Додати новину ОСББ

Чому мер Нової Каховки отримує більше мера Києва


  Гунько Олександр     12.06.2021    9185   

Нoвi тepитopiaльнi гpoмaди Xepcoнщини гapячкoвo шукaють cпocoби для лaтaння дip у cвoїx бюджeтax, якi виникли пicля пpийняття дo cклaду TГ ciл iз зaнeдбaнoю iнфpacтpуктуpoю, йдеться у матеріалі в парламентській газеті «Голос України». Xepcoнcькa oблдepжaдмiнicтpaцiя iнфopмує, щo лишe тpи тepитopiaльнi гpoмaди з 49, cтвopeнi в peгioнi, змoгли внecти cвoю чacтку кoштiв для кaпiтaльнoгo peмoнту мicцeвиx aвтoтpac. Тож очільники нових громад намагаються «затягнути паски», урізаючи деякі витрати.

Наприклад, у Каховці мicцeвa paдa cкopoтилa cлужбoвцям cвoгo aпapaту пpeмiaльнi. Таким чином за рік має набігти 3,5 млн грн економії. А от міський голова Херсона Ігор Колихаєв взагалі відмовився від премій і надбавок. Відтак отримує тільки «голий» оклад – 16 тис грн на місяць.

У мера є соціально-побутові проблемиНа противагу йому мер Нової Каховки Володимир Коваленко отримує «по повній» – тобто, з усіма можливими і неможливими надбавками і преміями. Хоча на сесії міськради у січні, коли затверджували порядок оплати міського голови, депутатка Параскева Джуманіязова пропонувала позбавити мера щомісячних премій та премій до державних, професійних і ювілейних дат, а також матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань.
Її колежанка по фракції Дар’я Волощук звернула увагу: щомісячна премія в розмірі окладу «за фактично відпрацьований час» суперечить здоровому глузду. Бо за цей час мер отримує посадовий оклад. А премії мають виплачуватися за конкретні результати в роботі, а не нараховуватися автоматично. Бо тоді втрачається їх стимуляційна суть.Щодо матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, то це взагалі абсурд. Які такі можуть бути матеріальні труднощі у людини, яка 20 років перебуває на високооплачуваній посаді і має в місті декілька квартир? До того ж такий вид допомоги надається лише за певних обставин, визначених чинним законодавством, коли людина потрапляє в скрутне становище тощо.
Однак більшість депутатів вирішила надати меру платню «на повну котушку». Тож якщо торік В. Коваленко отримував зі скарбнички громади у середньому 55,7 тис грн щомісяця, то цьогоріч з усіма надбавками його платня сягає біля 90 тисяч.

Скільки отримують мери обласних центрівНу а тепер ми можемо порівняти зарплату міського Нової Каховки із платнею інших мерів України. Громадський рух ЧЕСНО дослідив зарплату мерів обласних центрів України. І ось що вияснив.
Найбільшу зарплату отримує мер Запоріжжя Володимир Буряк – 114 тисяч гривень на місяць, найменше заробляє мер Херсона Ігор Колихаєв – 16 тисяч гривень.

Серед керівників обласних міст, які отримують найбільші зарплати:
• мер Луцька Ігор Поліщук (77 тисяч гривень),
• мер Кропивницького Андрій Райкович (73 тисячі),
• мер Хмельницького Олександр Симчишин (64 тисячі),
• мер Чернігова Владислав Атрошенко (63 тисячі),
• мер Рівного Олександр Третяк (62 тисячі),
• мер Києва Віталій Кличко (60 тисяч).


В. Кличко здивований зарплатою мера Нової Каховки

Якщо говорити загалом про обласні центри, то середній заробіток мерів — 53 тис. грн на місяць. Нижчу від середньої серед мерів зарплату отримують міські голови Одеси (23,4 тис. грн), Житомира (29,5 тис. грн), Полтави (48,2 тис. грн), Чернівців (49,4 тис. грн) та Сум (43,9 тис. грн).
«На початку пандемії я відмовився від премії. Хотів таким чином підтримати всіх, кому тепер важко. Зараз ситуація вже трошки поліпшилася, але премію поки що отримувати не буду», — розповів журналістам руху ЧЕСНО мер Львова Садовий. Його приклад наслідували мери Одеси і Житомира та деяких інших міст.

Приниження більше не будеОтже, у цьому рейтингу мер невеликого провінційного містечка Нової Каховка міг би посісти почесне друге місце після мера Запоріжжя. При цьому він заткнув за пасок навіть очільника столиці України Віталія Кличка! Але ж у Києві живе біля 3 мільйонів громадян, а в Новокаховській МТГ лише 60 тисяч…
Між тим у містах Європи величина зарплати мерів міст чітко сумірна з кількістю населення. Заробітна плата мера міста зі 100 тисячами населення вдвічі нижча від зарплати мера міста-мільйонника. Жодних надбавок і премій там нема.

– Сподіваюсь, дуже скоро цієї принизливої процедури з затвердження умов оплати праці [мерів] більше не буде в Україні, – сказав Володимир Коваленко, коли депутати проголосували за його шалену зарплату.
Однак не так сталося, як гадалося: буде з точністю навпаки – тепер Кабмін не визначатиме умов оплати праці керівників органів місцевого самоврядування, як ми і прогнозували ще в січні. Змінити цю принизливу для громади процедуру має новий Закон «Про службу в органах місцевого самоврядування». У 2017 році закон уже приймали, але його ветував тодішній президент Петро Порошенко.У пояснювальній записці до законопроєкту йдеться, що він запроваджує прозору систему оплати праці та «відв’язує» органи місцевого самоврядування від прямого втручання КМУ у централізоване визначення розмірів окладів службовців місцевого самоврядування.

Тобто, згідно із законопроєктом в Україні лише фіксується мінімальний розмір оплати праці та закладається співвідношення між розмірами оплати праці службовців різних категорій. Посадові оклади мають встановлюватися на підставі схеми посадових окладів, що затверджується відповідною радою. Схема посадових окладів формуватиметься з урахуванням місцевих умов і можливостей місцевого бюджету.

Заступник голови фракції «Слуга народу» Олександр Корнієнко обіцяє, що закон буде прийнято восени. «З нового року представники місцевого самоврядування будуть з оновленою кадровою моделлю та оновленою системою мотивації», — пообіцяв Корнієнко на засіданні консультативної ради з питань місцевого самоврядування у травні.

время 0.0093882083892822