Додати новину ОСББ

«Порішали питання так, як це треба замовникам»


  Гунько Олександр     14.06.2021    7162   

У Новокаховській міській раді запровадили онлайн трансляції засідань постійних депутатських комісій. Про таку можливість уперше заговорили ще в грудні минулого року, коли ухвалили рішення про запровадження системи електронного голосування «Голос». Ініціатором такого нововведення був секретар міської ради Дмитро Васильєв.

Камеру встановили у кабінеті депутатської роботи. Відтак уже відбулось кілька засідань профільних комісій із трансляцією. Засідання відбуваються за графіком, їх заздалегідь анонсують. Прямі відеотрансляції можна побачити на офіційному сайті міста то ютуб-каналі міськради. Потім вони додаються до протоколів засідань.

– Це зробили для того, щоб жителі міста могли порівняти протокол і відеозапис і порівняти, наскільки реально відображено в офіційному документі хід засідання, – розповів нам начальник організаційного відділу міської ради Роман Пашкевич. – Тобто, ідемо до повної відкритості і прозорості. Самі депутати до цього поставилися нормально. Я ні від кого не чув зауважень. Мені раніше дорікали: мовляв, сесії можна подивитися, а от на комісіях депутати зачиняються і що вирішують як хочуть. Тепер громадяни самі бачать, як розглядаються питання, хто що пропонує і як голосує.


Роман Пашкевич

Словом, це загалом прогресивно нововведення. Адже не всі бажаючі громадяни чи представники ЗМІ можуть прийти на засідання комісій, бо вони відбуваються, як правило, у робочий час. Та й депутати з інших профільних комісій можуть переглянути запис і подивитися, як вирішували питання їхні колеги. Адже, на відміну від попереднього скликання, нинішні найактивніші депутати готуються до сесій набагато серйозніше, детально вивчають питання порядку денного.

Утім, перший млинець, як-то кажуть, вийшов ґлевким. На засіданні постійної комісія з питань розвитку комунальної інфраструктури та містобудування (керівник Олександр Шевченко від партії «Слуга народу») стався конфлікт. Це була перше засідання з відеотрансляцією, яке відбулося 6 червня. Відеозапис склав майже три з половиною години і є на ютуб-каналі за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=CnzoKi864j8


Олександр Шевченко

– Під час засідання не дотримувалися регламенту, – зазначає депутатка Тетяна Євсєєва. – Не було визначено, хто вестиме протокол, тож його ніхто не вів. Заповнювали уже після засідання. Я пішла майже відразу, бо була проти тих питань, які винесли на обговорення. Але їх почали обговорювати, тому я зрозуміла, що мені там робити нічого, і моя робота на засіданні буде непродуктивною.
За словами Т. Євсєєвої, її обурило те, що депутати вирішили розглядати земельні питання, які входять до компетенції відповідної профільної комісії з земельних питань.


Тетяна Євсєєва

– Мене часто запрошують на земельну комісію, бо там питання здебільшого пов’язані із знанням Генплану міста і містобудівної ситуації, – продовжує Т. Євсєєва. – Тому я допомагаю колегам розібратися в цьому. А на нашій комісії вирішили розглядати земельні питання, не маючи жодних матеріалів, не знаючи норм законодавства, не заглядаючи в Генплан тощо. Порішали питання так, як це треба замовникам. Ті, що земельна комісія відхилила, вони узгодили. За регламентом ми можемо розглядати всі питання, які виносяться на сесію, але кожна комісія має ухвалювати рішення в рамках своїх повноважень.
Словом, після перших місяців злагодженої роботи більшість у міській раді, схоже, починає переформатовуватися. Пішли нові договорняки, з’являються тенденції до прийняття «потрібних» рішень «потрібним» людям тощо. Але якщо раніше це відбувалося за зачиненими дверима, то тепер виборці можуть наочно побачити, хто кому Рабинович і назвати речі своїми іменами.

Тож давайте слідкувати за діями наших обранців і давати їхній діяльності об’єктивну оцінку, незважаючи на партійні уподобання чи особисте ставлення до них. Адже якщо народ не тисне на владу і не контролює її, то вона робить із народом усе, що їй заманеться. А обрані «слуги» починають відчувати себе господарями цієї землі і наших спільних коштів.

время 0.014512777328491