Додати новину ОСББ

«Будемо пиляти, і ніхто нам не зашкодить»


  Гунько Олександр     15.06.2021    8052   

Ми вже писали про конфлікт між приватним підприємцем Олександром Дадикою, власником яхт-клубу в Новій Каховці, та човнярським кооперативом. Ще 2010 року міська влада віддала ділянку під човновою станцією А. Дадиці в оренду. А рішенням Новокаховської міської ради від 25.10.2018 року №1578 взагалі продала її за 2 млн 636 тисяч грн. Хоча згідно ст. 83 Земельного кодексу України землі прибережної захисної смуги (у 100-метровій зоні від річки) заборонено передавати у приватну власність.

Утім, 27 травня за наказом Дадики його працівники демонтували огорожу човнової станції. Після звернення голови кооперативу Вадима Коваленка до Херсонської обласної прокуратури Каховська окружна прокуратура нарешті почала розглядати скаргу на предмет можливих порушень природоохоронного законодавства при відчуженні земельних ділянок.

«Повідомляємю, що за результатами розгляду внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12021232070000461 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 356 КК України.
Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється слідчим відділом Каховського РВП ГУНП в Херсонській області», - йдеться у відповіді з прокуратури.


Так демонтували огорожу

Після цього у конфлікті настало тимчасове затишшя. Але ненадовго. 15 червня зранку на станцію приїхали п’ятеро невідомих чоловіків і почали пиляти дерева. Жодних дозвільних документів не пред’явили.
– Спиляли 5 листових кленів, яким уже понад 50 років, – розповідає голова кооперативу Вадим Коваленко. – Це були люди від Дадики. Одного члена кооперативу мало не покалічило спиляне дерево. Він ледве встиг відскочити, коли воно падало. Ми викликали поліцейських та слідчу оперативну групу, вони склали протоколи. Коли приїхала поліція, дерева пиляти перестали.


Ось такими були ці дерева

За словами Вадима Коваленко, минулого понеділка він написав заяву на ім’я свого однофамільця – міського голови Володимира Коваленко. Також адресував її секретарю міської ради Дмитру Васильєву та голові депутатської комісії із земельних питань Ірені Лепень. Просив вирішити питання місцезнаходження й існування човнярської станції, яка на цьому місці вже понад 60 років.
Начальник організаційного відділу Новокаховської міської ради Роман Пашкевич пообіцяв, що заяву розглянуть цього тижня. Як нам вдалося дізнатися, комісія мала засідати сьогодні, але засідання перенесли на завтра.
Тим часом за кримінальним провадженням за фактом можливого порушення природоохоронного законодавства Новокаховською міською радою при продажу земельної ділянки, на якій знаходиться човнова станція, проводяться слідчі дії.– Президент Володимир Зеленський хоче посадити мільйони дерев, а у нас їх знищують, – обурюється Вадим Коваленко. – Незаконні «лісоруби» сказали, що все одно будь пиляти далі, і їм ніхто не зашкодить.
– Проблема з цією земельною ділянкою в тому, що Дадика уже сплатив гроші за неї, – коментує голова земельної комісії Ірена Лепень. – Тут до нас стільки всього наворотили, а тепер нам доводиться розхльобувати. Якщо завтра ця заява потрапить на нашу комісію, розглянемо. Будемо думати, що робити з усім цим.Словом, під керівництвом нашого мера Володимира Коваленка, дійсно, багато чого наворочено в місті. І якщо хтось думає, що все шито-крито і нікому нічого за це не буде, то помиляється. Рано чи пізно хтось усе це пиляння дерев і коштів буде розхльобувати, а хтось за це відповідати.
А ми продовжимо слідкувати за боротьбою човнярів за свої законні права й інтереси.

время 0.022135019302368