Додати новину ОСББ

Вибіркове правосуддя в Новій Каховці


  Гунько Олександр     20.02.2021    5919   

Відразу кілька обласних сайтів розповсюдили матеріал з промовистою назвою «Голову депутатської комісії в Новій Каховці спіймали на корупції». У статті йдеться про те, що 22 січня 2021 року Новокаховський міський суд Херсонської області розглянув справу про адміністративне правопорушення, згідно протоколу, який надійшов від Управління стратегічних розслідувань в Херсонській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України відносно депутата Новокаховської міської ради Херсонської області VI-VII -VIII скликання, голови Постійної комісії з питань гуманітарної політики, освіти та охорони здоров’я Новокаховської міської ради, голова фракції ПП «За Майбутнє» Параскеви Джуманіязової.


П. Джуманіязова

Так, суд постановив «визнати винною у вчиненні нею адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.172-6КУпАП та застосувати до неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 (п`ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн». Також П. Джуманіязова має сплатити судовий збір на користь держави в розмірі 454,00 грн.

У чому полягає «корупція»У категорії справи вказано: «Адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією; Порушення вимог фінансового контролю». Що ж такого страшного наробила «корупціонерка» П. Джуманіязома? Звернемося до матеріалів самої справи № 661/4821/20.
У ній, зокрема йдеться: «Статтею 1 вищевказаного Закону («Про запобігання корупції» – прим. авт.) визначено, що правопорушення, пов`язане з корупцією – діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність».Отже, суддя Наталія Матвєєва прямо вказала, що діяння депутатки «не містить ознак корупції». Виявляється, порушення П. Джуманіязової полягає в тому, що вона невчасно здала декларацію про доходи за 2019 рік. Тобто, мала здати до 31 травня 2020 року, а здала тільки 11 червня. Це прострочення і «потягнуло» на адміністративний штраф. Але на корупцію таке явно не тягне.

Як «копали» під депутаткуЗазначимо також, що у цій справі хтось дуже ретельно «копав». Наприклад, у матеріалах справи є довідка з Центральної міської лікарні про те, що з 1 січня до 31 травня 2020 року П. Джуманіязова «за медичною допомогою до лікарні не зверталася та на стаціонарному лікуванні не перебувала». Це підкріплено «довідкою від 06.10.2020 року, з якої вбачається, що був здійснений моніторинг соціальних мереж, під час якого встановлено, що остання зареєстрована на сторінці «Fasebook» під своїм ім`ям та вчиняла активні дії (публікації, коментарі та інше) в період з 01.01.2020 до 28.05.2020». І нарешті – «інформацією про отримання кваліфікованого сертифіката у КНЕДП ІДД ДПС, відповідно до якої вона отримала сертифікат на електронний ключ, який чинний до 28.08.2021 року». Питається: навіщо комусь, ретельно моніторити Фейсбук, щоб вияснити, що громадянка щось там коментувала. І хіба може в суді бути серйозним доказом віртуальна реальність?Як бачимо, депутатку «розробляло» ретельно і конкретно. При цьому чомусь інші 35 депутатів минулого скликання нікого не цікавило. А даремно.

«Огласите, пожалуйста, весь список»Вивчивши декларації депутатів Новокаховської міської ради VІІ скликання на сайті НАЗК, ми виявили деякі цікаві моменти. Так, із 36 народних обранців трохи більше половини – 19 депутатів – вчасно подавали щорічні декларації за 2016-2019 роки. А от 16 із них – постійно порушували вимоги закону. Депутати Тетяна Мосьпан та Андрій Рашевський не подавала декларацій 2018-2019 роки. У депутатки Валентини Дунди відсутні декларації за 2016 і 2018 роки. Депутат Володимир Власенко подавав відомості про своє майно і доходи лише один раз – за 2016 рік.
«Забували» вказувати у своїх деклараціях житло, земельні ділянки та іншу рухомість і нерухомість депутати Лариса Скребовська, Костянтин Черепанов, Віталій Перетятько, Руслан Дурасов, Андрій Рашевський, Олена Іщенко… У кількох деклараціях невірно вказані джерела доходів – зокрема, Олександра Феодосова, Анатолія Гуртового, Сергія Євстратова, Сергія Сліпого... Деякі депутати взагалі не подавали декларацій – і їм нічого.


В. Коваленко, Л. Скребовська, О. Лук'яненко (екс-секретар міськради)

Вибіркове правосуддяЯк бачимо, список «корупціонерів» міськради досить довгий. Чому ж взялися тільки за Параскеву Джуманіязову? (Хай би кинув у неї каменем той, хто, як кажуть, без гріха). Мабуть, тому, що в минулому скликанні вона була найпринциповішою опозиціонеркою до міського голови і його команди. Неодноразово ставила незручні питання меру на сесіях і подавала депутатські запити, які промерська більшість регулярно відхиляла.
До речі, цікавий ще один знаковий випадок. Так само за порушення фінансового контролю, а саме через невчасне подання даних у декларації за 2017 рік про придбання квартири щодо депутата Віталія Перетятька був складений протокол про скоєння адміністративного правопорушення.


Т. Мосьпан і В. Перетятько

Однак 5 лютого 2018 року Новокаховський міський суд виніс постанову про закриття цієї справи за ч. 2 ст. 172-6 КУпАП у зв’язку із закінченням строку притягнення до адміністративної відповідальності.
Додамо, що В. Перетятько в минулому скликанні міської ради був у промерській більшості, очолював фракцію БПП «Солідарність» та депутатську комісію з інфраструктури.

Де шукати корупціонерівСловом, цілком зрозуміло, що П. Джуманіязову просто «замовили». Щодо цього варто нагадати слова із фільму Олександра Довженка «Земля»: «Не туди б'єш, Іване!»
Звісно, корупціонерів шукати треба. Але не серед колишніх опозиціонерів, які ніяк не могли вплинути на прийняття рішень міською радою, а серед тих, хто курирував роздачі земельних ділянок, дозволів на спорудження незаконних МАФів, руйнування історичних будівель, продаж за заниженими цінами комунального майна, тендерні торги щодо закупівель техніки й обладнання для комунальних підприємств тощо.


Депутати минулого скликання з мером

А справа про «корупціонерку» П. Джуманіязову – це просто мильна бульбашка з метою відволікти увагу від справжніх корупціонерів, імена яких нам давно відомі. Сподіваємося, і правоохоронцям теж.

время 0.015527009963989