Додати новину ОСББ

Навіщо меру Нової Каховки газета, радіо, кілька сайтів і телебачення


  Гунько Олександр     14.01.2021    6664   

Уже кілька тижнів у Новій Каховці не виходить комунальна газета «Говорить Нова Каховка». Також не відкривається сайт комунального підприємства «Новокаховська радіоорганізація». Причиною стало те, що виконком Новокаховської міськради не провів тендер на фінансування висвітлення діяльності ради. Оголошення про проведення тендеру з’явилося на порталі державних закупівель Prozorro лише 13 січня.

Під кого робиться тендерВ оголошенні сказано, що предметом тендеру є «Послуги з розповсюдження матеріалів з висвітлення діяльності органів місцевого самоврядування на електронних інформаційних ресурсах» з вартістю 198 тисяч грн. Тобто, йдеться про фінансування сайту. Якого саме – незрозуміло. Адже в останні роки на команду міського голови Володимира Коваленка працювали принаймні 3 сайти: офіційний сайт міста, сайт радіоорганізації та приватний сайт nk-online.com.ua.
Основна інформація щодо діяльності міської влади на всіх трьох сайтах практично дублюється. Також виконком оголосив тендер на послуги з обробки даних для розміщення у стрічці новин, що транслюється на порталі ukr.net вартістю 108 тисяч грн.Як вказано у вимогах тендеру, інтернет-видання повинно «висвітлювати впродовж останніх 2 років 90% контенту офіційного сайту Новокаховської громади та мати досвід обопільного використання інформаційних матеріалів». Також сайт має не менше 50% свого контенту подавати про події в громаді, діяльність міського голови та інших посадовців і депутатів, а також мати реєстрацію в місцевому відділенні податкової служби.
Зрозуміло, що такі вимоги відсікають від участі у тендері незалежні онлайн видання. Тобто, умови виписані саме під один із трьох провладних сайтів, що принаймні некоректно, оскільки порушує принцип вільної конкуренції. Ну та нашим можновладцям це не дошкуляє: вони ж бо не свої гроші платять, а громадські.

«Різнобарв’я почуттів»Утім депутати поставили перед радіоорганізацією кілька вимог: припинити діяльність інтернет-сайту «Радіо Нова Каховка» до 15 січня 2021 року, а також розробити та надати бізнес-план розвитку свого підприємства не пізніше 1 березня.
Та мер В. Коваленко не був би собою, якби не навішав депутатам на вуха чергову порцію локшини. Зокрема, він заговорив про те, що треба збільшити міське радіомовлення. А також підрахувати, скільки коштів потрібно для закупівлі радіоприймачів для малозахищених верств населення.

До речі, нині на ФМ 100,9 радіо «Нова Каховка» виходить в ефір тричі на день по годині. Автор цієї статті примусив себе прослухати кілька радіопередач до Нового року і після. Практично усі вони йдуть по одній схемі. Спочатку погода, народні прикмети, потім про історичні події цього дня в Україні і світі, якісь офіційні повідомлення, нагадування про карантинні обмеження тощо. А у перерві між цим – музичні номери, які загалом займають 60-70% ефірного часу. Звучить сучасна українська естрада і так званий «російський шансон». Де тут висвітлення діяльності міської ради, скажіть, будь ласка?У мене склалося стійке враження, що директору КП Вікторії Деркач, яка веде ці передачі, елементарно не вистачає міських новин, аби заповнити три години ефіру щодня. Тобто, однієї години на день було б цілком достатньо. І це не тільки моя думка. Критикують міські радіопередачі і в соцмережах.

«Новокаховське радіо, те різнобарв’я почуттів яке подарував ваш сьогоднішній випуск, неможливо виразити словами, – ділиться враженням у Фейсбуці новокаховчанин Діма Корнієнко. – Спочатку я взнав, що зайці роблять прогноз погоди на пів року вперед. Потім мені захотілось випити не чокаючись, закусити «вкусным пломбиром», присягнуть царю і, вдягнувши білогвардійський мундир, застрелитись. P. S. Відкрите таємницю: що ви курите і де ви це берете?»

– Аби зробити повноцінне міське радіомовлення, потрібен штат кваліфікованих працівників, – каже колишній гендиректор Херсонської обласної телерадіокомпанії Валерій Долина. – Потрібні авторські передачі, аналітика, репортажі, коментарі, інтерв’ю тощо. Одна-дві людини не зможуть забезпечити якісний і тривалий контент.

Нью-Васюки по-новокаховськиАле наш мер вирішив іти ще далі: хоче збільшити години на радіомовлення і навіть запровадити телебачення.
– У нас нема телебачення, – побідкався Володимир Іванович на сесії. – Так, це не скоро станеться, але потрібно його запроваджувати. У Великій Лепетисі воно є, у Каховці є. У нас нема. Це неправильно.Насправді у Каховці є школа кіно і телебачення «Студія КіТ», яка підпорядкована місцевому управлінню культури та туризму. Тобто, фактично це гурток, у якому підлітки і молодь набувають навичок зйомок відео і любительських роликів. А у Великій Лепетисі телебачення зроду не було і немає. Так нам сказали у приймальні селищного голови Максима Колокота.
Словом, наш міський голова усе ще, мабуть, хоче перетворити Нову Каховку на Нью-Васюки. Але реальність набагато прозовіша і суворіша. Насправді різні інформаційні ресурси йому потрібні лише для власного піару за рахунок платників податків. І новообрані депутати це мають чітко зрозуміти і не дати обвести себе навколо пальця. Навіть на хвилях ФМ.
Довідка. У минулому 2020 році радіоорганізація отримала з бюджету громади 820 тис грн на утримання та 964 тисячі – за інформаційні послуги. Напередодні Нового року депутати скоротили загальний обсяг фінансування програми висвітлення міськради на 2020-2022 роки майже на 1,5 млн грн — з 5,34 до 3,8 млн грн.

время 0.010673999786377