Додати новину ОСББ

Чи буде вирішена проблема з МАФами у Новій Каховці


  Гунько Олександр     10.12.2020    6082   

Проблема хаотичної і незаконної забудови міста МАФами актуальна для багатьох міст Херсонщини. У Новій Каховці останніми роками громадськість активно боролася проти цього. Але влада продовжувала видавати дозволи підприємцям у порушення Державних будівельних норм і законодавства.

Земні паралеліТака проблема турбувала і жителів Херсона. Наприкінці своєї каденції колишні очільники міста видали близько 60 нових паспортів прив’язки тимчасових споруд. Наприклад, на Острові мешканці помітили розмітку під опалубку, викликали поліцію, а згодом висаджували дерева, аби протистояти забудові на зеленій зоні. Утім, висадка дерев не допомогла: місцевість огородили. Одночасно тимчасові споруди «виросли» і в інших районах.У Новій Каховці так само було при будівництві МАФу біля вул. Дружби, 27. Там теж активісти і мешканці будинку висаджували дерева, руйнували будівельний паркан, неодноразово викликали поліцію. А будова росла. І тільки обласна Державна архітектурно-будівельна комісія зупинила її, скасувавши паспорт прив’язки.

Рішучі розпорядженняТа в Херсоні, схоже, новий мер Ігор Колихаєв вирішив цю проблему всебічно вивчити. Уже в день прийняття присяги 27 листопада він видав розпорядження №313р щодо заборони видачі паспортів прив'язки тимчасових споруд — до тих пір, поки не затвердять комплексну схему розміщення таких споруд або інший документ, який регулює таке розміщення. Одночасно з цим розпорядженням Управління містобудування та землекористування Херсонської міської ради відреагувало на скарги херсонців щодо забудови кіосками в мікрорайоні Острів і призупинило дію паспортів прив'язки тамтешніх тимчасових споруд до надання відповідних погоджень забудовником. Підприємець має надати погодження від управління транспортної, дорожньої інфраструктури і зв'язку та патрульної поліції.А 7 грудня іншим розпорядженням І. Колихаєв створив комісію щодо перевірки відповідності паспортів прив’язки вимогам чинного законодавства та їх дотримання при встановленні тимчасових споруд на території міста. Мета цієї комісії – уникнення соціальної напруги та упорядкування розміщення МАФів, вказано в документі. Її створення стало продовженням боротьби херсонців зі стихійною забудовою міста тимчасовими спорудами.

Тимчасово-капітальне будівництвоЧи можливе таке в Новій Каховці? Є кілька факторів, які ускладнюють процес наведення порядку в забудові міста МАФами.
По-перше, міський голова у нас залишився той самий – Володимир Коваленко. А саме під його безпосереднім керівництвом і відбувалося масове порушення ДБН та чинного законодавства при встановленні МАФів.
По-друге, чимало так званих тимчасових споруд будувалися як капітальні приміщення – на бетонних основах, із цегляними стінами і залізобетонними перекриттями. Руйнувати їх – справа марудна. Тому, скажімо, недобудова біля Горького, 27, попри рішення суду, стоїть уже кілька місяців і перетворюється на сміттєзвалище, яке ніхто не хоче прибирати. Так само сиротіє ще одна недобудова біля перехрестя вул. Букіна і Горького.

По-третє, деякі МАФи уже кілька разів переходили з рук в руки, бо бізнес у них чомусь не йде (старожили кажуть – нещасливе місце). А інші споруди, уже зроблені під ключ, так і не відкрилися. Наприклад, на вул. Букіна від Новоселівської в бік Робітничого селища таких кілька.Та як би там не було, головна роль у цьому процесі належить новому депутатському корпусу.

– Ми теж це обов’язково будемо робити, – каже депутат Новокаховської міської ради, член постійної комісії з інфраструктури Тетяна Євсєєва. – Просто зараз у нас запарка – попереду дві сесії: бюджетна і програмна. Купа земельних питань, у яких треба розібратися. 8 грудня наша комісія засідали з першої години дня до сьомої вечора. Деякі питання треба просто знімати з розгляду, бо вони не підготовлені як слід або не відповідають Генеральному плану міста. Поки що розгрібаємо поточні питання. А те, що було зроблено раніше, обов’язково ще будемо розглядати. У нас уже є підстави говорити про невідповідність займаній посаді архітектора міста і керівника відділу земельних відносин.

время 0.87967610359192