Додати новину ОСББ

Чому не вийшла акція на захист парку


  Гунько Олександр     14.09.2021    3307   

Минулої суботи біля пляжу «Дружба» в Новій Каховці відбулася акція протесту проти забудови парку на цій території. За кілька днів до цього повідомленнями про акцію були наповнені стрічки у соцмережах. Користувачі обурювалися діями забудовника, писали, що треба захистити парк, обіцяли прийти на захід. Та в призначений час на схилі біля колишнього інтернату зібралося заледве півтора десятка людей – кілька жителів із пр. Дніпровського та активісти.

Заклики з фейкового акаунту– Ми, захисники парку, не хотіли і не збиралися йти на цю акцію, – каже голова Новокаховського товариства охорони культурної спадщини, депутатка міськради Тетяна Євсєєва. – Бо вважали, що треба до цього підготуватися. Дізнатися, чи є дозвільні документи у забудовника, чи є відповідні рішення тощо. Треба говорити людям правду, а не просто вийти і пошуміти.Усе ж активісти вирішили піти на захід, щоб подивитися, хто там збереться і скоординувати дії. Бо все-таки захищати парк – це спільна справа жителів громади. А вийшло, що тих, хто анонсував подію, там не побачили.
У соцмережах заклик на акцію поширював якийсь Гнат Нікалаєнко (Игнат Никалаенко). На його сторінці в Фейсбуці немає інформації про те, хто він такий. Також замість світлини бачимо тільки аватарку. Практично усі його попередні повідомлення є перепощуваннями постів з інших сайтів чи груп. Тобто, схоже, що це взагалі фейковий акаунт.

Суперечливі документи– Ми взагалі проти забудови парку, – продовжує Тетяна Миколаївна. – У Генплані міста там показана територія під забудову. Але за історико-архітектурним опорним планом це зона охоронюваного ландшафту. Є відповідна містобудівна документація, яка затверджувалася ще депутатами попереднього скликання. Тобто, ці два документи суперечать один одному.Генплан був прийнятий у 2015 році. А у 2017-му центральна частина міста до вул. Маяковського отримала статус історичної пам’ятки увійшла до державного реєстру. Тепер це охоронна територія. За порушення в її використанні нині передбачена кримінальна відповідальність. Але можновладці і забудовник Валерій Сєров роблять вигляд, що нічого не знають і дотримуються лише Генплану. Тож навіть не узгоджують свої дії із органом охорони культурної спадщини – департаментом архітектури і містобудування Херсонської облдержадміністрації.

Поліція винного не знайшлаЗа повідомленням на сайті міськради, на місці колишнього готелю «Дружба» забудовник споруджує довгий одноповерховий будинок у вигляді бараку. Хоча фотографія з дрону чітко показує, що там є три ліфтових шахти та три клітки для сходів. Тобто, схоже, що тут планують збудувати трисекційний багатоквартирний і багатоповерховий будинок. Бо навіть на 2 поверхи ліфтів не ставлять.Отже, Т. Євсєєва вважає, що таким чином цю частину парку готують до суцільної забудови, що заборонено законом.
– Хочуть тихою сапою зробити своє, – коментує депутатка. – Мовляв, ви там шуміть, а ми робитимемо своє. Головне – запустити коготок, а потім зводити поверх за поверхом.

За заявою захисників парку два роки тому Новокаховський відділ поліції відкрив кримінальне провадження щодо незаконної забудови парку. Але слідчі дії практично не велися, а коли сплив визначений законом термін на пошук винного – півтора року, – справу закрили. А винного не змогли знайти, бо усі рішення міської ради і виконкому є колегіальними, а значить нікого конкретно не можна притягнути до відповідальності.

Закон, дишло і диванНа вищезазначеній акції був присутній депутат обласної ради Юрій Власов, власник супермаркету «Властелин». Він сперечався із протестувальниками. Мовляв, скільки можна в місті тримати пустирі, там собаки гадять, краще забудовувати їх.
– Я б сам тут квартиру купив, - сказав він. – Чудово жити на самому березі Дніпра і мати з вікна такий вигляд…
– Ось є закон, навіть якщо він тобі не подобається, ти будеш його виконувати? – запитала Власова Т. Євсєєва.
– Так, буду, – сказав Юрій Валентинович після деякої паузи.Звісно, якщо комусь не подобається закон, то треба через народних депутатів лобіювати внесення змін до нього, а не нахабно порушувати і казати: «Ну і що?».
Усе ж Тетяна Євсєєва сподівається, що наші люди навчаться виводити свої емоції на вулицю, а не сидіти на дивані і обурюватися в соцмережах. Мабуть, для багатьох ще страшнувато вийти з квартири і показати своє ставлення до важливої проблеми.

– Якщо люди не будуть виходити і висловлювати свою позицію, наше життя не зміниться, – каже Тетяна Євсєєва. – Чому не було громадських слухань по забудові парку? А це ж громадська територія. Чому її частина йде під приватну забудову без громадського обговорення?

Поки що переважна більшість обурених спостерігають за боротьбою активістів із можновладцями і забудовниками, яких явно занесло на повороті життя. Як правило, це погано закінчується. Приклади у нашому місті вже були. Та вони, на жаль, нікого не спиняють. А з природою жарти погані – вона ніколи нічого не прощає.

время 0.73961806297302