Додати новину ОСББ

Конфлікт в ОСББ вирішили самі співвласники


  Гунько Олександр     15.08.2021    6381   

Створення і становлення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків в Україні нерідко супроводжується конфліктами і розбірками. Не виняток у цьому і Нова Каховка.

Нещодавно мешканці будинку 62-А по вул. Букіна створили ОСББ. Це 9-поверхівка на три під’їзди із малогабаритними квартирами готельного типу. Сукупна житлова площа становить 9,3 тисячі кв м. Головою правління обрали Наталію Петренко, яка раніше очолювала ОСББ по вул. Букіна, 20, де сталася масштабна пожежа покрівлі. Тоді частина мешканців були невдоволені роботою Наталії Валентинівни, і вона звільнилася.

Чому відключили ліфти– Коли ОСББ зареєстрували, ми збирали підписи по всіх під’їздах із врахуванням одного тарифу і оплати, – розповідає Діана Чередниченко, мешканка однієї з квартир. – Але нам перестали показувати документи, не ознайомили зі статутом і штатним розкладом. Ми стали вимагати зібрати правління, на яке мене делегували як представника, щоб розібратися із документами. Виявилося, що голові і бухгалтеру призначена зарплата 12 тисяч гривень. А тариф на утримання будинку складав 7 грн за квадратний метр. Ми почали обурюватися. Тому вирішили зібрати нові збори, щоб донести людям, що їх обманюють. Але голова почала нас шантажувати – не укладала договори із надавачами послуг. Нам відключили ліфти. Хоча 1 серпня вона уклала договір із «НК ЖЕУ».6 серпня мешканці провели біля будинку збори, на які запросили голову і бухгалтера Олену Лукомська. Хотіли з перших уст отримати інформацію, яка їх хвилювала.

Протоколи розбратуГолова ОСББ Наталія Петренко пояснила, що 14 липня вона зареєструвала ОСББ як юридичну особу і віднесла в податкову необхідні документи, щоб отримати статус неприбуткової організації. Відтак до неї звернулася бухгалтер з проханням надати протокол зборів про розмір тарифу і штатний розклад.
– На сьогоднішній день ви дієте як ОСББ, але без тарифу і штатного розкладу, – каже вона. – Тому в тому, що я не уклала договір, мене винити не треба. Дайте мені протокол зборів, де затверджений тариф і штатний розклад. І я негайно підпишу договір на ліфти і зателефоную Сурену, щоб він запустив ліфти.
До розмови підключилися інші співвласники. Одні підтримували голову, інші висловлювали їй претензії. Розмова переросла у перепалку.– Протоколи у нас були підписані в першому і другому під’їздах, – сказала одна із співвласниць - жінка середных років у майці і шортах. – У нас там була більшість. Але раптом пішла якась чехарда. Третій під’їзд почав висувати якісь нові вимоги, шукати нового голову. І у підсумку у нас тепер патова ситуація. Тому або ми підписуємо більшістю протоколи і починаємо працювати, або Наталія Валентинівна скаже нам «до побачення» і ми надовго зависнемо.
Суперечка між мешканцями почалася навколо тарифу на утримання будинку. Правління пропонувало встановити 7 грн. Але чимало присутніх вимагали 5 грн.

– Ваше правління збиралося і вирішувало, щоб встановити тариф 6, – зазначила Н. Петренко. – У вам відразу кажу: з тарифом 4 чи 5 я працювати не буду. Я вам казала: якщо у вас у будинку є людина, яка зможе очолити ОСББ – виходьте і очолюйте. Я взяла бухгалтера, ми прорахували тариф. Ці гроші, які ми будемо збирати, лежатимуть у вас на рахунку. Я – виконавець. Усе вирішує ваше правління. Що воно мені скаже, те я і робитиму.– Я була на засіданні правління, і ми погодилися на тариф 6, – підключилася до розмови Діана Чередниченко. – Ми готові піти на компроміс, але якщо зарплата голови буде 4,5 тисячі, а бухгалтера 2,5 тисячі. Бо саме ця стаття витрат з’їдає великі кошти по податках. У штатному розкладі, який мені показали, їхні зарплати по 6 тисяч. Знизити її – наше право, бо це наші гроші. Наш під’їзд виступав за тариф 5, бо більшість ОСББ в місті працює на тарифі 4. Але ми згодні на компроміс.

Голова звільнила сама себеЗнову піднявся ґвалт, співвласники почали сперечатися. Н. Петренко ще раз попросила дати їй протокол загальних зборів, на яких затверджений тариф і штатний розклад. Не дочекавшись цього, вона передала всі документи ОСББ, що були у неї, а також печатку об’єднання голові зборів і повідомила, що з 1 серпня вона вже звільнила себе і бухгалтера. Після цього обидві жінки пішли зі зборів, а мешканці продовжили сперечатися. Але, схоже, доводи сторін ніхто не чув – у кожного була своя правда. Звинувачували одне одного в неправоті. Дискутували, в основному жінки, яких була більшість, а чоловіки практично не втручалися.Діана Чередниченко підкреслила, що за документами головою ОСББ є Наталія Петренко, яка не може самочинно звільнитися без рішення правління. Щодо бухгалтера, то вона запевнила присутніх, що у неї є кандидатура. Бухгалтерка сусіднього ОСББ готова працювати на 2,5 тисячі. Також вона звернула увагу, що в правлінні 6 чоловік, а треба, щоб була непарна кількість, аби при голосуванні можна було визначити більшість. Крім того, чимало власників квартир із третього під’їзду не були включені у список співвласників ОСББ.
Оскільки голова відмовилася підписувати договори, то вона запропонувала обрати уповноваженого від ОСББ, який може це зробити. Попросила членів правління підключитися до вирішення проблем об’єднання. А відтак провести нові збори по виборах голови правління.

ПіслямоваЗагальні збори провели 13 серпня. На них прийшли чимало власників, які не живуть у будинку – здають помешкання або в їхніх квартирах живуть діти. Розповіли, що коли з’явився протокол із тарифом 7 грн, вони навіть відкликали свої підписи. А нині вирішили підтримати зміни в об’єднанні. Відтак на зборах обрали нового голову зі свого будинку, переобрали правління.
– Ми прийшли до спільного знаменника, – каже Діана Чередниченко. – Збори пройшли конструктивні. Дружно голосували за нових членів правління. Усі включилися в роботу. Ніяких війн у нас тепер нема. Ліфти уже працюють. Наступного тижня будемо перереєстровуватися.

время 0.31303095817566