Додати новину ОСББ

Новокаховська міськрада програла суд підприємцю


  Гунько Олександр     12.07.2021    6531   

Херсонський окружний адміністративний суд визнав протиправним та скасував рішення Новокаховської міськради №230 від 4 березня 2021 року «Про відмову у затвердженні проєкту землеустрою та передачу земельної ділянки в оренду фізичній особі Олександру Крименчуку».

Дозвіл заднім числомМова йде про майже закінчений об’єкт – торговельно-офісний центр по вул. Дружби, 19-А. Ще з радянських часів тут був спортивний майданчик Новокаховського сільськогосподарського технікуму – нині агроколеджу. В останні роки він занепав. А згодом ділянку передали під будівництво.
На табличці, що висить на огорожі навколо споруди, вказано, що будівництво розпочато у січні 2020 року. Насправді воно розпочалося раніше. І вже мало закінчитися у січні 2021-го. А рішення Новокаховської міської ради №3258 «Про надання дозволу на розробку документації із землеустрою» по цій ділянці з’явилося аж 15 жовтня 2020 року – за два тижні до місцевих виборів.У процесі будівництва підприємець Олександр Крименчук змінив призначення ділянки: «для реконструкції існуючої недобудованої будівлі торгівельно-офісного центру під розміщення та обслуговування багатоквартирного житлового будинку з комерційними приміщеннями (розширення існуючого), проектна категорії земель – землі житлової та громадської забудови (код класифікації цільового призначення – для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об’єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури – 02.10.), кадастровий номер 6510700000:01:001:1931, терміном на п’ять років».

Куди подівся спортмайданчик?Утім, будівля вийшла за межі наданої ділянки. За словами голови земельної депутатської комісії Ірени Лепень, одна зі стін «залізла» на іншу ділянку, а згідно зонування за Генпланом міста тут досі значиться спортивний майданчик.
Тож на сесії 4 березні цього року міськрада нового скликання ухвалила рішення, в якому, зокрема, йдеться:
«2. Скасувати пункт 1.3. рішення Новокаховської міської ради №3258 від 15.10.2020 року №3258 «Про надання дозволу на розробку документації із землеустрою» у зв’язку з невідповідністю до генерального плану міста.
3. Звільнити земельну ділянку, яка належить до комунальної власності, в місячний термін з моменту прийняття рішення».
О. Крименчук не погодився із цим і звернувся до Херсонського окружного адміністративного суду з проханням скасувати це рішення. Суд став на бік підприємця, вказавши, що вказані депутатами підстави для відмови у затвердженні проєкту землеустрою є незаконними, оскільки суперечать ст. 186-1 і ст. 118 Земельного кодексу України.

Цікаво, що міськрада в суді так і не надала доказів того, що спортивний майданчик на місці забудови досі існує документально та знаходиться на балансі ради чи іншої установи. Тож підприємець може продовжувати будівництво, а міська рада має сплатити 13 тисяч грн судових витрат.
Утім, рада не погодилася з цим рішення і оскаржує його у П’ятому (Одеському) апеляційному суді. Так що судова тяганина триватиме. А будинок уже майже завершений. Залишилися внутрішні оздоблювальні роботи.

время 0.017040967941284