Додати новину ОСББ

Двоходівка з фінансуванням ЗМІ у Новій Каховці


  Гунько Олександр     11.02.2021    5846   

Безплатної газети «Говорить Нова Каховка» більше не буде. Тендер на висвітлення діяльності Новокаховської міської ради та її виконавчих органів виграла редакція газети «Нова Каховка». Нагадаємо, у 2018 році ця газета, яка від заснування у 1990 році була органом міської ради, пішла на роздержавлення. Відтак було створене ТОВ, кінцевим бенефеціаром якого стала тодішня депутатка міської ради Людмила Васильєва, яка була в опозиції до мера Володимира Коваленка.

Дві газети з однієї кишеніНа минулих місцевих виборах у жовтні 2020 року Л. Васильєва пройшла у новостворену Каховську районну раду і стала заступницею голови. А її чоловік Дмитро Васильєв став депутатом і був обраний секретарем Новокаховської міської ради. Свою частку в статутному капіталі ТОВ «Редакція газети «Нова Каховка» Л. Васильєва передала своєму синові Максиму.Варто згадати, що попередні 2 роки діяльність місцевої влади висвітлювала газета «Говорить Нова Каховка». Її засновником стало комунальне підприємство «Міська радіоорганізація». Газета виходила на 8 сторінках у повному кольорі накладом 5 тисяч примірників і роздавалася безплатно. Левова частка її матеріалів були хвалебними одами міському голові, його заступникам та депутатам промерської більшості. Та ось нині новообрані депутати міської ради вирішили припинити видання з 1 січня і провести тендер на висвітлення діяльності органів місцевого самоврядування.

Тендер з підставним учасникомСудячи з тендерної документації і учасників тендеру, ця оборудка готувалася саме під газету «Нова Каховка». Згідно умов, розміщених на сайті Prozorro, у торгах мали «право брати участь ЗМІ (друковані видання), у яких є зареєстровані торгівельні марки, що співзвучні з назвою Новокаховської територіальної громади». Крім того, необхідно було до цього не менше 5 років висвітлювати діяльність міськради і виконкому. Вказана періодичність, обсяг, день виходу, колірність, сфера розповсюдження і навіть розмір шрифту (!) – усе ідеально співпадає з газетою «Нова Каховка». Іншим виданням міста можна було і не смикатися.Однак тендер мав відбутися лише за наявності двох учасників. Інакше система автоматично відмінила б торги. І другого учасника знайшли – аж у Новокам’янці Таврійської ОТГ. Ним став ФОП Шешлаков Сергій Сергійович. Згідно ресурсу YouControl основним видом його діяльності є 46.90 неспеціалізована оптова торгівля. Звісно, жодної газети він не має і засобів для її випуску теж. Тобто, цілком підставна особа.

«Торг неуместен»Про це свідчить і хід торгів. Замовник – виконком Новокаховської міськради – визначив вартість послуг у сумі 764 455 грн. Пониження мало відбуватися мінімум на 1%, тобто на 7 644 грн. Перший хід зробив С. Шешлаков, вказавши граничну суму. У свою чергу редакція запропонувала 760 тисяч. Отже, зменшення відбулося всього на 4 455 грн. На цьому торги благополучно завершилися.
Таким чином, редакція має протягом року надрукувати в газеті матеріалів на 100000 см2. Тобто, вартість 1 см2 складає 7,60 грн, що якраз співпадає з калькуляцією, яку за 10 днів до тендера зробили в редакції. Це при тому, що в інших газетах міста вартість інформаційних послуг удвічі, а то й утричі менше.Звісно, якби наші можновладці керувалися не меркантильними інтересами, а благом громади, то тендер мав пройти зовсім по-іншому. По-перше, умови не повинні писатися під одне видання. По-друге, до торгів мали б запросити інші друковані видання Нової Каховки – «Дніпровський проспект», «Час». А там би, може, ціна питання упала б відповідно удвічі чи утричі. Для економії бюджетних коштів.

Двоходівка з призамиОтже, фактично міський голова В. Коваленко і секретар міськради Д. Васильєв розіграли між собою своєрідну «двоходівку». Звісно, більше виграв Дмитро В’ячеславович. По-перше, благополучно усунув конкурентну газету «Говорить Нова Каховка». По-друге, вирішив фінансові проблеми свого родинного видання за рахунок бюджету громади. Ну а Володимиру Івановичу дістався «утешительный приз» – міське радіо. На його функціонування планують передбачити в бюджеті на цей рік 1,9 млн грн, а на два наступні – ще по 2 млн. Крім того, наш мер іще й багатіє думкою про створення міського телебачення. Саме таке завдання він поставив на останньому засіданні виконкому директорці КП «Міська радіоорганізація» Вікторії Деркач.Та і це ще не все. 27 січня виконком Новокаховської міськради уклав 2 договори на надання послуг з розповсюдження матеріалів з висвітлення своєї діяльності на електронних інформаційних ресурсах і з обробки даних для розміщення у стрічці новин на порталі ukr.net. Загальна вартість послуг біля 300 тисяч грн. Ці послуги, як і в попередні роки, надаватиме підприємець Євген Кавун – колишній редактор тоді ще комунальної газети «Нова Каховка», а нині власник сайту nk-online.com.ua.
Словом, і вовки ситі, і вівці цілі. Звісно, як завжди, за рахунок платників податків. А куди ж без цього.

время 0.013342142105103