Додати новину ОСББ

Коли «Голос» має значення


  Гунько Олександр     22.12.2020    7281   

Боротьба за прозорість і публічність роботи нового скликання Новокаховської міської ради триває. Показовим для цього було голосування щодо встановлення в міськради системи електронного поіменного голосування «Голос». на її впровадження неохідно 434 тисячі 660 гривень. Питання було винесено на 4-ту сесію міськради.

Система «Голос» – це апаратно-інформаційний комплекс, котрий забезпечує можливість автоматизації повного циклу роботи ради в процесі підготовки та проведення засідань, публікації результатів та аналізу роботи депутатів і ради.

Голос проти «Голосу»Проти впровадження системи «Голос» на сесії виступив колишній секретар міськради, а нині просто депутат від партії «Нам тут жити» Олександр Лук'яненко.– Я пропоную цей пункт виключити по двох причинах, – зазначив депутат. – По-перше, встановлення цієї електронної системи ніяк якісно не змінить роботі міської ради. Вважаю, що на сьогоднішній день процедура голосування, яка є, й інші процедури достатні для того, щоб депутат міг виконувати якісно свої функції. Інше питання: 21-й рік починається з карантинних обмежень по всій державі, що може призвести до зменшення бюджетних надходжень, в тому числі, до нашого міського бюджету. Тому на сьогоднішній день, на 21-й рік, ми можемо почекати і повернутися до цього питання в 22-ому році. А суму, якщо така є – 434 тисячі 660 гривень – направити в медичну сферу для того, щоб покращити роботу наших медиків.

Аргументи на підтримку системиОдин із ініціаторів упровадження електронної системи депутат Андрій Рашевський від партії «За майбутнє» заперечив колезі.– Я вважаю, що ця система необхідна, і саме з тієї причини, щоб усе фіксувалося, і наші громадяни, наші виборці бачили, хто і як голосував персонально – підкреслив А. Рашевський. – Бо кожен депутат несе персональну відповідальність за свій голос. А зараз фактично відбувається так, що ми не несемо відповідальності. На камерах не видно, хто як голосує, і тому декому дуже зручно. А щодо того, куди потратити гроші… Я згоден з тим, якщо можна дешевше, то це треба робити. А потратити гроші на медичну сферу – дуже хороша популістична заява. Наша комісія з інфраструктури внесла пропозиції, де можна зекономити кошти. Більш того: я на наступну сесію підготую депутатський запит по економії коштів у медичній сфері.

При голосуванні за пропозицію Лук’яненка проголосували 4 депутата – члени фракції «Нам тут жити», яку він очолює. Переважна більшість депутатів підтримала проєкт рішення про запровадження системи електронного поіменного голосування «Голос».

Що нам дасть система «Голос»Як зазначають розробники системи «Голос», вона має кілька підсистем для успішної роботи.
• Підсистема оприлюднення проектів, прийнятих рішень, ходу голосувань та аналітики роботи депутатів ради.
• Підсистема аудіозапису та аудіосупроводу засідань (автоматизоване вмикання та вимикання мікрофонів згідно регламенту ради).
• Підсистема відеозапису та онлайн-відеотрансляції (автомазована або користувацька зміна подання відео: зміна сцен і ракурсів в залежності від подій засідання).
• Підсистема документообігу (автоматизована система розсилки документів і повідомлень депутатам та іншим групам отримувачів на електрону пошту чи мобільний додаток а також можливість перегляду в особистому кабінеті користувача).
• Системи «Голос» легко і швидко інтегрується із офіційною сторінкою ради.Таким чином, впровадження цієї системи дозволить досягти повної прозорості і публічності в роботі міськради. А кожен житель громади зможе бачити, хто як із депутатів голосує, які пропозиції вносить, які проєкти рішень підтримує. Тобто, в кінцевому підсумку – хто як захищає інтереси виборців.

время 0.015949964523315