Додати новину ОСББ

Кому прикро за зарплату мера Нової Каховки


  Гунько Олександр     22.01.2021    7833   

Одним із неоднозначних питань порядку дня останньої сесії Новокаховської міської ради було затвердження порядку умов оплати праці міського голови. Цей порядок визначений постановою Кабміну, але затвердити його мають депутати міської ради.

У зазначеній постанові, зокрема, сказано: «Преміювання голів обласних, районних і районних у містах рад, їх заступників, сільських, селищних і міських голів, установлення їм надбавок, надання матеріальної допомоги здійснюється у порядку та розмірах, визначених цією постановою, у межах затверджених видатків на оплату праці. Рішення про зазначені виплати приймається відповідною радою».

Яка зарплата у мераЗгідно декларації мера Володимира Коваленка, поданій 2 грудня 2020 року, за період з 1 січня по 17 листопада минулого року він отримав зарплату в розмірі 612 тисяч грн, включаючи премії та матеріальну допомогу. Тобто, середньомісячна зарплата міського голови Нової Каховки торік становила 55,7 тисячі грн.
Для порівняння: зарплата мера Києва Володимира Кличка згідно декларації за 2019 рік склала 318599. Тобто грн, по 26,5 тисячі на місяць. За 2020 рік він декларації ще не подавав, тому не можемо сказати, скільки очільник столиці отримав торік.Цьогоріч оклад міського голови Нової Каховки становить 15 тисяч грн. Але з усіма можливими преміями, надбавками і допомогами місячна зарплата може сягнути 90 тисяч.

Поправки від депутатської фракціїФракція партії «За майбутнє» у міській раді на чолі з Параскевою Джуманіязовою вирішила, що це не досить скромно у такий важкий для країни час. І запропонувала виключити такі пункти в проекті рішення:
– матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань у розмірі, що не перевищує середньомісячної заробітної плати;
– щомісячну премію у розмірі 100 відсотків посадового окладу у межах фонду преміювання за фактично відпрацьований час;
– премію у розмірі, що не перевищує 100 відсотків посадового окладу, за рахунок економії фонду оплати праці;
– премії до державних і професійних свят та ювілейних дат у розмірі, що не перевищує 100 відсотків посадового окладу.


Фракція "За майбутнє"

– Наше обгрунтування було наступне: в країні карантин, локдаун, ростуть тарифи, прості громадяни бідніють, пенсія жебрацька, допомога по догляду за дитиною в місяць 860 грн, - зазначає Параскева Джуманіязова. – ФОПам влаштовують то карантин, то локдаун вихідного дня, то взагалі локдаун. Державна та місцева влада не звільнила ФОПів від сплати будь яких податків.
Однак більшість депутатів цю поправку не підтримали. Затвердили проєкт рішення з усіма надбавками.

Немає жодних підстав– Справа не тільки в локдауні, – додає депутатка цієї фракції Дар’я Волощук. – По-перше, відсутні правові підстави для нарахування матеріальної допомоги для поліпшення соціально-побутових питань, а розмір такої допомоги є завищеним та необґрунтованим. Такий вид допомоги надається лише за певних обставин, визначених чинним законодавством. І займання посади міського голови такою обставиною не є. По-друге, відсутні правові підстави для нарахування премії за фактично відпрацьований час. Що це взагалі за премія?! За відпрацьований час пан голова отримує заробітну плату в розмірі 15 тисяч гривень і згори ще стільки ж, бо працював. Очевидно, що з логікою, як і з законом, дехто не дружить. По-третє, немає правових підстав для нарахування премії за рахунок економії фонду праці. Взагалі, за чий рахунок такий фонд створений? За рахунок заробітної плати працівників міської ради з окладом, меншим мінімальної заробітної плати? Питання риторичне. По-четверте, премію треба заслужити за старанну роботу, високі досягнення і так далі. Премія – не регулярний платіж, а засіб заохочення та мотивації. Заслужив – отримав. Це так працює. Щодо реакції наших депутатів, що ж. Мені як новачку прикро.

Та це ще не все. Від заплати мера залежить платня його замів, секретаря міськради і керуючого справами виконкому. Загалом тепер 7 вищих посадових осіб Нової Каховки обійдуться громаді приблизно у пів мільйона гривень щомісяця.

А як у ЄвропіДо речі, у Німеччині, наприклад, зарплати мерів диференційовані і залежать від кількості населення міст. Причому тарифи визначає не центральна влада, а уряд кожної землі (по-нашому – області). До того ж у країні діє прогресивна система оподаткування: чим більша зарплата, тим більші податки. Доплати отримують лише мери великих міст – з населенням понад 500 тисяч чоловік. Жодних допомог і премій не передбачено. У деяких федеральних землях у невеликих містах мери і обер-бургомістри свої обов’язки виконують на громадських засадах, отримуючи лише компенсацію на службові витрати.


Мер Лондона Садік Хан має пакистанське походження

А от мер Лондона Садік Хан у червні 2020 року скоротив свою власну зарплату на 10% і закликав уряд виручити місцеву владу, що зіткнулася проблемами з фінансуванням в результаті коронавірусу. Також він призупинив підвищення зарплати співробітникам мерії, які займають керівні пости, щоб знизити витрати міського бюджету на тлі пандемії.
Але це в Європі, де інші уявлення про справедливість і мораль.

Що для кого принизливоВ Україні зарплата мерів складається з окладу, надбавок і премій. Премії до зарплати мера встановлює депутатський корпус. Якщо не відголосують премії – мер буде жити на голий оклад, встановлений Кабміном, зазначає рух «Чесно».
– Сподіваюсь, дуже скоро цієї принизливої процедури з затвердження умов оплати праці більше не буде в Україні, – прокоментував сам Володимир Коваленко. Принаймні, є наміри виключити це питання з повноважень місцевих рад, як це свого часу було з затвердженням умов оплати праці секретаря рад та заступників міського голови.
Зрозуміло, що номенклатура прагне будь-якими способами зміцнитися, поки країною керують олігархи. Нам теж принизливо, що у нас не питають, яку зарплату ми маємо платити обраному меру зі своїх податків.

Сподіваємося, що скоро Кабмін не матиме жодного стосунку до умов оплати праці обраних народом посадових осіб місцевого самоврядування і їх визначатимуть самі громади.

время 0.012383937835693