Додати новину ОСББ

Власниця квартири двічі викликала «швидку»


  Гунько Олександр     29.12.2020    7258   

Нову Каховку кілька днів тому схвилювала трагедія, що сталася в одному з будинків на вул. Букіна. Молода пара прийшла до своїх знайомих. Разом вони влаштували застілля із двома пляшками коньяку. Потім гості попросили прийняти ванну, щоб освіжитися. Господарі дозволили, включивши газколонку для підігріву води, яка знаходилася у ванній кімнаті. Самі продовжували сидіти за столом. А коли похопилися, що гості досить довго купаються, ті вже не подавали ознак життя – отруїлися чадним газом.

Про подробиці і причини лиха нам розповів знайомий покійних Сергій. Він сам за освітою інженер з експлуатації теплових і газових мереж, тому вирішив провести власне розслідування. Тим більше, що ті, хто загинули, були його друзями. Сергій побував на місці, де все сталося, і обстежив вентиляцію. Також поспілкувався з багатьма людьми в Новій Каховці, у яких є таке обладнання, і в нього склалася цілісна картина.

Газовики без тяги до роботиНа думку чоловіка, основна причина трагедії – порушення експлуатації системи вентиляції. Тобто, вентиляція в даній кімнаті практично була в неробочому стані. А це, на думку Сергія, є наслідком недбалої роботи служби газу. Вона повинна регулярно перевіряти вентиляційні канали. А після п’яти років експлуатації газколонки канали треба перевіряти щороку.Натомість мешканці Нової Каховки, у яких такі ж газові колонки, йому сказали, що газовики нічого не роблять. Тобто, практично не перевіряють вентиляцію. Якщо ж і приходять за заявою мешканців, то обмежуються зовнішнім оглядом і відразу йдуть. Навіть часто тягу не перевіряють. Зате просять підписати папірець, що власники квартири не мають до них претензій. Щоб «натиснути» на господарів, знаходять якісь недоліки у встановленні обладнання. Мовляв, так не можна, підпишіть нам, а ми заплющимо на це очі.

За словами Сергія, років 10 тому, коли почали дозволяти ставити колонки в цій частині міста, газовики щороку робили перевірки вентканалів. Останнім часом такого нема. Часто, коли дають дозвіл на встановлення колонки чи газового котла, не перевіряють датчик загазованості, тільки дивляться паспорт обладнання.

Відкрита заглушка і забитий канал– Я зрозумів, що це досить поширена проблема через те, що служба газу практично перестала виконувати свої обов’язки в цьому питанні, – продовжує Сергій. – Це досить серйозна тема для Нової Каховки. Чимало людей, з якими я говорив, просто не знають інформації про правила експлуатації газколонок: що потрібно робити, коли не працює вентиляційний канал, до кого звернутися, як діяти, яка може бути загроза життю і здоров’ю тощо.

Отже, у ванній кімнаті, де загинули чоловік і жінка, вентиляція фактично не працювала. Через те, що канал забився, чадний газ під час роботи колонки потрапляв у приміщення. Знизу під каналом є вентиляційна заглушка, яка виймається, коли відбувається чистка каналу. Через неї вибирають сміття, яке потрапило в канал. У цій кімнаті заглушка була вийнята.– Якби заглушка була на місці, тоді б не було тяги, і колонка працювала б погано, – каже Сергій. – І власники квартири змушені були б звернутися до газової служби. А вони цього не знали. Живуть у цій квартирі понад три роки, за цей час газовики жодного разу до них не приходили. Останнім часом власниця квартири приймала ванну з відкритими дверима, оскільки у ванній був запах чаду. Навіть двічі «швидку» викликала, бо їй ставало зле. Тобто, господарі самі могли загинути. Треба про це писати, можливо, ця інформація комусь врятує життя.

Також наш співрозмовник також поспілкувався із судмедекспертом. Від нього дізнався, що це не перший випадок у місті, коли люди отруюються чадним газом – саме через погану систему вентиляції при роботі газових приладів.

Отже, власникам газових колонок і котлів треба бути пильними при їх експлуатації. А якщо відчуваєте запах чаду – виключайте прилад і звертайтеся до газової служби, бажано з письмовою заявою. Не нехтуйте правилами експлуатації, бережіть життя своє і своїх близьких. При нагоді варто встановлювати сигналізатори газу в приміщеннях з газовими приладами.

Усі фотографії ілюстративні

время 0.008699893951416