Додати новину ОСББ

«Гідра» почала чинити опір


  Гунько Олександр     16.12.2020    6769   

«Сьогодні новини невеселі, – пише в Фейсбуці депутат Новокаховської міськради, голова земельної комісії Ірена Лепень. – Гідра почала опір, Лук’яненко виступає проти ліквідації бюджетного фінансування муніципальної охорони та комунального підприємства «Акваспорт». І деякі депутати починають на нього звертати увагу. А щодо питання про встановлення системи «Рада», яка буде автоматично фіксувати всі голосування та протоколи міської ради, то Лук’яненко просто категорично просив зняти цей проект рішення. Невже нові депутати будуть прислухатися до цього депутата?»

Словом, напередодні бюджетної сесії міськради виявилися «яблука розбрату» для новообраних депутатів. Ось питання фінансування КП, навколо яких іде найбільша полеміка.

КП «Агенція регіонального розвитку»Про внесення змін та доповнень «Про Програму підтримки комунального підприємства «Агенція регіонального розвитку» – в сумі 1200000 грн. Цікаво, що у 2018 році за звітом КП заробило 758,5 тис грн. Стільки ж і витратило. У 2019-му доходи становили 1 млн 437 тис грн, витрати – 1 млн 390 тисяч. У 2020-му фінплан по доходах становить 1568,8 тис грн, по витратах - 1552,4 тис грн. При цьому за три роки кількість працівників збільшилося з 3 до 5 осіб. За Статутом КП є «комунальним унітарним комерційним підприємством».

У Статуті вказано: «Метою створення і діяльності Підприємства є підвищення привабливості території Новокаховської міської ради в якості партнера для регіональних та міжнародних проектів, притік населення до громади, зростання локального патріотизму та активізація громади, підвищення інвестиційного рейтингу міста та забезпечення створення інвестиційного клімату, розкриття економічного потенціалу й сприяння відродженню економіки, впровадження прогресивних технологій у виробництві та керуванні, активна участь в стратегічному плануванні економіки міста, допомога в розвитку малому та середньому бізнесові».


Директор КП В. Костенюк та менеджер О. Масюткін

За останні роки Агенція відзначилася хіба що в участі у туристичних форумах і ярмарках, які організовували інші, та показі кінофільмів у Літньому театрі. Щодо підвищення інвестиційного рейтингу міста, притоку населення, впровадження прогресивних технологій у виробництві і керуванні, допомоги в розвитку малого і середнього бізнесу, то тут нічого особливого не видно і не чутно.
Виникає ще одне питання: якщо КП є комерційним підприємством і саме на себе заробляє, то навіщо йому така щедра дотація в 1 млн 200 тисяч гривень?

КП «Муніципальна охорона»Про внесення змін до Програми «Нова Каховка- Безпечне місто» – 3864005 грн. Це стосується, в основному, фінансування КП «Муніципальна охорона». Нагадаємо, КП створено в 2017 році. Його статутний фонд 60 тис грн. Метою створення цього підприємства у рішенні міськради вказано «створення належних умов для реалізації захисту прав та інтересів територіальної громади, практичного здійснення заходів, спрямованих на забезпечення схоронності і цілісності комунального майна та особистої безпеки громадян, відвернення та недопущення негативного впливу факторів протиправного характеру на території міста Нова Каховка, задоволення суспільних потреб в інших видах робіт та послуг». Утім, самі бійці охорони неодноразово здійснювали дії протиправного характеру щодо активістів, журналістів і навіть депутатів міськради.


Бійці КП "охороняють" виконком від журналістів і депутатів

До того ж, у місті є кілька охоронних служб, які працюють рентабельно і нічого у громади не просять. Щодо «охорони правопорядку», так для цього існує Національна поліція – це її пряма функція.
Основним видом діяльності КП, згідно даних ресурсу YouControl? є 80.10 «Діяльність приватних охоронних служб».

