Додати новину ОСББ

Як у Новій Каховці газовики збивають гроші


  Гунько Олександр     29.06.2021    7484   

Понад тиждень просиділи без газу мешканці кількох квартир в будинку №11 по вул. Дружби в Новій Каховці. До того газовики перекрили один із стояків. Мотивували це тим, що нібито в будинку є витік газу.

– У понеділок до нашого будинку під’їхала «аварійка», – розповідає голова ОСББ Вікторія Бейнарович. – Почали біля під’їзду щось робити. Я визирнула у вікно і побачила, що газовики вовтузяться біля крану. Запитала, що вони тут роблять. Сказали, що перекривають стояк, бо тут витік газу. Кажу, що я вдома зранку, і нічого не чула. А якби таке було, то жителі мені першій би повідомили.

В. Бейнарович вийшла на вулицю і почала розпитувати, хто їх викликав. Газовики сказали, що якийсь перехожий проходив мимо, почув запах газу і зателефонував в аварійну службу Новокаховської дільниці «Херсонрегіонгазу».
– Я зрозуміла, що ніякого перехожого не була, а це якийсь розводняк. – продовжує голова ОСББ. – Вони вже склали припис, що кран зіпсований і йде витік газу. Перекрили кран і замотали червоним скотчем. Тут же вивісили об’яву, яка в них уже була заздалегідь роздрукована, про відключення чотирьох квартир через витік газу. Сказали йти до міськгазу і вияснити, як підключитися знов. Тобто, вони таким чином просто збивають гроші, – робить висновок В. Бейнарович.Коли жінка пішла розбиратися, то її ОСББ виставили рахунок 1788 грн за підключення газу. Крім того, треба було купити кран і контргайку. На всі ці ходіння і телефонні переговори, подачу заяви тощо Вікторія витратила три дні. Говорила і з начальником Новокаховської дільниці. Зустріла в конторі міськгазу свою колегу з іншого ОСББ, від неї дізналася, що за такою ж схемою у них відключили в будинку аж три стояка. Потім пішла у виконком, зустрілася із секретарем міськради Дмитром Васильєвим. Але він тільки розвів руками: мовляв, ми ніяк на газовиків вплинути не можемо, це приватна компанія.

Словом, довелося заплатити за підключення і чекати. Газовики приїхали тільки у п’ятницю, почали міняти кран. Потім відрізали шматок труби, а щоб приварити новий, потрібні газозварники. А це, мовляв, інша бригада, яка може приїхати лише у вівторок, бо попереду три вихідних (включно зі святом). До того ж попередили, що під час робіт з підключення мають бути мешканці усіх квартир, які без газу. Власника однієї квартири довелося викликати аж із Одеси, де він працює.У вівторок лише після того, як В. Бейнарович звернулася до начальника міськгазу, почалися роботи по підключенню. Спочатку приїхали газозварники, приварили трубу. Потім – інша бригада мала підключити кран до труби. Газовики більше робили видимість роботи, ніж працювали. Тяганина тривала майже увесь день аж до 16.00.
Вікторія Бейнарович каже, що подібна схема газовиків діє по всьому місту. Підозрює, що таким чином контора тисне на ОСББ, щоб вони укладали угоди на обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання.

– Ми відмовилися укладати такий договір, тому змушені були платити за підключення, – каже В. Бейнарович. А недалеко від нас ОСББ по вул. Затишній погодилося підписати таку угоду. До них приїхала аварійна бригада і мовчки підключила всі три стояки.
Наразі голова правління Громадської спілки «Координаційна рада ОСББ та ЖБК» Нової Каховки Ольга Рашевська написала з цього приводу листа в Антимонопольний комітет України. Його підписали голови кількох об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, які зіштовхнулися із такою ж проблемою. Що ж, побачимо, чи знайдуть антимонопольники управу на монополістів.

В українських ЗМІ в останні роки неодноразово друкувалися матеріали про схеми обкрадання держави і абонентів облгазами. Тож у суспільстві вже побутує думка про повернення облгазів державі. Утім, фахівці зазначають, що націоналізація чи реприватизація може погано позначитися на репутації України перед іноземними інвесторами. Тож газовий виклик держава подолає цивілізованим шляхом. Наприклад, розірванням з облгазами договорів експлуатації газових труб, анулювання їх ліцензії та визначення іншого суб’єкта господарювання, який здійснюватиме розподіл газу. До речі, газорозподільчими мережами облгази з 2012 року користуються безкоштовно.«Держава на будь-якому етапі може ініціювати процес розірвання цих договорів і передати газові мережі у користування та на баланс іншому суб’єкту господарювання – комунальному чи приватному підприємству, або державній компанії, наприклад, тому самому «Нафтогазу». Проте якщо обирати між комунальною та державною компанією, то краще, щоб газорозподільчі мережі були у віданні саме місцевої влади. Тому, що вони ближче до громади, відповідно вони перебувають під більшим публічним та репутаційним тиском з її боку та краще відчувають потреби регіону.
Проте важливо, щоб представники місцевої влади були професійними та мали нульову толерантність до корупції. Адже про зловживання комунальних підприємств ми знаємо не менше, а то й більше ніж про оборудки олігархів. Але в будь-якому випадку зі своєї місцевої влади громадянам завжди «спитати» простіше ніж з віденського олігарха або столичного міністра»,
– зазначає на ресурсі «Наші гроші» Тетяна Симоненко, експертка з питань антимонопольної діяльності «Ліги антитрасту».

А поки наші державники вирішать це питання, громадянам і об’єднанням співвласників доводиться самотужки боротися зі свавіллям монополістів. У той час як місцева влада тільки розводить руками. Замість того, щоб бити в усі дзвони, захищаючи своїх громадян.

время 0.013257026672363