Додати новину ОСББ

«Голос» депутатів допоможе виборцям


  Гунько Олександр     12.05.2021    6246   

Найближчим часом у Новокаховській міській раді запрацює система електронного голосування «Голос». На її закупівлю і впровадження депутати виділили 434,7 тис грн на 4-ій сесії міськради торік у грудні. Система «Голос» – це апаратно-інформаційний комплекс, котрий забезпечує можливість автоматизації повного циклу роботи ради в процесі підготовки та проведення засідань, публікації результатів та аналізу роботи депутатів і ради.

Тоді проти системи «Голос» виступив депутат від фракції партії «Нам тут жити» Олександр Лук’яненко. На його думку, встановлення цієї системи не поліпшить якісно роботу міськради, а ці кошти варто направити в медичну галузь. Утім, переважна більшість депутатів підтримала проєкт рішення про запровадження системи електронного поіменного голосування «Голос».

В реальному режимі– У регламент роботи міської ради вже внесені зміни про застосування системи «Голос», – розповів нам керівники оргвідділу міськради Роман Пашкевич. – Найближчим часом плануємо запровадити її на сесійних засіданнях. Але для початку треба провести навчання депутатів, бо там свої технічні нюанси. Усе обладнання у нас є, система наповнюється необхідними функціями та інформацією.За словами Р. Пашкевича, кожен депутат перед сесією отримуватиме планшет із програмним забезпеченням. Результати поіменного голосування відразу виводитимуться на табло, а також з’являтимуться на сайті ради. Тобто, жителі міста і представники ЗМІ відразу зможуть побачити, як проголосував той чи інший депутат з кожного питання порядку денного. Також автоматично оформлюватиметься протокол сесії із виступами депутатів та рішення з ухваленими правками.

Як у Верховній РадіВиходячи з того, що часом на сесію виносяться 70-80 питань, а в залі бувають бурхливі дебати, лічильній комісії непросто порахувати всі голоси. Неодноразово міському голові Володимиру Коваленку доводилося закликати депутатів по кілька разів піднімати руки з якогось питання, аби чітко порахувати, проходить воно чи ні. Бо часто долю рішення визначали 1-2 голоси. Тепер же на табло буде чітко вказано усі голоси «за», «проти», «утрималися». Також висвітлюватиметься пофракційне голосування.До того ж головуючий не завжди оприлюднює результати голосування, іноді лише коментує одним словом: «Ясно». Ну йому у залі, може, і ясно. А громадяни, які дивляться сесію в онлайн режимі, не встигають порахувати для себе голоси, щоб зрозуміти, прийнято рішення чи ні. Тож доводиться кілька днів чекати, поки на сайті ради з’являться результати поіменного голосування.

– Ця система подібна до тієї, що діє у Верховній Раді, – додає Р. Пашкевич. – Відмінність лише в тому, що вона непровідна і діє тільки в межах сесійного залу, поза ним ніхто не зможе проголосувати.
Ініціював запровадження системи секретар міськради Дмитро Васильєв. А оргвідділ активно працював увесь цей час над її наповненням і впровадженням.

Прозорість і публічністьОтже, застосування системи «Голос» дозволить досягти повної прозорості і публічності в роботі міськради. Кожен житель громади зможе під час трансляції сесійних засідань бачити, хто як із депутатів голосує, які пропозиції вносить, які проєкти рішень підтримує. Тобто, в кінцевому підсумку – хто як захищає інтереси виборців. Та й самі депутати більш відповідально ставитимуться до голосування, знаючи, що виборці відразу все побачать, і за колективну безвідповідальність сховатися не вдасться. Також депутати матимуть доступ до проєктів рішень та архіву поіменного голосування.Система «Голос» легко і швидко інтегрується із офіційним сайтом ради. А її розробники гарантують надійність від стороннього втручання і технічну підтримку. Депутати отримують повний доступ до баз даних проєктів та результатів голосувань на своїх пристроях. У ході засідання депутатам та керівництву асистують модератори системи. На центральне табло система виводить поточну інформацію в реальному часі засідання.
Наразі така система встановлена у 26 районних, 16 місцевих рад та 8 рад ОТГ. Нею користуються 1560 депутатів у різних регіонах України.

время 0.054128170013428