Додати новину ОСББ

Земля під занедбаною терапією стала яблуком розбрату


  Гунько Олександр     23.06.2021    7338   

У Новокаховській міській раді дедалі більше проявляються протиріччя між різними групами впливу. Не стала винятком і 10 сесія, що пройшла минулого тижня. На цей раз об’єктом нападок стала голова постійної депутатської комісії з питань земельних, природних ресурсів та комунальної власності Ірена Лепень, депутатка від «Європейської солідарності». Вона – директорка приватної клініки ТОВ «Медичний центр «Богдан».

Тон задала її давня опонентка – депутатка Олена Михайлова від партії Ігоря Колихаєва «Нам тут жити». Каменем спотикання став проєкт рішення про викуп земельної ділянки згаданим ТОВ під колишнім терапевтичним відділенням міської лікарні. Це приміщення стояло безгоспним майже 20 років і поволі руйнувалося. Нарешті у 2019 році ТОВ «Богдан» придбало його з наміром реставрувати і облаштувати там сучасну багатопрофільну лікарню.

Камені спотикання на земліОлена Михайлова заявила, що покупець півтора року не сплачує оренду за цю ділянку. Тому запропонувала зняти це питання з розгляду, доки не буде сплачена заборгованість. І лише потім його розглядати.
Проєкт рішення передбачав надання згоди на викуп, а управління архітектури і містобудування мало провести роботу про визначення експертної грошової оцінки зазначеної ділянки.

Слід сказати, що О. Михайлова не вперше нападає на сесіях на І. Лепень. Так, раніше вона дорікала колезі, що у придбаному приміщенні нічого не робиться, воно продовжує руйнуватися і стало притулком для безхатьків. Насправді на той момент будівля вже була очищена від сміття, на першому поверсі поставлені євровікна та двері (див. фото).На захист І. Лепень виступив депутат Андрій Рашевський. Він зазначив, що виконавчий комітет міської ради жодного разу не виставляв ТОВ «Богдан» рахунки за оренду. Тож це питання можна вирішити в робочому порядку, а нині мова йде про викуп ділянки, на що ТОВ «Богдан» має повне право.

Голосування за пропозицію Михайлової дало такі результати: за – 5, 17 – проти, утрималися – 7. Отже пропозиція про зняття цього проєкту з порядку денного не пройшла.

Немає довіри до власникаАле далі сталося незрозуміле. При голосуванні за цей проєкт несподівано голосів не вистачило. І тут знову в справу втрутилася О. Михайлова. Після того, як І. Лепень заявила про конфлікт інтересів – при цьому вона не мала права голосувати, Михайлова знову взяла слово. Вона зауважила, що це об’єкт медичного спрямування. А якщо власник викупить землю, то може змінити цільове призначення.– У мене особисто і у моїх колег довіри до цього власника немає, – заявила вона емоційно. – На наступній сесії вона звернеться до вас, щоб ви змінили цільове призначення. І ви з такою ж легкістю, як простили їй 140 тисяч, які вона мала попередньо сплатити за оренду, зробите ці зміни. І цим фактично заподіюєте шкоду нашому бюджету. Тому пропоную відмовити у задоволенні цього проєкту.

Чого до неї причепилися?– Приватний інвестор викупив приміщення, яке багато років стояло в жахливому стані, – взяла слова депутатка П. Джуманіязова від партії «За майбутнє». – Тому прошу підтримати. Це наш місцевий інвестор, який надає робочі місця, відновлює комунальне приміщення, яке було 27 років занедбано. І щоб воно не розвалилося, треба дати йому шанс.

– Ви були депутатом минулого скликання, – звернувся з трибуни депутат від партії «Європейська солідарність» Ігор Шматко до О. Михайлової. – Тож і ви винні в тому, що вона не заплатила 140 тисяч. А тепер кричите, яка ви гарна і розумна. Тепер їй, щоб оформити електрику, треба право власності. І не треба розповідати казки і маніпулювати цифрами. У вас є особистий конфлікт з нею? Чого ви до неї причепилися? Чи ви хочете, щоб вона провела вам психіатричну експертизу?– Так гарно розпочали, куди ми скотилися, – зауважив міський голова.
До О. Михайлової з трибуни звернувся депутат А. Рашевський. Він нагадав їй, що за роки її депутатства «уже пів берега стало приватним». І висловив тверду упевненість, що на означеній ділянці буде медичний заклад і більше нічого іншого.

– На відміну від вас Олена Олександрівна завжди дотримується своїх принципів, – без зайвої скромності сказала про себе Михайлова. Вона підкреслила, що в минулій каденції була в земельній комісії і наполягала на тому, щоб «ця особа сплачувала оренду». До того ж, на її думку, у проєкті рішення має бути зазначена сума авансової сплати за земельну ділянку.

Принципи і принциповістьМіський голова Володимир Коваленко тричі ставив даний проєкт на голосування, але щоразу голосів не вистачало – набиралося 16 «за» при необхідних 18-ти. За підсумками голосування видно, що голосів недодала фракція «Слуг народу» – підтримали проєкт тільки двоє депутатів із семи.– Ну що, громадо, сьогодні на сесії міської ради мені помстилися за мою принципову позицію, відреагувала у Фейсбуці Ірена Лепень. – Через те, що я не йду на договорняки, кишенькові депутати не підтримали викуп землі під терапією для Медичного центру «Богдан». Міська влада не давала оформити цю землю протягом двох років, а до цього протягом двадцяти років доводила будівлю терапії до розрухи та жахітливого стану. От тепер скажіть, чи потрібно ремонтувати ту терапію чи ні? Адже без оформленої землі проєкт я не можу робити. Вони думають таким чином мене зламати? Та ні. Я як була за прозорість та проти корупції міської влади, так і буду! Отакий подарунок до Дня медика! «Дякую», Сергій Петрушевський та Олександр Шевченко, за гру на стороні корупціонерів.

Словом, протистояння в Новокаховській міській раді триває. І справа не в партійних інтересах – на місцевому рівні вони виражені досить слабко, а в особистих симпатіях і антипатіях. О. Михайлова принаймні два скликання підряд нещадно поливала брудом опозиціонерів мера. Казала, що в них «ні краплі совісті і порядності», що «тільки рвуться до влади і їх туди не можна допускати» і в такому ж дусі. Хоча це саме вона робила досить успішно і з великим артистизмом.

Тож тепер її слова про дотримання принципів виглядають досить сумнівно. Особливо якщо передивитися результати її голосування по земельних питаннях у минулому скликанні.

время 0.011836051940918