Додати новину ОСББ

Нові тренди в роботі Новокаховської міської ради


  Гунько Олександр     11.12.2020    6716   

Відразу 9 земельних питань було знято з розгляду на 3-й сесії Новокаховської міської ради нового скликання. Їх не пропустила земельна комісія на чолі з Іреною Лепень, оскільки вони не були належним чином підготовлені. «Я пропоную таку практику: якщо є сумніви, відкладемо, вивчимо і тоді ще раз розглянемо», - запропонував при цьому міський голова Володимир Коваленко. А начальнику оргвідділу міськради Роману Пашкевичу зауважив, що питання на сесію слід готувати ретельніше. Ну і відповідні висновки має зробити земельний відділ виконкому.

Таких інцидентів у минулому скликанні міськради я не пригадую. Тоді промерська більшість слухняно піднімала руки за кожне озвучене мером питання, навіть не вникаючи особливо в нього. Тобто, панував повний «одобрямс». Схоже, тепер цього не буде. І цей приклад засвідчив про нові віяння і тренди в роботі новообраної ради.

Створення фракцій і депутатські заміниІз 34 обраних депутатів на сесію прибув 31. Їм належало розглянути понад 70 питань. Після офіційного відкриття сесійного засідання В. Коваленко оголосив повідомилення про створення у міській раді депутатської фракції партії «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина». Її створили депутати Артем Бондарчук, Олексій Кібалко, Віталій Задирко, Ігор Протоковило. Головою фракції обрано Артема Бондарчука.

Також про створення депутатської фракції партії «За майбутнє» оголосила депутат Параскева Джуманіязова. До фракці увійшла вона сама, як керівник, а також Андрій Рашевський та Дар’я Волощук.Заступник голови Новокаховської міської ТВК Каховського району Ніна Ликашева повідомила про відмову від депутатського мандату Юрія Власова. Він одночасно обраний до обласної ради і обрав саме її мандат. Замість нього в міськраді буде наступний за черговістю від Херсонської регіональної організації ПП Ігоря Колихаєва «Нам тут жити» Анатолій Гуртовий. Також отримав посвідчення депутата міської ради Олександр Лук’яненко, який не зміг це зробити раніше через хворобу. Обидва вони склали депутатську присягу.

Про бідних старост замовте словоВідтак депутати затвердили положення про старосту старостинського округу, розроблене на підставі чинного законодавства. Свої пропозиції також надавали депутатські фракції і окремі депутати. Мандатна комісія внесла пропозицію щодо дострокового припинення повноважень старости у випадку порушень законодавства та невиконання своїх повноважень. На території Новокаховської ОТГ тепер буде 4 старости – у Райському, Дніпрянах, Козацькому і Веселому.

Свої пропозиції щодо розширення повноважень старост намагався з місця викласти депутат Анатолій Білий, колишній селищний голова, а потім староста Дніпрян.
– Сьогодні староста – це як би виносне робоче місце міського голови, - озвався В. Коваленко. – Повноважень староста не має таких, як у селищного голови. І такий строгий спрос з нього… Нині управління старостинськими округами грає більшу роль, ніж сам староста. Він виконає все, якщо ми передбачимо кошти на розвиток старостинського округу. Мені не хотілося б, щоб старости були людьми, які просто прогулюються по території. Якщо є підстави додати їм повноважень, то треба це зробити разом з мандатною комісією і юридичним відділом виконкому. Бо ми не набігаємося в Обривки.

Про роботу комісійТакож було затверджено положення про постійні комісії міської ради. Як зазначив Р. Пашкевич, над ним два тижні працювала мандатна комісія, секретар міськради Дмитро Васильєв, юридичний відділ, заступник міського голови Олег Тарабака, окремі депутати.
Депутат Ірена Лепень внесла пропозицію дозволити на засіданнях комісій бути присутнім двом помічникам депутата. У проєкті положення дозволялося лише одному.Цій пропозиції обурився депутат О. Курдов, який почав щось викрикувати з місця. Але головуючий його заспокоїв: мовляв, поставимо на голосування і проголосуєте як хочете. Також Р. Пашкевич зачитав ще кілька правок від профільної комісії. Зокрема, право комісій здійснювати контроль за виконанням рішень міськради і виконкому з питань, що належить до їх компетенції, та попередньо розглядати питання, що належать до компетенції міської ради. Крім того, додали окремий розділ «Організація роботи комісій міської ради».

На вихід – без майнаМіськрада прийняли рішення вийти із засновників шкіл №5 та №7, які знаходяться в Таврійську. Тепер вони мають з 1 січня перейти під юрисдикцію Таврійської міськради у зв'язку зі створенням Таврійської ОТГ. Те саме стосувалося ясел-садку №10 «Джерельце» та №16 «Дзвіночок», Будинку культури в Таврійську.
Депутати внесли доповнення і зміни до ряду міських програм: економічного соціального та культурного розвитку, фінансової підтримки комунальних підприємств, реалізації соціальної політики, підтримки сім’ї, розвитку фізичної культури та спорту, футболу, медичного обслуговування, розвитку освітньої галузі, підтримки Центру первинної медико-санітарної допомоги, культури і туризму, територіальної оборони та інших.

