Додати новину ОСББ

Депутати хочуть ліквідувати КП «Муніципальна охорона»


  Гунько Олександр     14.02.2021    5915   

Постійна комісія мандатна, з питань депутатської діяльності та етики, законності і правопорядку Новокаховської міської ради (голова комісі – Олена Красовська) виступила з ініціативою ліквідувати комунальне підприємство «Муніципальна охорона». Відповідний проєкт рішення комісія пропонує на розгляд чергової сесій міськради, яка запланована на 25 лютого.

Операція «Ліквідація»Відтак на сайті міськради з’явився проєкт рішення «Про припинення юридичної особи – комунального підприємства «Муніципальна охорона» Новокаховської міської ради шляхом ліквідації». На думку депутатів цю структуру слід ліквідувати «з метою оптимізації управлінських рішень, зменшення навантаження на міський бюджет та враховуючи недоцільність подальшого існування…».

Депутати пропонують призначити ліквідатором КП Зінкевича Дмитра Сергійовича (реєстраційний номер облікової картки платника податків 2973111071). Він повинен повідомити державного реєстратора про прийняття рішення про припинення юридичної особи протягом трьох робочих днів з дати прийняття рішення. А потім здійснити відповідні дії по ліквідації підприємства. У тому числі, встановити термін для претензій кредиторів, повідомити працівників про звільнення, скласти ліквідаційний баланс тощо. Контролювати виконання рішення мають керуючий справами виконкому Віталій Кубатко та постійна комісія мандатну, з питань депутатської діяльності та етики, законності і правопорядку (Олена Красовська).– Я підтримую ініціативний проект колег депутатів, - зазначає депутатка Параскева Джуманіязова. Вона очолює гуманітарну комісію міськради. – Я, як депутат, фізична особа – підприємець, громадянин України, активний мешканець Новокаховської громади, не бачу доцільним утримувати комунальне підприємство за рахунок платників податку. Я не готова платити за неякісну послугу.

Додамо: ми не раз писали, що «Муніципальну охорону» мер В. Коваленко неодноразово використовував у якості церберів проти опозиційних депутатів, активістів і журналістів. Про неправомірні дії муніципалів поліцейські вже склали кілька протоколів, але справи, звісно, не рухаються. І не зрушать з місця, поки наша поліція не буде з народом і за народ.

Підвищення рівня запобіганняУтім, до сесії міськради на сайті є також проєкт рішення «Про затвердження міської Програми «Нова Каховка – Безпечне місто 2021 – 2023». Щоб читачам було зрозуміло, за цими красивими формулюваннями приховується план утримання тієї самої «Муніципальної охорони». Тож із міського бюджету передбачено виділити цій структурі: 2021 рік – 4 млн 997.98 тис грн, 2022 рік – 5 млн 643.6 тис грн, 2023 рік – 6 млн 772.5 тис грн. Усього за три роки – 17 млн 414.08 тис грн. Ну а директору КП Михайлу Нечесі передбачено звітувати перед Новокаховською міською радою про хід виконання Програми один раз на рік, одночасно зі звітом про виконання бюджету. Непогано, прямо скажемо.Як вказується, «мета даної Програми – посилення безпеки громадян, захист важливих об’єктів міста та комунального майна, підтримка нормальної життєдіяльності міста, підвищення рівня запобігання та розкриття правопорушень». У чому полягає «підтримка нормальної життєдіяльності міста», панове? Це про все і ні про що. Адже життєдіяльність міста – це робота транспорту, освітніх і медичних закладів, підприємств і організацій усіх форм власності, надання комунальних послуг тощо, тощо, тощо… І всім цим буде займатися одне КП? Словом, люди пишуть, навіть не розуміючи, що.

А як розуміти «підвищення рівня запобігання та розкриття правопорушень»? Це взагалі неперевершений канцеляризм у стилі пізнього совка. А головне: як усе це перевірити і проконтролювати? Я маю на увазі «підвищення рівня запобігання…» І подібних перлів у «Програмі» більш, ніж достатньо.

Депутати проти чиновниківСловом, на сесії будемо спостерігати бій депутатів проти чиновників. Зрозуміло, що міський голова Володимир Коваленко і його вірна свита будуть до кінця боротися за збереження кожного збиткового і непотрібного комунального підприємства. Адже це початок їхньої глибоко ешелонованої оборони. Бо ж через КП можна прокачувати і списувати солідні кошти. Головне, щоб були відповідні акти виконаних робіт.

От на прийдешній сесії планують виділити для поповнення статутних фондів «Екосервісу» – майже 3 млн грн, ШЕУ – мільйон, Центру первинної медико-санітарної допомоги – 255 тисяч грн. І якщо ви думаєте, що це все, то глибоко помиляєтеся. Це тільки початок. Подібні суми будуть фігурувати і на інші КП практично на кожній сесії. І так повторюється з року в рік. Іноді доходить до абсурду. Наприклад, статутний фонд КП «Теплові мережі» уже роздули до захмарних 37 млн грн. При тому, що підприємство практично нічим не займається, адже котельні поздавали в оренду приватним фірмам і платять з міського бюджету двічі – собі і тим хлопцям.Утім, новообрані депутати вже «показали зубки», ліквідувавши КП «Акваспорт», яке мало опікуватися спорудженням Центру олімпійських видів спорту. Урізали фінансування на піар мера, через що перестала виходити «безплатна» – за рахунок платників податків – агітка «Говорить «Нова Каховка». Замахнулися на ліквідацію КП «Агенція регіонального розвитку», працівники якого розвивають, певне, лише самих себе.
Тож зачекаємо до сесії і побачимо, чия візьме. Чи вистачить політичної волі у депутатського корпусу продовжити благородну справу наведення порядку в міському господарстві.

время 0.01170802116394