Додати новину ОСББ

Дах будинку №75 на пр. Дніпровському підлатають


  Гунько Олександр     09.06.2021    6532   

Як ми вже повідомляли раніше, мешканці будинку №75 по пр. Дніпровському в Новій Каховці звернулися до депутата Херсонської обласної ради Валерія Літвіна з проханням допомогти у ремонті покрівлі. Бо внаслідок пожежі, яка сталася кілька років тому, дах протікає, у квартирах на другому поверсі намокають стелі, з’являється пліснява та грибок.

Відбулися відпискоюУ січні цього року ОСББ «Відродження НК», до якого входить будинок, звернулося до Новокаховської міської ради з проханням створити спеціальний фонд для фінансування ремонту будинку з міського бюджету. Адже будинок знаходиться в історичній частині міста. Депутатська комісія з питань розвитку комунальної інфраструктури та містобудування підтримала це звернення. Але планово-бюджетна комісія не знайшла коштів, тому рекомендувала мешканцям звернутися до револьверного фонду за отриманням зворотної фінансової допомоги.

Депутат обласної ради В. Літвін направив своє звернення міському голові Нової Каховки Володимиру Коваленку з проханням допомогти мешканцям. Натомість отримав відписку від секретаря міської ради Дмитра Васильєва. У ній йдеться про те саме: що мешканцям рекомендовано звернутися до револьверного фонду.Отже, можновладці Нової Каховки не врахували той факт, що в будинку мешкають переважно пенсіонери, які з огляду на розмір своєї пенсії, не зможуть повернути кредитні кошти до револьверного фонду. Адже ремонт даху досить затратний. Як бачимо, наша місцева влада звикла лише давати відписки, а не сприяти вирішенню проблеми своїх же виборців.

По другому колуОднак мешканці будинку не зупинилися і продовжили турбувати можновладців.
– Ми із Зінаїдою Ковальовою (ініціаторкою звернення до В. Літвіна – прим. авт.) знову ходили у виконком до заступника мера Леоніда Черсинова та начальниці відділу капітального будівництва Світлани Гончаренко, – розповіла нам голова ОСББ «Відродження НК» Наталія Чернова. – Вони нам сказали, що терміново потрібен акт обстеження будинку.
Таке обстеження провели депутат міськради, представниця проєктної фірми Тетяна Євсєєва, інженер-експерт Михайло Дикун разом із майстром КП «НК ЖЕУ».– Ми робили акт за дорученням мера В. Коваленка після скарги З. Ковальової, – розповідає Т. Євсєєва. – Там є аварійна ділянка, яку треба терміново ремонтувати. Бо під час дощів покрівля протікає, вода тече по стінах квартир. Тобто, треба зняти проблемну черепицю, замінити обгорілі балки і знову накрити цю ділянку даху черепицею. На це потрібно всього 30 тисяч гривень. А взагалі у перспективі треба міняти всю покрівлю будинку, бо їй уже майже 70 років. Крім того, потрібно обстежити інші балки і конструкції, які заливала вода. Можливо, вони уже там гниють.
За словами Т. Євсєєвої, акт обстеження передали у відділ капітального будівництва.

Дах важливіший за басейн– Поки жодних рішень не прийнято, – говорить Н. Чернова. – Неофіційно кажуть, що поки тільки залатають дірку над квартирою Зінаїди Миколаївни. Але там є іще місця, де вода затікає на проводку. Через це буває замикання і загоряння. Буквально місяць тому таке було.
Словом, крига потроху скресає. Якщо виборці наполегливо тиснуть на владу, то вона щось буде робити для них. Поки що мешканці сподіваються, що найближчим часом депутати і чиновники знайдуть кошти на аварійну ділянку покрівлі, і їхні квартири не заливатимуть дощі.

Однак питання створення з міського бюджету спеціального фонду для проведення ремонтних робіт у будівлях міста, які розташовані в історичному центрі міста, залишається. Адже вони є об’єктами спадщини нерухомих пам’яток України за видом містобудування та категорією місцевого значення і знаходяться під охороною держави. І це для їх мешканців набагато важливіше, ніж будівництво Центру олімпійських видів спорту, на який наші депутати, не моргнувши оком, вже виділили з барського плеча 10 мільйонів гривень.

время 0.23447299003601