Додати новину ОСББ

Кадрова кадриль у Новій Каховці


  Гунько Олександр     02.08.2021    6503   

«Я працюю тільки п’ятий день. Що ви від мене хочете? Прийдіть через місяць, тоді я вам усе поясню». Так казав мені свого часу новопризначений начальник відділу земельних відносин та комунального майна Новокаховської міськради Юрій Гречка, коли я прийшов до нього за коментарем.

Але через місяць наша зустріч не відбулася, бо Юрій Анатолійович звільнився за власним бажанням. Хоча, кажуть, він був креатурою обласного керівництва партії «Слуга народу». До місцевих виборів очолював Тавричанську ОТГ Каховського району. До її складу входить Мар’янівка, де займаються бізнесом нинішні депутати облради Едуард і Данило Репілевські – батько і син.

Старі схеми працювати не будуть?Утім, це не одна втрата кадрів у цьому управлінні за останні місяці. Спочатку на вимогу новообраних депутатів була звільнена начальниця відділу земельних відносин Таміла Ковальчук. Народні обранці звинуватили її в непрофесійності і лобіювання приватних інтересів.


Таміла Ковальчук була однією з найвпливовіших чиновниць мерії

– Резонансе звільнення Таміли Ковальчук відбулося по причині її численних лобіювань чиїхось інтересів всупереч інтересів громади – останньою краплею в її порушеннях закону була ініціація незаконного аукціону без погодження ради по прибудові Хоменка (заступника міського голови – прим. авт.), – вважає депутатка міськради, голова земельної комісії Ірена Лепень. – А головне, думаю, вона зрозуміла, що старі схеми працювати більше не будуть і нових ніхто створити не дасть, а у всьому буде персональна відповідальність, якої раніше не було.

Через деякий час звільнився виконуючий обов’язки головного архітектора Максим Боровинський. Він був призначений у такому статусі ще 2017-го року, коли на пенсію пішов його попередник Микола Плюйко, досягнувши 65-річного віку. А повноцінним головним архітектором так і не став, бо не має відповідної освіти. Кажуть, перейшов на роботу в проєктно-будівельну фірму «Олеся». А звільнився він після того, як відділ земельних відносин приєднали до управління архітектури і містобудування.


Ірена Лепень ламає старі схеми щодо земельних питань

– Це зроблено з метою покладення персональної відповідальності за дії та рішення на керівників цих підрозділів, – пояснює І. Лепень необхідність реформації. – Як результат такого злиття та затвердження нового положення про це управління – самоусунення виконуючого обов’язки головного архітектора міста М. Боровинського. За його словами, він не готовий до несення кримінальної відповідальності за свої підписи, нехай це робить хтось інший.
Ще одне звільнення з виконкому відбулося нещодавно – подав у відставку головний спеціаліст відділу земельних відносин та комунальної власності Олександр Сухарєв. Він відповідав за комунальне майно – його оренду і приватизацію.

У кого який приватний інтересГлобальні перестановки в керівництві мерії почалися після місцевих виборів 2020 року. Спочатку депутати обрали секретарем міської ради Дмитра Васильєва – лідера найбільшої фракції «ОПЗЖ». Потім затвердили подані мером кандидатури на посади керуючого справами виконкому Віталія Кубатка та заступників міського голови Сергія Хоменка і Володимира Арнаута.


Мер Нової Каховки В. Коваленко і секретар міськради Д. Васильєв

Усіх їх об’єднує те, що вони ніколи не працювали в органах місцевого самоврядування, а Д. Васильєв раніше не був депутатом Новокаховської міськради. Ще одна спільна риса – усі вищевказані особи прийшли в мерію з бізнесу. А як відомо, у підприємця головна установка – отримання якомога більшого прибутку зі свого бізнесу. У чиновника ж голова має боліти лише про одне – яку користь він щодня приносить громаді.

Чи можливе гармонійне поєднання двох протилежних установок в одній особі? Соціальні психологи говорять, що ні. Інакше можна дійти до роздвоєння особистості. Тому підприємці з нормальною психікою, ставши чиновниками, переважно в усіх своїх діях будуть шукати приватний інтерес.