Пройти між крапелькамиНеоднозначну реакцію обранців викликало питання «Про зміну найменування та установчих документів юридичної особи Методичний кабінет Новокаховської міської ради». За кілька днів до сесії щодо цього точилися гострі дискусії в соцмережах. Справа в тому, що новий закон «Про повну загальну середню освіту» вимагає замість методкабінету при міськво створити Центр професійного розвитку педагогічних працівників Новокаховської міської ради. Чимало новокаховчан висловлювали сумнів у доцільності існування такої установи. Писали про те, що для ОТГ вона не потрібна.

За новим штатний розкладом у центрі передбачена ставка директора, 1,5 ставки консультанта, по 0,5 ставки психолога та інженера-електроніка. То як вони можуть «розвинути» понад тисячу педагогів міста? Між тим на фінансування установи передбачено: 2021 рік – 695,4 тис грн, 2022 – 768,4, 2023 – 821,9 тис грн. Загалом – майже 2,3 млн грн.

На сесії із критикою проєкту цього рішення виступила депутат Дар’я Волощук. Вона нагадала, що закон визначає мету створення центру: забезпечення професійного розвитку педагогів та надання їм науково-методичної підтримки. При цьому зауважила, що такий заклад Новокаховська міська рада мала створити ще до 1 вересня 2020 року. А також забезпечити набір працівників до центру на конкурсній основі. Згідно Цивільного кодексу при реорганізації юридичної особи припиняється її діяльність, а натомість створюється нова юридична особа з новим статутом та новим кодом ЄДРПОУ.– Тому міська рада має прийняти рішення не про зміну найменування методкабінету, а про його припинення та створення нової юридичної особи, – вказала депутат. – Ніхто не має сумнівів у професійності працівників існуючого методкабінету чи прагне їх звільнення. Я впевнена, що набутий роками досвід лише допоможе їм пройти конкурсний відбір. Проте закон має бути один для всіх, і ми не можемо його пройти між крапельками тільки тому, що нам так зручно. Тому запропонований проєкт рішення не відповідає чинному законодавству.
Відтак Д. Волощук запропонувала не приймати такий проєкт рішення.

Принциповість на принциповістьМіський голова попросив пояснити ситуацію начальницю відділу освіти Лілію Микитенко. Її пояснення було дещо сумбурним, із чого головуючий зробив висновок, що це питання дискусійне. І пояснив, що по освіті завжди виникають проблеми, бо у навчальний рік у школах не співпадає в термінах з фінансовим.
– Пропоную затвердити це положення, бо їм треба працювати, – промовив В. Коваленко. – Є гуманітарна комісія, є міськво, зберіться, вирішіть… Ну не може освіта працювати без методичного кабінету. Те, що доповідала Волощук, треба розглянути на профільній комісії. А на сьогодні треба приймати рішення, хай працюють.

Після кількох виступів і зауважень з місць міський голова поставив питання на голосування. Але обговорення і дискусія тривала. До розмови підключилися П. Джуманіязова, Л. Микитенко, Д. Волощук, А. Білий, І Лепень, О. Лук’яненко тощо. Міському голові доводилося кілька разів вставляти своє слово і умовляти окремих незгодних, що треба проголосувати в такому варіанті, щоб можна було фінансувати центр з 1 січня.

– Принциповість на принциповість дає бардак, – видав черговий афоризм В. Коваленко. – Раз на комісії ви це питання погодили, то виступ сам по собі тільки ускладнює ситуацію. Він доречний, але я вас прошу до 24 числа підготувати (до бюджетної сесії. – Авт.)… Не зможете – наберіться терпіння. Але на сьогодні я не можу ризикувати нефінасуванням.

Урешті за пропозицією О. Лук’яненка вирішили перенести розгляд цього питання на кінець сесії, щоб за цей час його допрацювати. А поки перейшли до розгляду інших питань, серед яких були декілька земельних, майнові і фінансові.Загалом можна сказати, що на відміну від сесій ради попереднього скликання, нинішня відрізнялася в набагато вигіднішому світлі. Насамперед коректніше поводився міський голова Володимир Коваленко. Навіть із тими депутатами, яких він раніше на дух не переносив, тепер був – сама чемність. І не повчав, як раніше, а радився, вислуховував, просив проголосувати, переконував. І навіть одного разу проголосував не так, як усі інші, тобто, утримався, проявивши особистий плюралізм.

Що ж, нова міська рада починає зовсім з інших трендів, ніж попередня, і це вселяє надію на її подальшу конструктивну роботу. Щоправда, якщо більшість депутатів збережуть принциповість, то їм ще доведеться розгрібати чимало завалів, залишених попередниками.

У публікації використані фото з сайту NK Online

время 0.025887966156006