Додати новину ОСББ

Боротьба за Новокаховський округ: хто за кого і з ким


  Гунько Олександр     09.08.2021    5435   

Нещодавно листоноші Корсунки подарували велосипед. Його вручив відомий у Новій Каховці підприємець, власник супермаркету «Властелин» Юрій Власов.

Здавалося б, добра справа, можна тільки подякувати меценату. Та не так усе просто. Виявляється, це своєрідний передвиборчий піар. Ось як про це написано на сторінці Благодійного фонду Ігоря Колихаєва у Фейсбуці:
«Депутат Херсонської обласної ради від Партії Ігоря Колихаєва «НАМ ТУТ ЖИТИ!» Юрий Власов оперативно відреагував на прохання своїх виборців та передав від себе особисто та голови партії Геннадія Лагути велосипед листоноші с. Корсунка Дніпрянського старостинського округу Новокаховської міської ради».

Як винайти велосипедЯк відомо, голова партії «Нам тут жити» Геннадій Лагута був висунутий кандидатом в народні депутати по Новокаховському виборчому округу №184. І вже проводить дуже активну кампанії в окрузі. Так, за липень громадська мережа ОПОРА зафіксувала такі благодійні акції кандидата: безкоштовні циркові вистави, медичні огляди, придбання будівельних матеріалів, агітаційні концерти і той самий велосипед у подарунок.
Крім того, на території округу, в тому числі в Новій Каховці, з’явилися білборди з його зображенням разом з колишнім народним депутатом, а нині міським головою Херсона Ігорем Колихаєвим. На них обидві політики довіряють самі собі тут жити.Ну а заходи за підтримки благодійного фонду «Нам тут жити» відбувалися з розмахом. Наприклад, вистави миколаївського цирку «Олександр» відбулися в дев’яти населених пунктах округу, про що свідчать дописи на Facebook-сторінці благодійного фонду Ігоря Колихаєва. Після вистави дітям дарували брендовані повітряні кульки з ім’ям потенційного кандидата. І хоча на світлинах Геннадія Лагути немає, майже у всіх текстах присутні його коментарі.

Також за рахунок фонду медичне обстеження проходили мешканці 8 населених пунктів округу: Таврійська, Калинівського, Горностаївки, Рубанівки, Новоолександрівки, Каїр, Кочубеївки, Червоного Маяка. Публікації про медогляд на сторінці благодійного фонду також супроводжуються коментарями Геннадія Лагути.

Динозаври від політикиПомпезно відбулось відкриття «Парку Юрського періоду» в Новій Каховці неподалік стадіону «Енергія». На місцевих виборах 2020 року такий парк відкривали також у Херсоні у рамках виборчої кампанії Ігоря Колихаєва. Після виборів мера Херсона його хутко згорнули і вивезли на реставрацію. Обіцяли навесні повернути, але динозаври вигулькнули вже в Новій Каховці.Під час відкриття експозиції гостей розважали аніматори, дітям дарували повітряні кульки, пригощали солодкою ватою, а також розігрували призи – футбольні м'ячі, павер-банки та ноутбук.

Змова мовчанняКрім Геннадія Лагути, на окрузі в липні засвітився потенційний кандидат від партії «Народовладдя» Ігор Токовенко, який провів зустрічі з виборцями та залучив до своєї передвиборчої кампанії свого однопартійця, лідера українського фолк-метал-гурту «Тінь сонця» Сергія Василюка. Зустрічі з концертами на підтримку кандидата пройшли у Великій Лепетисі, Новій Каховці, Великій Олександрівці, Зміївці, Бериславі.
А от інший потенційний кандидат Єгор Устинов від ОПЗЖ чомусь взагалі випав з інформаційного простору. Не чутно також екс-нардепа Миколи Дмитрука. Що ж сталося?На думку керівника творчого об’єднання «Каховський плацдарм» Сергія Цигіпи, «Слуги» та ОПЗЖ «зливають» 184 округ під представника НТЖ Лагуту. Про це він написав у Фейсбуці.
Як вказує оглядач, представники обласної влади, партійних структур «СН» зобов’язалися виставити дуже слабку і неконкурентоспроможну партійну кандидатуру на дочасних виборах в окрузі. Також – задіяти увесь адміністративний ресурс на перемогу кандидата від НТЖ.
Що взамін? Колихаєв пообіцяв, що його людина – пан Лагута – після обрання увійде в парламентську групу «Довіра», яку контролює керівник Офісу президента Андрій Єрмак. Представники цієї депутатської групи завжди голосують так, як вигідно Банковій.


Єгор Устинов (перший зліва) у Новій Каховці 22 червня

«Щодо першого заступника голови облради, представника ОПЗЖ Єгора Устинова, тут все банально простіше, – вказує С. Цигіпа. – Він зливається за гроші. Взамін херсонський міський голова Ігор Колихаєв віддає всі смачні і жирні тендери фірмам, підконтрольним представникам ОПЗЖ. Ремонт доріг, транспорт тощо».
Ну якщо це дійсно так, то змова мовчання в політичному просторі округу зрозуміла. Однак наші «рішали» чомусь не зважають на виборців. Мабуть, вважають їх слухняними голосувальниками за крихти з панського столу. Однак тут їх може чекати сюрприз. Тим більше, що не всі кандидати ще засвітилися у передвиборчих перегонах. У будь-якому разі виборча осінь у нас обіцяє бути цікавою.

время 0.18370389938354