Додати новину ОСББ

У Новій Каховці ремонтуватимуть історичні будівлі


  Гунько Олександр     02.02.2021    6786   

Під головуванням заступника міського голови Нової Каховки Сергія Хоменка проведено нараду з питання виконання ремонтних робіт на об’єктах культурної спадщини. Про це повідомляється на офіційному сайті міста.

У нараді взяли участь в. о. начальника управління містобудування та архітектури Максим Боровинський, спеціалісти відділу капітального будівництва виконкому, депутат міської ради, член Національної спілки архітекторів України Тетяна Євсєєва та представники проєктних організацій. Розглядали питання проєктування та погодження робіт на ряді об’єктів, фінансування яких у 2021 році передбачається здійснювати за рахунок коштів міського бюджету.

Із дірявими покрівлямиЦі дії пов’язані з тим, що наказом Міністерства культури від 18.04.2017 року №322 «Про занесення об’єктів культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам’яток України» до цього реєстру внесено забудову історичного центру міста в межах паркової зони, стадіону та забудови проспекту Дніпровського, вулиць Маяковського, Героїв України, Першотравневої. Тому підготовка відповідних документів щодо виконання робіт з капітального ремонту огорожі Літнього театру, ремонту будівель по вул. Історичній, 13, 52 потребує особливого підходу.


Учасники наради. Фото з сайту міста

– У проєктах передбачені неповні ремонти, – розповіла нам Тетяна Євсєєва, яка є головою Новокаховського товариства охорони культурної спадщини. – По Історичній, 13, де був відділ статистики, планується лише ремонт внутрішніх приміщень. Так само і по Історичній, 52, де знаходився туристичний клуб «Данапріс», а ще раніше був дитсадок. А дахи і покрівлі чомусь не планують ремонтувати, хоча вони протікають. Навпаки – треба починати все з покрівлі. Смислу в ремонті внутрішніх приміщень мало, якщо зверху тектиме. Як вони будуть виходити з цього становища – не знаю. Поки що це була перша зустріч з даного питання, будемо зустрічатися іще і знаходити розумне рішення.


Будинок по Історичній, 52

За словами Т. Євсєєвої, будинок по Історичній, 52 будуть передавати новоствореній Каховській районній раді. Під час минулих місцевих виборів там знаходилася Новокаховська міська територіальна виборча комісія. Для робіт на цих об’єктах планують залучити кілька підрядників з Нової Каховки. Фасади поки що ремонтувати не планують.
– Нарада мала на меті встановити порядок проведення робіт на пам’ятках культурної спадщини, – продовжує Т. Євсєєва. – Бо важливо визначити, з чого ми починаємо, які документи готуємо, з ким узгоджуємо. Щоб цього разу не було приводів викликати поліцію і припиняти роботу будівельників. Адже у нас не раз так було, що забудовники починали виконувати роботи без дозвільних документів.

А що з кам'яними вишиванками?
Кам'яні вишиванки поки реставрують лише ентузіасти

Щодо реставрації кам’яних вишиванок, то вона також має бути, якщо ремонтуватимуть фасади, вважає Тетяна Миколаївна. Поки що цього не планують. Наразі депутатська комісія з розвитку інфраструктури і містобудування ініціює створення органу охорони культурної спадщини в місті. Це вимога законодавства щодо міст, які мають статус історичних пам’яток. Нині мандатна комісія готує відповідний проєкт на сесію міської ради.
На думку Тетяни Євсєєвої, у місті варто прийняти комплексну програму відновлення архітектурних орнаментів на будинках історичної зони міста. До цього часу міська влада не помічає цієї проблеми, а відновленням кам’яних вишиванок займаються лише ентузіасти.

– Ми обов’язково це питання будемо ставити перед міською радою, – після глибокого вдиху говорить Тетяна Євсєєва. Вона понад 5 років займається вмвченням і відновленням архітектурних орнаментів міста на громадських засадах. У той час, як відділ культури і туризму тільки піариться на цій темі.
Словом, крига потроху скресає. Більшість депутатів новообраної міської ради прагнуть навести порядок у роботі органу місцевого самоврядування та виконкому. Але це лише початок на їх довгому і тернистому шляху.

время 0.014758110046387