Додати новину ОСББ

Як мер Нової Каховки ввів у оману міністерство


  Гунько Олександр     25.05.2021    8796   

Нещодавно у Міністерстві молоді і спорту відбулася знакова для Нової Каховки подія – засідання комісії з відбору об’єктів для надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на розвиток спортивної інфраструктури. У підсумку до цих об’єктів увійшов і проєкт будівництва Центру олімпійських видів спорту «Н2О Нова Каховка». На цей рік для початку робіт виділено 90 млн грн.


Заступник міністра С. Симонов

Як сказав голова комісії, перший заступник міністра молоді Сергій Симонов, до міністерства надійшли заперечення проти будівництва «Н2О» у Новій Каховці від Новокаховського товариства охорони культурної спадщини. У них йдеться про те, що розміщення цього комплексу не відповідає містобудівній документації.
«Зокрема, за генеральним планом міста це є зона природно-заповідного фонду та парк. Відповідно до зазначеного листа громадськість міста дуже стурбована перспективою такої забудови паркової зони, бо під будівництво комплексу відведено 15 га, але під розміщення басейну по проекту достатньо 0,4 га – решта території буде забудована приватними котеджами», – передані в протоколі засідання комісії від 17.05.2021 року слова заступника міністра про заперечення товариства.Однак під час свого виступу на засіданні міський голова Нової Каховки Володимир Коваленко, який був доповідачем з цього питання, спростував цю інформацію товариства.
Цитуємо за протоколом:
«Доповідач запевнив, що жодних котеджів на зазначеній земельній ділянці не буде. Цільове призначення земельної ділянки: для будівництва та обслуговування об’єктів фізичної культури та спорту. Вид використання земельної ділянки: для будівництва та обслуговування Центру олімпійських видів спорту «Н20 Нова Каховка». Доповідач наголосив, що наразі на зазначеній ділянці – пустир, який не має жодного відношення до природно-заповідного фонду.
Голова комісії звернувся з проханням тримати зазначене питання на контролі з метою недопущення зміни цільового призначення земельної ділянки, водночас наголосив, що Мінмолодьспорт також контролюватиме це питання. Доповідач повідомив, що запит на субвенцію складає 90 000,00 тис. грн. Зазначені кошти будуть спрямовані на підготовчі та загальнобудівельні роботи, зовнішні мережі та споруди водопостачання, водовідведення, теплопостачання та газопостачання, архітектурні роботи. Херсонська обласна державна адміністрація також підтримує зазначений проект».
Ось тут починається найцікавіше. Ми вирішили розібратися, чи дійсно на тих майже 15 гектарах, що виділені під будівництво «Н2О» не буде ніяких котеджів, а те, що писали ЗМІ впродовж останніх років, є просто фантазією журналістів.
Отже, відновлюємо хронологію рішень влади Нової Каховки щодо будівництва центру.

Крок перший

Рішенням Новокаховської міської ради від 9 червня 2016 року №302 «Про закріплення повноважень» вирішено: «1. Закріпити повноваження щодо розгляду та затвердження детальних планів в межах міста Нова Каховка за виконавчим комітетом Новокаховської міської ради».

Крок другий

21 липня 2016 року міська рада приймає рішення №376 «Про надання дозволу на розробку детального плану території по просп. Дніпровський за готелем «Нова Каховка». У ньому йдеться:
«1. Надати дозвіл на розробку детального плану території по просп. Дніпровський за готелем «Нова Каховка» (ділянка, яка раніше орендувалась ТОВ «Херсон-авто»), для визначення території облаштування комплексу садибної забудови індивідуальних зблокованих житлових будинків, на землях житлової та громадської забудови (проектна), за функцією використання (проектна) – землі житлової забудови.
2. Виконавчому комітету Новокаховської міської ради протягом місяця замовити розробку детального плану території у організацій, які мають відповідні ліцензії та сертифікати для виконання даного виду робіт. Після розробки документації із містобудування винести її на розгляд сесії міської ради для затвердження».


Крок третій

23 лютого 2017 року виконком приймає рішення №71 Про затвердження детального плану території по просп. Дніпровський за готелем «Нова Каховка». У ньому сказано:
«1. Затвердити детальний план території по просп. Дніпровський за готелем «Нова Каховка» для визначення території комплексу садибної забудови індивідуальних зблокованих житлових будинків, розроблений ТОВ «Укргенплан».Крок четвертий

Нарешті: вишенька на торті – рішення Новокаховської міської ради від 25 травня 2017 року №820 «Про надання дозволу на розробку документації із землеустрою громадянам». Цитуємо його повністю, щоб ніхто не звинуватив нас у висмикуванні фраз із контексту.
«На підставі заяв громадян та матеріалів інвентаризації земельних ділянок, відповідно до статей 12, 35, 118, 120, 121, 122 Земельного кодексу України, статей 35, 55 Закону України «Про землеустрій», пункту 34 Статуту територіальної громади міста Нова Каховка, керуючись статтею 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада

