Додати новину ОСББ

Чи не занадто дорогі дрова зі спиляних дерев у Новій Каховці?


  Гунько Олександр     15.01.2021    7102   

«Я гуляю щодня по берегу. Зараз сиджу вдома, так як після останньої прогулянки мене трясе від безсилля, що не можу вліпити в лоб тому, хто творить неподобство, хто покриває місто плиткою і асфальтом замість дерев, – пише в соцмережі новокаховчанка Олександра К. – Коваленко, скажи, скільки дерев спиляно і скільки зросло за роки твого правління? Не висаджено, а саме вирощено. Майже все, у що були вкладені мільйони, засохло. Варвари». Така реакція жінки на спиляні біля купелі на набережній верби. Їх порізали на дрова, як видно на світлині знизу.Планова чистка чи бізнес на деревах?Нещодавно у Чаплинці поліцейські затримали автомобіль ВАЗ-2106 з причепом дров. Двоє чоловіків, які їх перевозили, не змогли пояснити, звідки вони взяли ці дрова, і не мали дозвільних документів на перевезення або придбання деревини. Причому, дерева були різних порід, а в багажнику автівки виявили бензопилу. За даним фактом відкрите кримінальне провадження за ч.1 ст.246 Кримінального кодексу України «Незаконна порубка або незаконне перевезення, зберігання, збут лісу». Підозрюваним може загрожувати покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 3 років, повідомляє відділ комунікації поліції Херсонської області.

У Новій Каховці, де практично в центрі міста іде варварська вирубка і кронування дерев, поліцейські діють не так принципово.
Не так давно депутат міської ради Параскева Джуманіязова побачила, як в районі міського ринку працівники КП «НК Екосервіс» пиляли молоді платани. Вона викликала поліцію.


Працівники "Екосервісу" пиляють молоді платани

– Поліцейські вели себе дивно, – розповідає депутатка. – Більше кричали на мене, ніж на них. Приїхав заступник директора «Екосервісу» Артур Григор’єв, показав поліціянтам якісь папери. Вони сказали, що все в порядку, ніякого кримінального провадження не відкривали. Мовляв, це планова чистка, є заявка від РЕСа. Я написала заяву, вони її прийняли, але в Єдиний реєстр досудових рішень не внесли, справу закрили. Це все іде від мера Володимира Коваленка. Вони на цьому заробляють – продають усе спиляне як дрова. Усім своїм дають заробляти.


Платани порізали на дрова

Про подібні випадки активісти міста не раз писали в соцмережах. Та виклики поліції жодних результатів не дають. А останнім часом спилювання дерев набуває справжнього лиха. Це відбувається в парковій зоні, на набережній, на вулицях міста. У соцмережах пишуть про те, що спиляні дерева використовуються не тільки на паливо, а й як сировина для трун ритуальної служби. Може, саме через це активно пиляють здорові дерева у той час, як аварійні і засохлі нікого не цікавлять.


Старі дерева комунальників не цікавлять

Топінг для топок і камінівОбрубки могутніх дерев можна побачити скрізь. Це – результат так званого топінгу – обрізки гілок або кронування.


Кроновані дерева у міському парку

– Українське законодавство прямо забороняє надмірну обрізку крони, – зауважує з цього приводу активістка Наталія Теліцина. – Процедура обрізки зелених насаджень визначена у «Правилах утримання зелених насаджень у населених пунктах України», затверджених наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України №105 від 10.04.2006 року. Там прописано, як їх треба правильно обрізати. Тоді це виглядає і естетично, бо знімається максимум одна третина довжини гілок дерева... За більше – по законодавству штрафи, бо це псування дерев. Але місцеві КП ігнорують законодавство. Та справа навіть не в штрафах, а в тому, що працівники «Екосервісу» стверджують нібито вони все роблять правильно і по закону. Але достатньо відкрити законодавство, щоб зрозуміти, які пункти порушуються. Тобто вони дурять людей.


Здорові дерева пиляють у всіх мікрорайонах міста

Тут може виникнути запитання: а навіщо комунальники з такою завзятість творять лісоповал у місті? Усе дуже просто: це дармові дрова і сировина для виробництва пілетів і брикетів, які є ходовим товаром для використання як палива у камінах та різному устаткуванні для опалення приміщень. Та чи не занадто дорогими для містян стануть дрова зі спиляних дерев? Адже обрізані дерева не очищають повітря, про що ми вже писали.

– Я ходила в магазини, де продавали в сіточках дрова, – розповідає новокаховчанка Олена Яковлева. – Дізнавалася, хто постачальник? Дали телефон одного чоловіка, який навіть договір на поставку товару з магазинами не укладав. Я йому подзвонила і запитала, як вони працюють і звідки дровішки? Він сказав, що привозять звідусіль у Херсон. А там вони фасують і розвозять по магазинах. Це цілий сектор тіньової економіки…

Чи буде мораторій на лісоповал?Нарешті нестримне пиляння дерев дістало і депутатів. Комісія з інфраструктури (голова Олександр Шевченко) підготувала проєкт рішення міської ради про введення мораторію на спилювання і обрізку дерев у місті. Також депутати вважають, що треба розробити комплексний план озеленення міста, де прописати усі умови обрізки і кронування та висаджування дерев, а також зробити паспортизацію усіх зелених насаджень у місті. Нині проєкт перевіряє юридичний відділ виконкому. Після цього його мають вивісити на сайті міськради за 10 днів до чергової сесії та винесуть на розгляд депутатських комісій. Лише після цього розглядатимуть на сесії.


Вікові платани на березі Дніпра під охороною держави

А поки що активісти створили у фейсбуці групу «Наш парк» і просять викладати фото і описи старих і великих дерев. Пишуть, що в Основі є дерева, які садили ще колоністи, що освоювали наш край понад 100 років тому. У місті найстаріші – три платани на березі Дніпра, які знаходяться під охороною держави.


Тетяна Терлич виявляє в місті унікальні для нашої місцевості дерева

– Я хочу відправити фото наших найстаріших дерев у групу «Дендрофлора України і світу», – каже активістка Тетяна Терлич. – Туди люди з різних куточків планети скидають світлини дерев разом із людьми, щоб було видно масштаб рослини. Хай усі побачать, які унікальні дерева є і в Новій Каховці. А з іншого боку – якби у нас не було цього варварського спилювання, то новокаховчани і не помічали б наших дерев. А так почали звертати на них увагу. Словом, не було б щастя, так нещастя допомогло.
Р.S. Сьогодні спилюють акації на вул. Першотравневій у районі санепідемстанції.

Фото із Фейсбука і автора

время 0.013280153274536