Додати новину ОСББ

Мер Нової Каховки хоче влаштувати банкет для депутатів


  Гунько Олександр     09.12.2020    7813   

Після чергової сесії Новокаховської міської ради 10 грудня міський голова Володимир Коваленко збирається влаштувати банкет для новообраних депутатів. Кажуть, з нагоди Дня місцевого самоврядування, який відзначається в Україні 7 грудня. Про це в соцмережах написали кілька місцевих обранців.

Хто про що і чому«Мер запрошує в Шато відзначити свято, – повідомила депутат Тетяна Єсвєєва. – Я завжди відмовлялася від такого спілкування».
«Не поїду, – рішуче заявив депутат Андрій Рашевський. – Там треба буде їсти з рук Коваленка».«А я буду, - іншу позицію має депутатка Ірена Лепень. – Треба з колегами познайомитися, поспілкуватися в неформальній обстановці. Нічого поганого в цьому не бачу. Репілевський запрошував до себе у Мар'янівку. Але через негоду вирішили зробити фуршет у Шато».
«Потрібно йти усім і влаштувати демарш, – радить новокаховчанин Теодор. – Та й нагода гарна: подивитись на людей, побачити, хто з руки їсть, хто з тарілки, у кого які апетити, уподобання».

Банкетні традиціїТрадиції влаштовувати банкети для «обраних» у Новій Каховці існують давно. На різні свята, ювілеї тощо. Для «накриття столів» завжди напрягали місцевих підприємців. Скажімо, під час відкриття Палацу культури після реконструкції 28 лютого 2017 року також був шикарний банкет. Столи накрили в одному з приміщень на першому поверсі – де до пожежі була бібліотека. Заходили випити і смачно закусити «кращі люди міста» за особливими запрошеннями.А 28 лютого нинішнього року (теж на день народження міста) в Шато князя Трубецького у Веселому з розмахом пройшло підбиття підсумків ХХ ювілейного рейтингу популярності та якості «Дніпровська перлина-2019». Учасників цього закритого дійства розважали відомі художні колективи міста. Студентки Новокаховського політехнічного коледжу в білосніжних сукнях з глибокими декольте підносили переможцям статуетки. З міського бюджету на проведення рейтингу комунальному підприємству «Агенція регіонального розвитку» виділили 78 тисяч грн. Хоча, судячи з кількості учасників і напоїв-наїдків на столах (див заголовне фото), навряд чи вмістилися в цю суму… Ну, а після нагородження переможців, учасники вечора, звісно, посиділи, як люди.

Хто за це заплатить?Нині ж банкет, в умовах карантину і пандемії, сприймається принаймні не зовсім доречним дійством. Цікаво, як будуть виконані карантинні вимоги? До того ж, виникає цілком резонне запитання: за чий рахунок це свято життя?
Якщо за рахунок міського бюджету, тобто, платників податків, то таке марнотратство виглядає недоречним. Наче «бенкет під час чуми», як писали в середні віки. Краще ці кошти спрямувати на боротьбу з коронавірусом.Якщо ж мер пригощатиме за свій рахунок, то це можна кваліфікувати як непрямий підкуп депутатів. Звісно, депутати – люди різні. Хтось принципово не піде на таке дійство, хтось зі спокійним сумлінням прийме запрошення і це ніяк не вплине на його депутатську позицію. А хтось, можливо, відчуватиме себе зобов’язаним Володимиру Івановичу, і це впливатиме на його голосування на сесіях… Як кажуть, по душевній доброті.

Ну а якщо це пригощання за рахунок якогось підприємця (чи підприємців), то це можна сприйняти як намір благодійника отримати потім якісь преференції від депутатського корпусу.
Словом, куди не кинь – всюди клин.
Мабуть, найкраще було б, якби самі депутати оплатили цей вечір дружби – кожен сам за себе. Так вийшло б чесніше і гідніше. І ніхто нікому нічим би не був зобов’язаний. І ніхто не зміг би нікому дорікнути, що вони годуються з чиїхось рук.

время 0.060536861419678