Додати новину ОСББ

Чи буде скейт-парк у Новій Каховці?


  Гунько Олександр     29.01.2021    6952   

«Сьогодні ми зустрілися із заступником мера Сергієм Хоменком та депутатом Параскевою Джуманіязовою, щоб оглянути майданчик для будівництва скейт-парку», - написали у групі Skate NK у Фейсбуці ініціатори створення скейт-парку в Новій Каховці. Цій ідеї уже майже два роки.

Ще у травні 2019 року Михайло Міщенко та Іван Шалаєв запропонували створити молодіжну організації скейтерів. Вони хотіли поширити в Новій Каховці скейтбординг, пропагувати здоровий спосіб життя серед молоді. Проблема була в тому, де обрати місце для скейт-парку. Адже любителі «роликів»і скейтів каталися в парках, місцях відпочинку містян, що викликало у людей незадоволення.

Місце на стадіоніМолодь вирішила донести свою ідею до керівництва міста. 21 січня 2020 року у виконкому відбулися громадські слухання з цього питання. Обговорювалася можливість створення такої споруди на площі Сільських будівельників. Однак цей проєкт не був підтриманий. Справа в тому, що за правилами у сквері має бути 75% зеленої зони. А у випадку облаштування там скейт-парку було б тільки 55%.Утім, ініціатори не впадали у відчай, а шукали нове місце для свого проєкту. Знайшли ділянку землі на стадіоні «Енергія» у форму прямокутного трикутника 40х60 м. Архітектор Тетяна Євсєєва схвалила цей вибір, зазначивши, що це не порушить містобудівних норм. Тим більше, що ця ділянка десятиліттями не використовується.

Відіслали до лісу18 лютого у виконкомі відбулася презентація скейт-парку. Однак ентузіазм молоді розбився об чиновницьку байдужість. Тодішній перший заступник мера Леонід Чурсинов та начальниця відділу сім’ї, молоді і спорту Наталія Таран придумали кілька причин, щоб відмовити хлопцям. Нібито на тому місці вже щось заплановане.
Скейтбордистам порадили звернутися до підприємця Дмитра Ільїна. Він давно збирався збудувати в Новій Каховці майданчик для мотокросу в лісі за Політехнічним технікумом (колишнім ЕМТ). Мовляв, там багато місця і скейт-парк там теж розміститься.Утім, цю ідею хлопці не прийняли. Бо скейтбордингом захоплюються чимало дітей і підлітків. Для них ходити через ліс буде непросто і небезпечно. Батьки навряд чи дітей пустять самих іти в ліс. Крім того, ця ділянка знаходиться за містом, серед пісків, який вітер буде задувати на майданчик.
Словом, на деякий час ідея заглухла. Знову вона постала на порядку денному лише після місцевих виборів і оновлення депутатського корпусу.

Комісія дала «добро»11 грудня 2020 року відбулося засідання комісії вже нової міської ради. У ній взяли участь заступник мера Сергій Хоменко, начальниця відділу сім’ї, молоді і спорту Наталія Таран, депутати Параскева Джуманіязова, Олександр Афанасьєв, Андрій Рашевський, Тетяна Євсєєва, Олена Красовська, Олександр Курдов, а також активісти.
Про оновлену концепцію скейт-парку розповів Іван Шалаєв. Він акцентував увагу на тому, що в місті потрібен не фанерна споруда, а бетон. Початково скейт-парк коштуватиме дорожче, але в перспективі кошти будуть економитися, бо така споруда не вимагатиме щорічних вкладень на ремонт.Почалася дискусія. Наталія Таран знову виступила проти місця для скейт-парку на стадіоні. Однак інші члени комісії та заступник мера з нею не погодилися.
– У мене пропозиція – збудувати бетонний скейт-парк саме на цій ділянці, яка вже виділена комунальному підприємству, – сказав Сергій Хоменко. – Хоч вечорами там не буде бомжів.
Також він запропонував розглянути дві-три ділянки разом із земельним відділом виконкому та земельною комісією міськради і обрати одну з них.
Його підтримали Параскева Джуманіязова, Тетяна Євсєєва та інші. На тому і погодилися.

У що все упирається– Ми оглянули три майданчика на стадіоні і за ним, – розповідає П. Джуманіязова. – У парковій зоні не можна будувати скейт-парк, бо це рекреаційна і прибережна зона. Щоб встановити там цю споруду, треба брати дозвіл у Києві. І це довга процедура, та й хто буде її везти? А на стадіоні земельна ділянка не оформлена. Там комунальне підприємство «Спорт для всіх» – директор Володимир Янко. Тому поки що не знаємо, як це зробити. Паркова зона взагалі не оформлена як належить. Під басейн землю оформляли, витрачали на це кошти. Також оформлена земельна ділянка на поле «Дніпро».Проблема, за словами П. Джуманіязової ще в тому, на яке комунальне підприємство оформляти земельну ділянку під скейт-парк. Адже для його будівництва планують використати кошти бюджету. Тому він має бути на балансі КП. Деякі депутати не довіряють ні «Екосервісу», ні «Спорту для всіх», ні ШЕУ. Побоюються, що кошти будуть використані неефективно.

– Ми хочемо, щоб усе було зроблено нормально і не розкрадалися гроші, – каже депутатка. – І щоб можна було їх контролювати. Якщо цей проєкт скинути на Таран і Янка, то скейт-парк ніколи не з’явиться. Нині міський голова у відпустці, а його заступники тільки кивають один на одного. Ми думали взяти якийсь із спортмайданчиків у місті. Але такий об’єкт у спальних районах небажаний – будуть скарги мешканців. Швидше за все знайдемо рішення, як спорудити скейт-парк на стадіоні. Будемо все-таки підштовхувати чиновників і виділяти кошти на проєктну документацію.

время 0.032034158706665