Додати новину ОСББ

Суд виправдав водія, на якого «наїхали» поліцейські


  Гунько Олександр     08.06.2021    7250   

Несподівану постанову виніс суддя Новокаховського міського суду Геннадій Чирський у справі № 661/1849/21 3 травня. Він розглядав у відкритому судовому засіданні матеріали, які надійшли з Новокаховського ВП ГУНП в Херсонській області про притягнення до адміністративної відповідальності водія.

Згідно протоколу, складеного інспектором Новокаховського РВП ГУНП в Херсонській області Дідухом В. І., 30 квітня 2021 року о 21:15 годині на вул. Дружби в Новій Каховці водій автомобіля Renault Kangoo був за кермом з явними ознаками алкогольного сп`яніння. Від нього нібито йшов різкий запах алкоголю з порожнини рота, говорив він нечіткою незрозумілою мовою, мав нестійку ходу. Від проходження медичного огляду в Новокаховській ЦМЛ та продуття алкотестеру Drager для визначення ступеню алкогольного сп`яніння відмовився.

Що було насправді



Однак у судовому засіданні ситуація виявилася зовсім іншою. За словами водія, він у вечірній час їхав вулицею Дружби до свого знайомого та проїхав на заборонений дорожній знак. До автомобіля під`їхали працівники поліції, які звинуватили його в порушенні правил дорожнього руху. Після чого повідомили, що у них є підозра начебто він перебуває у стані алкогольного сп`яніння. На це він сказав поліцейським, що алкогольні напої не вживав, причому повторив це декілька разів.



Після цього працівники поліції відпустили його, забравши права за проїзд на заборонений знак, та виписали технічний талон. Він сів за кермо і поїхав додому, адже автомобіль у нього не вилучали. За його словами, від проходження медичного освідування він не відмовлявся, бо направлення до медичної установи йому не вручали і при ньому його не виписували, як і не складали протокол про адміністративне правопорушення за ст. 130 ч.1 КУпАП.

Що сказав свідок і показало відео



Суддя заслухав також свідка, який розповів, що у той час він стояв біля свого будинку, коли під`їхала машина під керуванням звинувачуваного. Свідок сказав йому, щоб той розвернув свою машину. У цей час до них під`їхали працівники поліції та повідомили водію про порушення ПДР. Також свідок сказав, що при ньому водій не вживав спиртні напої, а ознак алкогольного сп`яніння він у нього не помітив.

За словами свідка, водій скаржився на гіпертонію та хворі ноги. Можливо, від того у нього й була непевна хода. Крім того, свідок не чув, що той відмовляється від проходження медичного огляду на стан сп`яніння, і не бачив, щоб поліцейські виписували йому направлення на медичний огляд.
З відеозапису, наданого до суду працівниками поліції, суддя також не побачив, що чоловік відмовлявся від проходження медичного освідування на стан алкогольного сп`яніння. Він тільки пояснив працівникам поліції, що тверезий, та просив пробачення за скоєне ним порушення ПДР.



Мало того, у суді з’ясувалося, що у виписаному протоколі немає підпису самого порушника і не зафіксовано факту його відмови від підписання протоколу. Словом, документ, поліцейські складали навздогін – тоді, коли водій поїхав. Українці в подібних ситуаціях кажуть: наздогад буряків, щоб дали капусти.

Провадження по справі – закрити



«З урахуванням цього, при вирішенні даної справи суд виходить з принципу презумпції невинуватості особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю», – йдеться у постанові суду.

Тож суддя Г. Чирський, керуючись ст. ст. 9, 245, 247, 251-252, 266, 279-280 КУпАП постановив: «Провадження по справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 130 ч. 1 КУпАП, – закрити, у зв`язку з відсутністю в його діях події та складу вказаного адміністративного правопорушення».

Нагадаємо, з 17 березня в Україні почали діяти нові штрафи за порушення правил дорожнього руху і суттєво посилилась відповідальність за керуванням автомобілем у нетверезому стані. Так, сума штрафу та нетверезе керування зростає – за таке порушення суди тепер мають стягувати 17 000 грн (замість 10 200 грн) з позбавленням права керування на рік.

Звісно, для пенсіонера, яким є водій цієї історії, така сума штрафу є заобрійною. А от «мажори» можуть їздити в будь-якому стані і не боятися «ментів». Бо знають, що зможуть домовитися із недобросовісними патрульними. А у простої людини надія тільки на чесний і неупереджений суд.

время 0.014125108718872