Додати новину ОСББ

Директорці Новокаховської гімназії №2 оголосили догану


  Гунько Олександр     10.07.2021    9536   

Історія із втратою свідомості і травмуванням учениці 9-А класу на випускному вечорі в гімназії №2 має продовження. Як повідомили нам у відділі освіти Новокаховської міської ради, директорці закладу Оксані Якубовій оголошена догана наказом №101-вдс/тм від 22.06.2021 року.

– У відділі освіти була створена комісія щодо цього випадку, – розповіла нам заступниця начальниці відділу Наталія Гмизіна. – Члени комісії побували в гімназії, заслухали директорку, її заступницю з виховної роботи, класну керівницю. У них взяли письмові пояснення, була підготовлена довідка про службове розслідування.

Коли прогримів грімЗа словами Н. Гмизіної, у гімназії провели розслідування нещасного випадку. Порушення з боку директорки полягало в тому, що в одне приміщення було заведено три класи. Організатори заходу порушили п. 3 постанови КМУ №1236 і протокол 336 Новокаховської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки. Порушений санітарний регламент щодо проведення масових заходів. Були присутні біля 120 осіб, а площа зали вкладає 223 квадратних метра, тоді як за нормами має бути 4 кв метра на людину. Також не було ні горизонтальної розмітки, ні медсестри з аптечкою. Не проводився температурний скринінг та реєстрація сторонніх осіб, не було дотримано маскового режиму.– Усе мало бути на вулиці, – каже Наталія Анатоліївна. – Але прогримів грім, очікувалася злива і всі зайшли в школу. З пояснення класного керівника ця дитина знаходилася в школі вже о 16-ій годині. Тому до часу урочистості вона була втомлена… Швидку допомогу викликала Якубова – є скріншот з її телефону. Матері школярки пропонували матеріальну допомогу на лікування.

Робота йде, контора пишеУ той же час члени первинної організації Вільної профспілки працівників освіти і науки гімназії звернулися до міського голови Володимира Коваленка з клопотанням «не застосовувати крайньої міри покарання» щодо О. Якубової. Очевидно, вони мали на увазі під «крайньою мірою» звільнення директорки.

А от голова міської організації профспілки Тамара Захарченко має іншу думку.
– Виникає чимало запитань, – каже Тамара Миколаївна. – Щороку комісії, до яких входять депутати, перевіряють готовність шкіл до освітнього процесу. Чому вони не розробляють планів заміни вікон у старих школах? Чому на одні школи дають десятки мільйонів, а на інші – нічого? Те, що сталося в гімназії №2 – це наслідок відсутності управління в системі освіти міста. Ви коли небуть чули притомний звіт від нашого відділу освіти про те, за що вони отримують гроші? Це просто контора, де за непогані зарплати і премії працевлаштовані свої люди.

Два переломи і забійЦікаво, міська лікарня надала відділу освіти висновок, що потерпіла учениця оглянута невропатологом, травматологом і дитячим педіатром. Струсу мозку і забоїв нема, є тільки ушкодження м’яких тканин. Таку довідку підписала нова керівниця лікарні Наталія Гончарова.
Між тим ще раніше лікарка порадила матері дівчинки повезти її на комп’ютерну томографію в Херсонський обласний діагностичний центр. Хоча направлення, яке обов’язкове в такому випадку, ніхто не дав.Тож матері довелося умовляти В Херсоні лікаря провести дослідження. Його переконало тільки відео падіння Ксенії. Він негайно прийняв пацієнтку і зробив КТ. У висновку сказано:
«Отмечается перелом тела нижней челюсти справа без смещения отломков… и перелом в области венечного отростка нижней челюсти слева с небольшим смещением отломков с начальными проявлениями консолидации».

Лікування і боротьба ще попереду– Ксюша почувається дуже погано, у неї зламана щелепа з обох сторін, – каже мати дівчинки Світлана Паладій телефоном. Сім'я проживає у Плодовому. – Наступного тижня знову їдемо до Херсона, щоб призначили лікування. Будемо подавати заяву до поліції.
Ситуація ускладнена тим, що в Новій Каховці нема щелепно-лицевого хірурга. Тому доведеться їздити до обласного центру. Дівчниці наклали шини, вона може тільки ковтати рідку їжу, щелепа має бути максимально нерухома, поки не заживуть переломи. А потім ще будуть робити рентген, дивитися, як усе зростеться.

Рішуче настроєна і голова депутатської комісії з гуманітарних питань Параскева Джуманіязова.
– Цю справу так просто не можна залишити, – каже вона. – Хоча на засіданні комісії більшість депутатів пропонували просто «взяти до відома» інформацію по цьому випадку. Але я вважаю, що батькам слід звертатися до правоохоронних органів, адже школярці завдано тілесних ушкоджень, що вплинуло на стан її здоров'я. Будемо боротися далі.

время 0.012303829193115