 30 організацій з запитом на надання послуг охорони, 22 з них – комунальні, що передбачають надання послуг за Статутом.«Від себе особисто можу сказати, що маю інформацію про неодноразове перевищення повноважень та застосуванням насильства до громадян, - пише Олександр Шевченко. – Тож, чи виконують представники муніципальної охорони свої обов'язки у повному обсязі, чи дійсно вони працюють на благо громади?»
Депутат звернувся до жителів міста з проханням висловитися, чи задоволені вони роботою муніципальної охорони у Новій Каховці? Особливо враховуючи той факт, що за останні декілька років з міського бюджету виділено майже 10 мільйонів гривень на утримання цього підприємства?

Для чого створювали «охорону»Нагадаємо, КП «Муніципальна охорона» створено рішенням 17 сесії Новокаховської міської ради від 10 листопада 2016 року за ініціативи міського голови Володимира Коваленка.
Метою створення цього підприємства у рішенні визначено «створення належних умов для реалізації захисту прав та інтересів територіальної громади, практичного здійснення заходів, спрямованих на забезпечення схоронності і цілісності комунального майна та особистої безпеки громадян, відвернення та недопущення негативного впливу факторів протиправного характеру…».Особливо вражали такі пункти: «…а також у наступних випадках:
– при проведенні масових заходів;
– при проведенні спільних заходів щодо попередження, виявлення та припинення фактів протиправної діяльності, пов’язаних з порушенням правил благоустрою та несанкціонованою торгівлею;
– при проведенні спільних заходів щодо демонтажу незаконно встановлених малих архітектурних форм та тимчасових споруд, інших незаконно встановлених об’єктів».
Але ж для «недопущення негативного впливу факторів протиправного характеру» існує поліція, яка утримується на кошти платників податків. Тож кого має охороняти і захищати комунальне підприємство?

«Наши руки – не для скуки»На практиці вийшло, що це особиста охорона мера і його команди. Адже неодноразово бійці КП не пускали у «білий дім» журналістів. При цьому ще й виштовхували, ображали, перешкоджали відеозйомці, погрожували фізичною розправою. А 3 вересня взагалі накинулися на депутатів міськради.

«По виходу з зали засідання на депутатів від групи «ЗА МАЙБУТНЄ» накинулися працівники муніципальної охорони з образами та погрозами. Це вже не перший випадок, коли працівники муніципальної охорони нахабно перешкоджають журналістам та депутатам міської ради виконувати свою роботу. Складається враження, що створена ця так звана охорона не заради охорони правопорядку, а лише заради охорони мера та провладних депутатів від громадських активістів, журналістів, які задають незручні питання, та депутатів, які намагаються контролювати діяльність влади», — розповідала тоді депутат Параскева Джуманіязова.Словом, як у відомій радянській пісні: «Наши руки – не для скуки». Зрозуміло, що «муніципали» не поводилися б так, якби не було прямої вказівки від мера чи його заступників.

Тільки бабусь ганятиНині на заклик О. Шевченка новокаховчани почали активно обговорювати діяльність КП «Муніципальна охорона». Ось лише з деяких висловлювань.

Ігор Литвин: «Яка ціль створення такого КП, які його завдання? Якщо воно створювалось для охорони громадського порядку, то воно повинно фінансуватись з бюджету. Воно не може бути комерційним проектом. Чи потрібно місту таке КП, якщо в місті є патрульна поліція? Може треба заставити поліцію працювати? Якщо КП створювалось для надання послуг з охорони, то навіщо воно громаді, якщо в місті є ДСО (нині – поліція охорони. – Ред.) і приватні охоронні структури. Створили тільки для того, щоби працевлаштувати деяких учасників АТО? Чи для охорони «недоторканих» від громади? Для чого це КП? Може, хтось конкретно, по пунктах розкаже?

Ілля Ісаков: «КП надо сокращать, пользы от него меньше, чем вреда, лично я сталкивался с отдельными представителями КП и руководством, возбуждены уголовные дела против них. Мне известно, как минимум, 6 дел. Деревья рубят – КП не видит, песок воруют – КП не видит. Они могут только бабушек на стихийных рынках гонять и мєра охранять от народа. Такие услуги за 4 млн грн в год нам не нужны».

Olga Danylova: «Комунальний заклад для відмивання коштів. Роботи нуль, а 10 млн з бюджету міста йдуть невідомо куди. Пропоную Вам створити реєстр комунальних закладів і все буде прозоро. Можу допомогти з цим питанням. Багато коштів в бюджеті збережете».

Анна Логвин: «Только и могут за ущербными алкашами с чекушкой бегать, за бабулями… Там, где они должны быть, их нет. Хамовитей структуры не встречала в нашем городе, даже кофе спокойно попить нельзя. ОНИ ЖЕ ВЛАСТЬ, плюс с дубинками и газовыми баллончиками. Интересно, а они своим домашним бабулям тоже резиновой палкой после смены в рожу ТЫЧАТ?!»

Юлія Одальчук: «Прибрати цю структуру! Нічого корисного для міста не зробили! Зграя хамів, впевнених у власній недоторканості!»Як бачимо, ставлення до «муніципалів» доволі негативне. Та й не дивно, адже своїми власними протиправними діями вони заслужили таке реноме.
Звісно, вони можуть сказати, що неодноразово ловили хуліганів і вандалів, викривали закладки наркоманів, патрулювали місто, несли охорону під час масових заходів тощо. Даруйте, але це прямі обов’язки працівників поліції! Чому ж громада має утримувати ще одну структуру, яка стала вже головним болем для активістів.
Словом, новим депутатам треба ретельно розібратися із усіма комунальними підприємствами: які з них дійсно потрібні, а які є тільки паразитами на тілі громади і нічого хорошого ми від них не дочекаємося.

время 0.12843203544617