Гра в одні воротаПершим це продемонстрував Д. Васильєв, домігшись фінансування за рахунок громади своєї родинної газети «Нова Каховка». Його син є кінцевим бенефеціаром – володіє 50% статутного фонду редакції (ТОВ). Тендер на «висвітлення діяльності міської ради» пройшов як гра в одні ворота. По-перше, тендерні умови виписали саме під цю газету, відсікаючи інші міські видання. А другим учасником торгів став фермер з Каховського району, у якого ніяких газет не було. Отже, підсумки торгів на 760 тисяч грн були визначені ще до їх проведення.А потім редакції зробили ще один «подарунок» – за рахунок громади передплатили газету для 810 новокаховчан із вразливих верств населення. На це пішло 170 тисяч грн. Проти такого фінансування на сесії виступив депутат від партії «Нам тут жити», екс-секретар міськради Олександр Лук’яненко. Він назвав таку схему корупційною. Щоправда, Олександр Володимирович забув, як у попередньому скликанні він був рекордсменом за заявами про конфлікт інтересів. Іншими словами – використовував своє становище для лобіювання бізнесу.

Удар у відповідьДо речі, після Таміли Ковальчук деякі депутати вимагали звільнення і заступника мера Сергія Хоменка. Адже він курирував земельні питання. Однак міський голова В. Коваленко вивів Сергія Вікторовича з-під удару, передавши земельні питання новому першому заму Олегу Тарабаці.

– Відсторонення від земельних питань заступника міського голови Сергія Хоменка відбулося по трьох причинах, – прокоментувала депутатка І. Лепень. – Перша – погодження ним документів по аукціону на землю під його незаконною прибудовою до магазину «Сучасний одяг». Друга – невміння знайти спільну мову в законному полі з депутатами земельної комісії. Третя – його сильна жага залишити всі схеми, розроблені ним по встановленню МАФів, земельних аукціонах і приватизації комунального майна.

Утім, відповідь не забарилася. І ось уже 18 депутатів міськради пишуть листа секретарю міськради Д. Васильєву з вимогою винести на сесію проєкт рішення про новий склад земельної комісії. У ньому І. Лепень нема, а головою комісію пропонується обрати Сергія Петрушевського від «Слуги народу».Звідки ноги ростутьОднак Дмитра В’ячеславовича таким не злякати. Він відповів стандартно про невідповідність їх звернення Регламенту міської ради. «А саме, відсутнє обґрунтування необхідності прийнятих рішень. Тож для розгляду міською радою підготовлених Вами проєктів рішень Вам необхідно оформити їх відповідно до вимог Регламенту роботи Новокаховської міської ради 8 скликання», – йдеться у відповіді.

Цікаво, що звернення підписали депутати від «Нам тут жити», «Слуги народу», «Батьківщини» і Партії місцевого самоврядування. Хоча раніше «Слуги» голосували синхронно з «ОПЗЖ», а інші перебували до них в опозиції. Звідки «ноги ростуть», неважко здогадатися, адже Сергій Хоменко очолював партійний список «Батьківщини» на останніх виборах до міської ради. Щодо «Слуг», то, схоже, вони увійшли у смак депутатської діяльності і учаться користуватися своєю «золотою акцією». Головне тут – не продешевити, щоб не стати політичними банкрутами.


У міськраді міняються депутатські конфігурації

Тож можемо й надалі стати свідками продовження «кадрової кадрилі». Як повідомив у соцмережі голова ТО «Каховський плацдарм» Сергій Цигіпа, в кулуарах виконкому циркулює інформація про можливе звільнення 4-го заступника мера В. Арнаута. Технічно це можна зробити, скоротивши цю посаду з метою економії бюджетних коштів. Але він був висунутий у зами «Слугами», тож зробити це буде непросто.
Та в наші дні можливе все. Отже, будемо слідкувати, як іще «запляшут девки и мужики» в нашій міській раді і які будуть партійні конфігурації у боротьбі за хлібні місця та схеми вишивання бісером перед виборцями.

время 0.089005947113037