ВИРІШИЛА:

1. Надати дозвіл на розробку документації із землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки із земель комунальної власності, для будівництва та обслуговування жилого будинку та господарських будівель і споруд за єдиним проектом забудови зблокованих житлових будинків, проектний склад угідь – землі житлової та громадської забудови, за функцію використання – для індивідуального житлового будівництва, відповідно до детального плану території, затвердженого рішенням виконавчого комітету від 23.02.2017 року №71, в зв’язку із зміною цільового призначення земельної ділянки:
1.1. Громадянину Тищенку Віталію Івановичу – орієнтовною площею 0,0661 га по просп. Дніпровський (за готелем «Нова Каховка»), будівельний №1.
1.2. Громадянину Гуртовому Анатолію Павловичу – орієнтовною площею 0,0384 га по просп.Дніпровський (за готелем «Нова Каховка»), будівельний №4.
1.3. Громадянці Довбні Олені Вікторівні - орієнтовною площею 0,0384 га по просп. Дніпровський (за готелем «Нова Каховка»), будівельний №5.
1.4. Громадянці Єрмаковій Ярославі Володимирівні – орієнтовною площею 0,0384 га по просп. Дніпровський (за готелем «Нова Каховка»), будівельний №6.
1.5. Громадянину Єрмакову Сергію Миколайовичу – орієнтовною площею 0,0384 га по просп. Дніпровський (за готелем «Нова Каховка»), будівельний №7.
1.6. Громадянці Юшициній Ользі Владиславівні – орієнтовною площею 0,0384 га по просп. Дніпровський (за готелем «Нова Каховка»), будівельний №8.
1.7. Громадянину Яковенку Ігорю Геннадійовичу – орієнтовною площею 0,0384 га по просп. Дніпровський (за готелем «Нова Каховка»), будівельний №9.
1.8. Громадянину Рудницькому Сергію Олександровичу – орієнтовною площею 0,0359 га по просп. Дніпровський (за готелем «Нова Каховка»), будівельний №12.
1.9. Громадянці Шиян Олександрі Олександрівні – орієнтовною площею 0,0535 га по просп. Дніпровський (за готелем «Нова Каховка»), будівельний №13.
1.10. Громадянину Ткаченку Володимиру Леонідовичу – орієнтовною площею 0,0353 га по просп. Дніпровський (за готелем «Нова Каховка»), будівельний №14.
1.11. Громадянину Чернову Ігорю Олексійовичу – орієнтовною площею 0,0540 га по просп. Дніпровський (за готелем «Нова Каховка»), будівельний №15.
2. Надати дозвіл на розробку документації із землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки із земель комунальної власності, для будівництва та обслуговування жилого будинку та господарських будівель і споруд за єдиним проектом забудови зблокованих житлових будинків, проектний склад угідь – землі житлової та громадської забудови, за функцію використання – для індивідуального житлового будівництва, відповідно до детального плану території, затвердженого рішенням виконавчого комітету від 23.02.2017 року №71:
2.1. Громадянці Шумицькій Світлані Геннадіївні – орієнтовною площею 0,0456 га по просп. Дніпровський (за готелем «Нова Каховка»), будівельний №2.
2.2. Громадянці Єгоровій Олені Іванівні – орієнтовною площею 0,0673 га по просп. Дніпровський (за готелем «Нова Каховка»), будівельний №3.
3. Громадянам звернутися до суб’єкту господарювання, що є виконавцем робіт із землеустрою та має відповідну сертифікацію для розроблення документації із землеустрою.
4. Після погодження проектів землеустрою у порядку, встановленому статтею 186-1 Земельного кодексу України та внесення відомостей Державного земельного кадастру, замовникам подати їх до відділу земельних відносин та комунальної власності виконавчого комітету міської ради (Ковальчук Т.А.) для підготовки проектів рішення міської ради про затвердження розробленої документації із землеустрою та передачі земельних ділянок у власність (користування).
5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на першого заступника міського голови Чурсинова Л.Г. та постійну комісію з питань земельних, природних ресурсів та комунальної власності (Хоменко С.В.).
Міський голова В. І. Коваленко».
Як бачимо, під рішенням стоїть підпис міського голови. А це означає, що він чудово обізнаний у тому, що принаймні 12 ділянок із 15-ти, що планувалися для житлової забудови, давно розподілені. Навіщо ж В. Коваленко вводив в оману міністерство? Звісно, для чого: аби отримати фінансування на будівництво та швидше почати освоювати ці кошти. А от що буде потім – його в даний момент не цікавить. Головне – ухопити тут і зараз, а «після нас – хоч потоп». А кого цей потоп потім змете, не важливо. Бо ті, хто цей проєкт пропихає, думають, що їх мине ця чаша. Але так не буває.

время 0.054666042327881