Додати новину ОСББ

Хто розробить стратегію розвитку Нової Каховки


  Гунько Олександр     11.09.2021    3207   

Цікава інформація з’явилася на сайті державних закупівель «Прозорро»: «Послуги з розробки проекту Стратегії розвитку Новокаховської міської територіальної громади на 2022-2026 роки та Плану заходів на 2022-2026 роки з її реалізації».

Це оголошення про проведення тендеру на розробку вищевказаного проєкту. Замовником вказане комунальне підприємство «Агенція регіонального розвитку». За цю розробку агенція готова заплатити 160 тисяч грн з ПДВ. Термін виконання робіт – до 31 грудня 2021 року. Сам аукціон, як вказано, буде оголошений після 13 вересня. Кінцевий строк подання тендерних пропозицій – 20 вересня.Хто має розробляти стратегіюУ будь-якої нормальної людини таке повідомлення може викликати тільки легкий шок: а навіщо тоді у виконкомі аж 14 відділів! Крім того, в управлінні міської ради ще є 12 підрозділів, а також у місті нараховується 22 комунальних підприємства.
І виявляється, що серед сили-силенної чиновників, які отримують зарплату з податків жителів громади, нема фахівців, які б підготували «Стратегію розвитку».

Мало того, у нині діючому Статуті КП «Агенція регіонального розвитку», який є на сайті міськради, вказано: «Метою створення і діяльності Підприємства підвищення привабливості території Новокаховської міської ради в якості партнера для регіональних та міжнародних проектів, притік населення до громади, зростання локального патріотизму та активізація громади, підвищення інвестиційного рейтингу міста та забезпечення створення інвестиційного клімату, розкриття економічного потенціалу й сприяння відродженню економіки, впровадження прогресивних технологій у виробництві та керуванні, активна участь в стратегічному плануванні економіки міста, допомога в розвитку малому та середньому бізнесові».

А предметом господарської діяльності Підприємства для реалізації зазначеної мети є: «розробка та узгодження з органами влади пріоритетних напрямків розвитку міста і конкретних проектів для їх реалізації».
Іншими словами кажучи, сама агенція і повинна розробляти «Стратегію розвитку».«Це схоже на відмивання грошей»Замість цього, комунальне підприємство збирається найняти фахівців, які розроблять стратегію, і заплатить їм бюджетні гроші. Питається: а за що тоді отримують зарплату працівники агенції та відділів виконкому: економічного розвитку і торгівлі, комунального господарства, галузей економіки, капітального будівництва, екологічної інспекції та інших?

– Це схоже на звичайне відмивання грошей, – коментує колишній заступник міського голови Нової Каховки Ігор Литвин. Він працював у виконкомі за часів Бориса Сіленкова. – Хто може розробити стратегічний план розвитку нашого міста? Тільки людина, яка тут живе. Навіть фахівець із сусідньої Каховки далекий до наших проблем і реалій. Тобто, ніхто нам його не зробить, якщо ми самі його не зробимо. Якийсь спеціаліст чи фірма можуть розробити проєкт реконструкції якогось скверу, парку, кварталу, але не цілого міста. Тоді у мене запитання до агенції: а ви для чого? Треба шукати грантові програми, де навчають цьому, дають рекомендації, як розробляти такі плани. Бо можна замовляти такі документи на аутсорсингу і не витрачати кошти на утримання комунальних підприємств. Але ж ми їх створювали для того, щоб вони нас обслуговували і ми не платили гроші ще комусь.На думку І. Литвина, розробка «Стратегії розвитку громади» має розпочинатися у відділах виконкому. Кожен з них має свої функціональні обов’язки і напрям роботи. У них відповідна інформація та спеціалісти. До того ж існує Генеральний план, згідно якого і має розроблятися план стратегічного розвитку. У цьому ключі треба розробити і заходи по залученню інвесторів.

– До того ж, є Громадська ради при виконкомі, молодіжна рада та інші різні ради і громадські організації – ветеранів, афганців, атошників – їх тьма, – продовжує Ігор Йосипович. – А ще у міського голови купа радників на платній основі. І ми замовляємо комусь розробку «Стратегії розвитку громади»! Хіба немає з ким у місті порадитися? Та виставте цю інформацію в інтернеті і збирайте пропозиції від громади. Люди стільки накидають, що вам працювати і працювати.

Як розробити стратегіюОтже, як можна розробити «Стратегії розвитку громади»:
1. Відділи виконкому, підрозділи міськради і комунальні підприємства готують свої пропозиції до стратегічного розвитку громади, в яких викладають бачення свого розвитку на 5 років.
2. Приймаються пропозиції від громадських організацій і об’єднань громадян.
3. Свої пропозиції готують депутати міської ради через партійні організації, після спілкування з виборцями.
4. Усі розробки і пропозиції розглядаються і з них фахівці складають проєкт «Стратегії розвитку громади».
5. Його виносять на громадські слухання та розглядають на за
сіданнях постійних депутатських комісій.
6. Проєкт виноситься на сесію міськради для затвердження.Звісно, це не вичерпний перелік, можуть бути й інші форми і заходи по збиранню пропозицій і обговоренню проєкту. Головне – щоб у творенні «Стратегії» головну роль грала громада, а не якийсь найнятий фрілансер.

Утім, І. Литвин до самої ідеї розробки стратегії ставиться скептично.
– Який може бути стратегічний план розвитку міста при Коваленку? – розмірковує він. – Поставити МАФи на двох газонах перед виконкомом? У нього стратегія одна: нате вам план і скубіться між собою, а ми будемо робити те, що нам треба.

время 0.040798187255859