Додати новину ОСББ

У Новій Каховці на Водохреще скупався під’їзд


  Гунько Олександр     21.01.2021    9125   

Третій день сидять без води мешканці будинку №41 по вул. Історичній У Новій Каховці. Якраз на Водохреща на горищі біля 16.00 над другим під’їздом прорвало водопровідну трубу. Вода, за словами мешканців, била фонтаном цілу годину. Потоки текли по стінах квартир і по сходах під’їзду. Словом, сталося, як у відомій пісні: «Потолок ледяной, дверь скрипучая»…Дзвінки в аварійку були марними – ніхто не приїжджав. Нарешті один з жителів заліз на горище і зміг зупинити течу. Але залишив там газовий балон. Та прийшла інша біда – десь вода потрапили на електродріт, і почало пробивати струмом мокрі стіни і дерев’яні сходи в під’їзді.Тільки наступного дня приїхали аварійники, а після них електрики. Нічого особливого не зробили. Сказали, що на горищі треба міняти трубу. Лише коли люди звернулися до депутата міськради Віталія Задирка, а він зателефонував директору КП «НК ЖЕУ» Григорію Каневському, із жеку миттєво приїхала аварійна машина з двома працівниками. Вони перекрили вентиль внизу. Сказали, що у них нема балона з газом, що заварити трубу. Поставили хомут із заглушкою. Пообіцяли приїхати наступного дня.– Тепер сусіди кажуть, що під’їзд скупався на Водохреще, – розповідає мешканка квартири з другого поверху Олена Яковлева. – На горищі був цілий гейзер. Просто жах. За що наш будинок щомісяця платить жеку більше двох тисяч? Щоб усунути неполадку, треба кілька днів? А якби когось убило – там же вода під струмом була. Боїмося, щоб стеля не впала. У сусідньому будинку якось було таке ж, то уся штукатурка зі стелі обвалилася.
– У нас теж на стінах патьоки, – додає бабуся із квартири першого поверху. – В туалеті і у ванній.Цей будинок у старій частині міста – двоповерховий, на 8 квартир. Мешканці не створювали свого часу ОСББ, бо розуміли, що самотужки не потягнуть. Тим більше, що тут живуть переважно літні люди. Вирішили залишитися в управлінні ЖЕУ. Хоча один з тодішніх депутатів міськради їм сказав: «Це мертвонароджена структура».
– В аварійці нам сказали більше не телефонувати, бо у них локдаун і працює бригада лише з двох чоловік, – продовжує Олена Яковлева. – В обласній продспоживслужбі нам порадили фіксувати факти. Якщо іще раз звернемося до них зі скаргою, тоді вони робитимуть перевірку. Сказали: якщо погано працює жек, значить погано працює мер. Бо не контролює міські служби і не може навести лад. І за що вони премії отримують? – обурюється жінка.– Хай вони не кажуть, що ми нічого не робимо, – розповів нам телефоном директор КП «НК ЖЕУ» Григорій Каневський. – Сьогодні зранку дві бригади виїхало на цей будинок. Там заморозили стояки. 30 метрів труби заморожено. Хоча їх просили : відкрийте воду, щоб ледь-ледь текла. Трубу розігріваємо, а вона знову мерзне. Дві бригади працюють. Думаю, що сьогодні вода вже піде.Звісно, цього хочуть і мешканці, бо третій день без води не дуже комфортно. Це тільки сьогодні почало теплішати надворі, пригріло сонечко, і крига в під’їзді почала танути. А попередні два дні було небезпечно ходити по сходах.
Та факт залишається фактом: жеківці не дуже, як кажуть, легкі на підйом. Це щодо питання ефективності роботи комунальних підприємств міста, яких так завзято захищає міський голова Володимир Коваленко. Адже саме в таких екстремальних погодних умовах і перевіряється їх ефективність.
– Цього всього могло б не бути, якби завчасно утеплили труби на горищі, – вважає О. Яковлева. – Адже це господарство ЖЕУ. А тепер нам стеля може впасти на голову.
Фото автора

время 0.031160831451416