Додати новину ОСББ

Влада Нової Каховки прозора тільки наполовину


  Гунько Олександр     30.04.2021    6972   

Як ми повідомляли, 29 квітня відбулася чергова, 9-та сесія Новокаховської міської ради. Продовжуємо розповідь про її перебіг і висвітлюємо найцікавіші моменти.

Депутат Ірена Лепень у своєму депутатському зверненні підняла питання прозорості міської влади. Вона зазначила, що члени депутатської комісії із земельних питань з перших засідань ставили питання відділу земельних відносин і управління комунальним майном щодо переліку вільних земельних ділянок на території Новокаховської ОТГ.

Заявники знають більше, ніж депутати– З появою нового куратора цього відділу першого заступника міського голови Олега Тарабаки щось зрушилося в цьому питанні, і ми вже з вами бачили на сайті Новокаховської міськради два переліки вільних земельних ділянок під індивідуальну забудову на території Райського і Козацького, – говорить І. Лепень. – Але нам дали обіцянку, що до 1 квітня буде оприлюднений перелік усіх земельних ділянок, які вільні під забудову, під особисті селянські господарства. Але цього не зроблено. Тож невідомо звідки заявники, які звертаються до міської ради, знають про вільні ділянки. Та ще й кадастровими номерами. І це при тому, що цього не знають самі депутати, члени земельної комісії, зауважила виступаюча. Наша комісія вважає, що існує корупційна складова в цьому питанні.Згідно закону «Про доступ до публічної інформації», прийнятому у 2011 році, обов’язок покладено оприлюднення всієї публічної інформації на розпорядників цієї інформації. Також передбачена юридична відповідальність, до якою притягується такий розпорядник за порушення закону. У даному випадку розпорядником інформації є виконком Новокаховської міської ради.

Маємо 34 набори відкритих даних із 65Метою закону є забезпечення прозорості та відкритості суб’єктів владних повноважень і створення механізмів вільного доступу кожного члена громади до публічної інформації. Постановою Кабміну в 2015 році затверджено перелік наборів відкритих даних, які мають бути обов’язково на сайтах місцевих рад і на державному веб-порталі України. А це 65 наборів відкритих даних.

Серед них ті, що стосуються роботи земельної комісії:
• перелік незадіяних земельних ділянок;
• перелік земельних ділянок, що пропонуються для забудови;
• схеми планування територій та плани їх зонування;
• черги на отримання земельних ділянок і земель комунальної власності;
• актуальні списки власників і орендарів місцевих земельних ділянок.

– На нашому сайті є тільки 34 набори, – підкреслила І. Лепень. – Виходить, що наша влада, тобто, ми звами, відкриті лише на 50 відсотків. То ми сьогодні непрозоре місто. І я хочу, щоб ми з вами, як демократичне суспільство, прагнули до прозорості. І вимагаю від міського голови, бо він керівник виконкому, вжити заходів щодо усунення вищезазначених порушень та забезпечення доступу до публічної інформації всіх громадян Нової Каховки та всієї України згідно постанови Кабміну від 25.09.2015 року.

Ділянки роздавали кому попало– Я розумію, що публічність – штука цікава і потрібна, – прокоментував міський голова Володимир Коваленко. – Запит по своїй суті однозначно нормальний. У нас частково є проблема. Виявилося, що це дуже непросто зробити.
Він нагадав, що за останні півтора року землі двох населених пунктів перейшли в управління Новокаховської міської ради – Козацького і Веселого. Раніше у районах землями поза населеними пунктами займалися райадміністрації.
– Наші землі від рибозаводу да Таврійська роздавала і узаконювала обласна державна адміністрація, – наголосив мер. – Півтора року тому я отримав перший земельний акт від тодішнього прем’єра В. Гройсмана на засіданні правління Асоціації міст в Одесі. З того часу і розпочався цей процес. Ми почали розбиратися. Половину господарів знайти не можемо. Деякі вже живуть за межами області. Роздавали кому попало. Унікальна ситуація.Утім, міський голова погодився з тим, що закон треба виконувати і визначити чіткі терміни старостам і землевпорядникам, коли це треба зробити. І дав завдання своєму першому заму О. Тарабаці зайнятися цим питанням. А щодо термінів, то пообіцяв визначити їх на нарадах виконкому.

Хто проти прозоростіБільшість депутатів цей запит підтримали. Проти нього були і утрималися кілька депутатів із фракцій партій «Нам тут жити», «Батьківщина» і Партії місцевого самоврядування. Чи то публічність їм не до вподоби, чи закон вони сприймають як дишло, чи просто позначилася політична нелояльність до опонентів – важко сказати, чим вони керувалися.Варто нагадати, що у 2018 році Нова Каховка посіла 89 місто у рейтингу прозорості інвестиційного сектору найбільших 100 міст України. Рейтинг складали спеціалісти мережі Transparency International Україна. А у рейтингу «Прозорі міста» за цей же рік Нова Каховка зайняла 70-е місце. При цьому Херсон посів 43-є місце, Каховка – 53-є.

У кого яка метаТакож ми пам’ятаємо, як в останні місяці своєї каденція попередня міська рада роздавала земельні ділянки на кожній сесії пачками. Причому часто-густо з голосу, без попереднього розгляду на комісіях. Тож фразу мера «роздавали кому попало» можна адресувати і йому та його колишній більшості.

А коли нинішні депутати почали прискіпливо вникати в земельні питання, то виявили стільки проколів у роботі відділу комунальних відносин виконкому, що начальницю відділу Тамілу Ковальчук кінець-кінцем звільнили. Тому вищевказаний монолог В. Коваленка можна трактувати як гарну міну при поганій грі.
Звісно, в останні роки на сайті міської ради можна знайти більше інформації. Однак, як бачимо, є ще над чим працювати. І не тільки в земельних питаннях А й у використанні коштів комунальними підприємствами, орендою приміщень комунальної власності тощо.

– Моя мета – щоб влада в місті працювала прозоро і людям було зручно жити, щоб ніхто не принижувався, а міг вирішити своє питання по закону, – вважає Ірена Лепень.
Добре, що більшість депутатів солідарні з нею.

время 0.011384010314941