А ось список інших видів вражає:
43.21 Електротехнічні і монтажні роботи.
46.43 Оптова торгівля побутовими електротоварами.
80.20 Діяльність у сфері систем охорони.
80.30 Діяльність по розслідуванню.
81.10 Комплексне обслуговування об'єктів.
84.24 Діяльність із забезпечення громадського порядку та безпеки.
46.90 Неспеціалізована оптова торгівля.
47.19 Інша роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах.
47.59 Роздрібна торгівля меблями, освітлювальним обладнанням та іншими побутовими речами в спеціалізованих магазинах.
47.91 Роздрібна торгівля через фірми, що виконують замовлення поштою і через інтернет.
69.10 Юридичні послуги.
74.90 Інша професійна, наукова та технічна діяльність, яка не включена в інші категорії.
33.13 Ремонт електронного та оптичного устаткування.
33.20 Монтаж промислової техніки і обладнання.
Виникає резонна побажання: хлопці, розвивайте усі види діяльності і гребіть гроші совковою лопатою! А не клянчіть з бюджету громади.

КП «Акваспорт»Про внесення змін до міської Програми фінансової підтримки комунального підприємства «АкваСпорт» – сумі 281076 грн. Це КП створене у 2018 році з метою реалізації проекту «Будівництва Центру олімпійських видів спорту «Н2О Нова Каховка». Його очолює рідна сестра дружини екс-секретаря міськради Оксана Лисенко. За кошторисом, спорудження об’єкту коштує 434 млн грн. Його ініціатори сподіваються отримати ці кошти з Державного фонду регіонального розвитку. Утім, Мінрегіон уже одного разу відхилив цей проєкт через його низьку експертну оцінку. Нині, з урахуванням пандемії коронавірусу і складнощів з формуванням держбюджету таке фінансування видається принаймні сумнівним.


Центр поки що лише на папері

Проти цього будівництва виступають активісти міста, зокрема. Новокаховське товариство охорони пам’яток культури. Мотивують це тим, що в паркова зона, де хочуть побудувати комплекс належить до зони охоронюваного ландшафту, тому подібне будівництво там заборонено.

КП «Радіоорганізація»Про внесення змін до Програми висвітлення діяльності НМР та ВК комунальним підприємством «Новокаховська міська радіоорганізація» в суммі 901390 грн.
Це КП зареєстроване ще в серпні 2002 року. Статутний фонд 40 тис грн. Раніше воно займалося тільки радіомовленням по дротовому радіо. Нині веде передачі на ФМ тричі на день по годині. Крім того з 2019 року випускає газету «Говорить Нова Каховка». Радіопередачі зводяться, в основному до офіційних повідомлень, оголошень, привітань та трансляції музики. Якихось оригінальних авторських передач почути годі. Хіба що підлесливі інтерв’ю зі столоначальниками та бравурні репортажі про міські заходи. Те саме стосується і газети. По суті, це інформаційний бюлетень виконкому і міського голови В. Коваленка, який використовує його для перманентної агітації за себе.


Жоден номер газети не обходиться без особи мера

Матеріали характеризуються поверховістю, славослів’ям міського начальства, велику частину газетної площі займають офіційні повідомлення міських відділів і служб. При цьому газета виходить у кольорі (навіщо такий шик?) і розповсюджується безплатно (бо за гроші її мало б хто брав?). Щороку на газету й радіо з бюджету витрачається до 2 млн грн. Фінансових звітів на офіційному сайті міської ради нема. Тож на що саме витрачається така величезна сума, для платників податків Нової Каховки залишається таємницею за сімома печатями.
Що ж до поінформованості населення, то є для цього є сайт міської ради. Крім того, у місті кілька новинних сайтів та газет. А більшість інформації новокаховчани нині черпають прямо зі своїх смартфонів.

Окрема думка депутата«Я вважаю, що ми – депутати – повинні забезпечити дитячі садочки, школи, дошкільні та позашкільні заклади – миючими засобами, предметами гігієни під час епідемії, – висловила свою думку депутат міськради, голова постійної комісії з гуманітарних питань Параскева Джуманіязова. – Треба утримувати навчальні заклади в повному обсязі – без батьківських внесків. Надати вільний доступ дітям по бажанню до усіх видів спорту за рахунок місцевого бюджету. Забезпечити доступним житлом медиків. Відповідно до Конституції у нас в Україні медицина та освіта безкоштовні».

На думку депутата, всі комунальні підприємства міста треба перевести на самофінансування.
– Пора вже всім стати дорослими та нести відповідальність перед платниками податків, – переконана П. Джуманіязова.

время 0.033996105194092