Додати новину ОСББ

Мер Нової Каховки ігнорує історичну частину міста


  Гунько Олександр     31.05.2021    7465   

Просто відчай змусив мешканців будинку №75 по пр. Дніпровському звернутися до депутата Херсонської обласної ради Валерія Літвіна. Бо їхні намагання вирішити свою проблему наражаються в Новій Каховці на глуху стіну чиновницького нерозуміння. А звернулися до Валерія Валерійовича тому, що він свого часу очолював Новокаховський відділ міліції, тож обізнаний із нашим містом.Цей будинок був споруджений ще далекого 1954-го. А кілька років тому в ньому сталася пожежа. Відтак черепична покрівля знаходиться в аварійному стані, бо її після пожежі не ремонтували. Вогнем були пошкоджені основні конструктивні деталі – крокви та обрешетування. Глиняна черепиця морально і фізично застаріла, у ній з’явилися щілини і отвори, через які на горище проникають опади.Коштів від туристів немаЧерез це в квартирах на другому поверсі намокають стелі, з’являється пліснява та грибок, мешканці вимушені жити в антисанітарних умовах. До того ж у будинку проживають 12 осіб пенсійного та похилого віку, які не мають матеріальної можливості за власні кошти відремонтувати дах будинку.
У січні цього року ОСББ «Відродження НК», до якого входить будинок, звернулося до Новокаховської міської ради з проханням створити спеціальний фонд для фінансування ремонту будинку з міського бюджету. Адже будівля входить до історичної частини міста, і реставрувати її можуть лише фахівці, які знаються на цьому. А до того має бути зроблений експертний висновок.Депутатська комісія з питань розвитку комунальної інфраструктури та містобудування підтримала звернення ОСББ. А от планово-бюджетна комісія не знайшла коштів, тому 8 квітня рекомендувала мешканцям звернутися до Револьверного фонду за отриманням зворотної фінансової допомоги «у зв’язку з неможливістю виділення коштів з туристичного збору».

Депутат звернувся до мераЩоб вирішити це питання, мешканці цього будинки запропонували у листі до В. Літвіна такі варіанти:
– створити комісію для проведення технічного обстеження покрівлі будинку по пр. Дніпровському, 75 з наданням висновку щодо подальшої безпечної експлуатації будівлі;
– створити спеціальний фонд за рахунок коштів бюджету міста Нової Каховки для проведення ремонтних робіт у будівлях міста, які розташовані в історичному центрі міста Нова Каховка, є об’єктами спадщини нерухомих пам’яток України за видом містобудування та категорією місцевого значення і знаходяться під охороною держави.«Мною направлено депутатське звернення на ім’я Голови Новокаховської міської ради Володимира Коваленка, – написав на свої сторінці в Фейсбуці Валерій Литвин. – Дуже сподіваюсь, що Володимир Іванович не залишиться осторонь цієї проблеми і зверне на це увагу так, аби забезпечити мешканцям належні умови для життя».

Найбільше досягнення – ремонт туалету– Минулого тижня ми з ініціаторкою листа Зінаїдою Ковальової ходили у виконком, – розповідає голова ОСББ «Відродження НК» Наталія Чернова. До об’єднання співвласників, крім вищевказаного будинку, входить ще буд. 4 по вул. Пушкіна. – Ситуація в будинку дуже серйозна, покрівля ледве тримається, треба негайно реагувати, аби не сталося лиха.
За словами Н. Чернової, вони спочатку зайшли до начальниці відділу капітального будівництва Світлани Гончаренко. Чиновниця була шокована тим, що мешканці не мають права самі ремонтувати будинок. Радила поставити пластикові вікна. Їй пояснили, що це пам’ятка архітектури, і там можна заміняти рами вікон тільки автентичними дерев’яними.
– Потім вона сказала, що сама 4 роки ходила за Коваленком, щоб у туалеті на першому поверсі виконкому зробити ремонт, – розповідає Наталія Чернова. – Вона говорила це з такою гордістю, наче це її найбільше досягнення в житті.

Страх чиновників перед людьмиПісля цього прохачі пішли до заступника мера Леоніда Чурсинова, який курирує комунальну сферу. Він сказав, що не знає, що робити, адже будинок належить ОСББ. А це, мовляв, приватна власність, тож із бюджету не можна фінансувати. Коли ж йому заперечили, що це пам’ятка архітектури, і місто має опікуватися цим. Мешканці готові зробити свій внесок у реставрацію.– Якщо ми вам відреставруємо будинок, то тут до нас черга вишикується з інших будинків, – відреагував Леонід Григорович і додав: – Через 10 років тут нікого не буде, це депресивний район.
– У них страх, що люди будуть до них іти і щось вимагати, – обурюється голова ОСББ, – Їм краще сидіти тихенько у своїх кабінетах і щоб ніхто їх не турбував.
Наразі депутатка Тетяна Євсєєва, голова Новокаховського товариства охорони пам’яток історії і культури, готує акт про аварійний стан будинку по пр. Дніпровському, 75 і має намір надати його до виконкому для реагування.
– А ще ми готуємо звернення до Офісу президента України з приводу злочинної бездіяльності нашого мера Володимира Коваленка щодо створення фонду для підтримки історичної частини міста – каже Наталія Чернова. – Це наша туристична перлина, яку мер повністю ігнорує.

время 0.097357034683228