Додати новину ОСББ

Хто не хоче контролю депутатів над бюджетними коштами в Новій Каховці?


  Гунько Олександр     17.01.2021    6709   

Протягом усієї каденції попереднього скликання Новокаховської міської ради тодішні депутати-опозиціонери А. Рашевський, П. Джуманіязова, Д. Іваннікова, В. Дунда, Л. Васильєва намагалися домогтися перевірки діяльності комунальних підприємств міста. Однак міський голова Володимир Коваленко рішуче і безапеляційно припиняв ці намагання. «Там усе нормально, нічого туди лізти», – заявляв він на сесіях.

Куди ішли дотації?Між тим практично на кожній сесії комунальним підприємствам виділялися щедрі дотації з міського бюджету у вигляді поповнення статутних фондів та на придбання матеріалів, техніки, оплати енергоносіїв тощо. У цьому плані показовий приклад із КП «Теплові мережі», статутний фонд якого, за даними Єдиного державного реєстру, досягнув у 2020 році понад 37 млн грн. Крім того, згідно інформації сайту державних закупівель «Прозорро», за останні 3 роки (без нинішньої зими) це КП отримало від бюджетних установ 113 мільйонів гривень оплати за теплопостачання. Це при тому, що у КП залишилися тільки труби. Усі котельні в оренді у приватних підприємств, а КП постійно без коштів. Тож куди ішли дотації, незрозуміло тільки правоохоронцям.Місцеві журналісти неодноразово оприлюднювали викривальні матеріали щодо зловживань і сумнівних оборудок в різних КП та неналежного використання коштів громади.Крім КП «Теплові мережі», по «Водоканалу», по «НК Екосервіс», по «ШЕУ», міській лікарні тощо. Звісно, ніхто на них належно не реагував. Ну хіба що мер міг нагороджувати авторів цих статей різними негативними епітетами.

Поправки до регламентуТа, здається, крига скресла. Більшість депутатів новообраної ради щиро бажають розібратися зі схемами використанням коштів громади.
На останній сесії Новокаховської міської ради, що відбулася минулого тижня, голова фракції «Слуга народу» Сергій Петрушевський запропонував поправки до регламенту ради. Їх суть у Фейсбуці пояснив голова постійної комісії з питань розвитку комунальної інфраструктури та містобудування Олександр Шевченко. За його словами, головна мета – взяти під контроль проведення заходів стосовно будівництва та розвитку інфраструктури міста.Перша правка полягає в тому, що комісії матимуть змогу, відповідно до своєї функціональної спрямованості, погоджувати кошториси підприємств, підпорядкованих раді, та її виконавчих органів, підрозділів підприємств, установ та організацій.

Друга – постійні комісії братимуть безпосередню участь в організації та проведенні конкурсів і тендерів по закупівлях товарів, робіт та послуг серед суб'єктів господарювання.

Нічого дивного у цих порпозиціях нема. Адже згідно Закону України «Про статус депутатів місцевих рад (ст. 19. Права депутата місцевої ради у раді та її органах) депутат має право: «порушувати в раді та її органах питання про необхідність перевірки роботи підзвітних та підконтрольних раді органів, підприємств, установ, організацій» (ст 19), офіційно представляти виборців свого виборчого округу та інтереси територіальної громади в місцевих органах виконавчої влади, відповідних органах місцевого самоврядування, підприємствах, установах і організаціях незалежно від форми власності з питань, що належать до відання органів місцевого самоврядування відповідного рівня (ст. 11).

Хто чиї інтереси захищаєРеакція частини народних обранців була несподіваною. Деякі з них почали викрикувати з місць, висловлюючи свою незгоду з цією пропозицією.
– Я був дуже здивований реакцією депутата Олександра Курдова від партії «Нам тут жити», – зазначає О. Шевченко. – Він сказав, що новоспечені депутати мають сумніви щодо чесності, прозорості та ефективності роботи КП міста, а також вважають що їм усе дозволено. Хоча саме прийняття цих поправок до регламенту є елементом контролю використання бюджетних коштів.

Із 29 присутніх на сесії депутатів 10 проголосували проти вищевказаних поправок. Це члени партій «Нам тут жити», «Батьківщина», «Партія місцевого самоврядування». Принагідно зауважимо, що серед них є депутати, які в минулому скликанні були в промерській більшості і затикали рот своїм колегам із опозиції. Це той же О. Курдов, а також А. Гуртовий (директор КП «ШЕУ»), О. Лук’яненко (екс-секретар міськради), Л. Микитенко (начальниця міськво), Н. Марченко (підприємець), О. Михайлова та інші.– А в мене виникає питання: чому ж так, в місті звикли жити за іншими правилами? – продовжує Олександр Шевченко. – Навіщо приховувати від громади те, що має бути прозорим?! Яка кому з цього користь?
Ну, мабуть, користь все-таки є, інакше від чого б така агресивна реакція? Утім, знаково те, що вчорашні «більшовики» тепер стали «меншовиками». Звісно, за кількістю, а не за змістом. Відтак ніяк не можуть змиритися з тим, що нова більшість руйнує їхні уявлення про роль і діяльність народних обранців у представницькому органі місцевого самоврядування.
Тож можна тільки побажати новій більшості наполегливості і принциповості у депутатській діяльності. Аби таємне стало явним, а виборці побачили хто є хто у міськраді і чиї інтереси насправді захищає.

время 0.036752939224243