Додати новину ОСББ

Чекайте ще одну газову платіжку


  Гунько Олександр     29.08.2021    4993   

Нещодавно в Новій Каховці була проведена зустріч з керівниками ОСББ. Їх зібрали у виконкомі для роз’яснення нового законодавства у сфері надання послуг по газопостачанню.

Як пояснила завідувачка комунального відділу Галина Кіпрушева, крім розподілу газових послуг на саму вартість газу і ціну постачання, усім користувачам доведеться платити газовикам ще й за обслуговування внутрішньобудинкових мереж. Таким чином співвласники ОСББ повинні укласти договір про це із «Херсонгазом» або іншою компанією, як має відповідну ліцензію.

Без аварійки не обійтисяНачальник Новокаховського міжрайонного управління АТ «Херсонгаз» Дмитро Лисенко пояснив, що раніше плату за обслуговування лежаків та внутрішньобудинкового обладнання прибрали із тарифів на газ. Оскільки вважалося, що балансоутримувачі або власники їх обслуговують самостійно.– Тепер ви повинні визначитися, хто вас буде обслуговувати, - сказав Д. Лисенко. – Якщо вас хтось буде обслуговувати, то ви у п’ятнадцятиденний термін маєте повідомити нам, з якою організацією ви уклали договір. Тоді ми вас знімаємо з реєстру. А ті балансоутримувачі, що ні з ким не укладуть договір, автоматично потраплять до нас.
В обслуговування буде входити огляд газових мереж кілька разів на рік і ліквідація витоків газу. За заміну вентилів чи кранів треба буде платити окремо.

Але якщо запахне газом, то необхідно викликати тільки аварійку міськгазу. Газовики лише перекриють газ, а ліквідувати аварію має фірма, з якою укладений договір. Потім «Херсонгаз» буде відновлювати постачання. Словом, все одно усі ми будемо залежати від монополіста.

З газом балуватися не можнаДо того ж ми вже писали про такий «метод» роботи газовиків, як несподіване відключення будинків чи під’їздів за викликом якогось перехожого, що нібито почув запах газу, проходячи повз будинок. А потім ОСББ чи мешканці повинні сплатити чималі кошти за підключення. Насправді таким чином газовики працюють з боржниками.
Та на всі претензії голів ОСББ Д. Лисенко відповів, що на виклики газовики мають реагувати невідкладно, і закликав їх «до співпраці та порозуміння».– Люди точно повинні розуміти, що там є витік, бо це серйозно, - наголосила голова координаційної ради голів ОСББ і ЖБК Ольга Рашевська. – З газом балуватися не можна. Ми всі прекрасно розуміємо, що під виглядом роботи з боржниками у вас виникають витоки газу. Давайте будемо нормально працювати, – звернулася вона до начальника міськгазу.

Що говорить законВ Україні ще з 2015 року існувала проблема технічного обслуговування газових мереж у більшості багатоквартирних будинків. Справа в тому, що шість років тому енергетичний регулятор (НКРЕКП), виключив вартість проведення технічного обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж з тарифу на газопостачання. З того часу проблема була повністю перекладена на плечі мешканців. Газорозподільні підприємства, не маючи чітких приписів законодавства, просто відмовлялися проводити відповідні роботи або ж бралися за них лише за умови підписання договорів на непідйомних умовах, змушуючи голову правління ОСББ, керуючого будинком чи просто «уповноважену особу» взяти на себе неправомірні функції.

Відтак Верховна Рада України внесла зміни до Закону України «Про житлово-комунальні послуги», які набрали чинності 1 травня 2021 року.
Згідно ст. 14, п.2 Закону: «Технічне обслуговування та поточний ремонт внутрішньобудинкових систем електропостачання та газопостачання здійснюються суб’єктом, визначеним співвласниками багатоквартирного будинку, за рахунок співвласників».У разі укладення такого договору відповідальність за технічне обслуговування та безпечну експлуатацію внутрішньобудинкових систем газопостачання багатоквартирного будинку нестиме оператор газорозподільної системи або інший суб’єкт господарювання, з яким укладено договір.

Якщо відповідний договір співвласниками багатоквартирного будинку (або за їхнім рішенням – управителем багатоквартирного будинку, об’єднанням співвласників багатоквартирного будинку, іншою уповноваженою співвласниками особою) не буде укладений, вважається, що такі співвласники автоматично приєдналися до типового договору на технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання багатоквартирного будинку з оператором газорозподільної системи, на території ліцензійної діяльності якого розташований відповідний будинок.

Скільки платитимемоУ нашому випадку це АТ «Херсонгаз». А ця послуга відповідно буде платною. Отже, вже через місяць ми почнемо отримувати третю платіжку за газ. А саме за обслуговування внутрішньобудинкових мереж. Якою вона буде – дізнаємося із вже укладених договорів.
Тим часом газові компанії опублікували тарифи на вересень. У НАК «Нафтогаз» річний фіксований тариф складає 7,96 грн га кубометр. А от Херсонська енергопостачальна компанія встановила ціну за кубометр 13,5 грн. Утім, у деяких регіональних компаній вартість газу наблизилася до 20 грн за куб.

время 0.013871908187866