Додати новину ОСББ

Меру викручують руки за «Н2О»


  Гунько Олександр     20.09.2021    4874   

Тільки 8 млн із 38-ми, які виділила держава на спорудження Центру олімпійських видів спорту «Н2О» в Новій Каховці цьогоріч, освоїла фірма-підрядник – ТОВ «Абсолют-клімат» із Києва. Грубо кажучи, спорудження об’єкту просувається учетверо повільніше від запланованого.

Вимагав підписати «ліві» документиТакі цифри озвучив міський голова Нової Каховки Володимир Коваленко 16 вересня під час приїзду в місто голови Херсонської облдержадміністрації Сергія Козиря. Губернатор у свою чергу теж висловив незадоволення темпами будівництва, влаштувавши нагінку представнику підрядника – керівнику проєкту Василю Саламатіну. Найбільше С. Козиря турбувало відставання від графіку робіт. Воно досягнуло, за нашими спостереженнями, мінімум місяць.

Олії у вогонь додав і Володимир Коваленко. Він звинуватив В. Саламатіна у затримці будівельних робіт. За словами мера, той 25 днів викручував йому руки, вимагаючи підписати «ліві» документи. У цей час роботи на об’єкти не велися.У відповідь керівник проєкту послався на своє керівництво, яке наказало йому призупинити будівництво до підписання актів виконаних робіт.
Володимир Коваленко у свою чергу бідкався, що з’ясувати що-небудь у керівників ТОВ «Абсолют-клімат» неможливо, бо вони не відповідають на його телефонні дзвінки.
Урешті, Сергій Козир пообіцяв довести інформацію щодо стану будівництва «Н2О» до Офісу президента. А також порадив В Коваленку розірвати договір з підрядником.

Пастка для мераСловом, після помпезних урочистостей по початку будівництва басейну, як називають у народі об’єкт, настали сірі, але суворі будні. І мер Нової Каховки потрапив у пастку, яку сам готував для себе.
Адже тепер розірвати договір з підрядником для нього означатиме гол у власні ворота. Бо потім треба проводити новий тендер, а це ще затримка на кілька місяців і величезні іміджеві втрати. А він же розпинався перед самим президентом України, який приїжджав на відкриття футбольного поля «Дніпро» 26 червня 2020 року.

Та й розірвати договір буде непросто. Адже підрядник може оспорити це в суді і заблокувати будівництво ще на кілька місяців, а то й років.

Спочатку акти, потім – роботаДо речі, губернатор Сергій Козир не вперше висловлює незадоволення темпами будівництва Н2О. Ще 7 травня він проводив у Новій Каховці нараду з приводу будівництва басейну. Тоді на нараду зібралися всі непричетні, крім підрядника.
– Щось іде не так, – сказав губернатор роздратовано. – Підрядник може почати будувати, а потім почне шантажувати, вимагати додаткову угоду. Це неправильно. Проєкт дуже гарний, він на контролі у президента. Тому краще відмовитися зараз, ніж потім потрапити у дуже незручне становище.
Словом, С. Козир як у воду дивився. Мабуть тому, що, як чиновник обласного рангу, він добре знається на різних схемах освоєння бюджетних коштів.Під час візиту в Нову Каховку 31 серпня губернатор знову був невдоволений:
– Це не та динаміка будівництва, яку я б хотів тут бачити. Ще на початку робіт я сказав, що тут залучений не той підрядник, який би виконав усе як слід. Підрядник толком навіть не почав працювати, а вже почав вишукувати можливості збільшити вартість робіт. Виникає питання: навіщо він під час аукціону зменшив вартість робіт на 123 млн грн, якщо не мав підтвердженої інформації, завдяки чому йому вдасться зекономити?

Тоді підрядник зупинив роботи на три тижні. І теж «викручували руки» меру Нової Каховки. В. Коваленко пояснив затримку збільшенням цін на арматуру.
– Коли підрядник приніс нам акти виконаних робіт, ми їх не підписали, бо не була дотримана процедура узгодження підвищення вартості матеріалів. Коли все було зроблено, а акти підписані, роботи продовжились, – пояснив він.

Знецінений тендерНагадаємо, тендер на будівництво комплексу виграло київське ТОВ «Абсолют-Клімат». Воно зголосилось побудувати комплекс за 299 млн грн, що майже на 123 млн грн менше від очікуваної проєктної вартості.
Підготовчі роботи з будівництва центру «Н2О» в Новій Каховці почались 7 червня. У цьому році на цей об’єкт передбачили 90 млн грн з державного та 10 млн грн з міського бюджетів. Депутати міськради виділили відразу всю суму. А от з державного бюджету прийшла тільки частина коштів. Та й ті, як бачимо, підрядник не поспішає освоювати. А попереду – осінні дощі, зимові морози і невідомо яка весна. І це все йому тільки на користь, бо зможе крутити підрядом, як циган сонцем.

Сюжет і композиціяЩо ж, якщо губернатор свято вірить у вертикаль влади, то він щаслива людина. Але в Україні жодні вертикалі не працюють – лише горизонталі. Тобто, як хто з ким домовиться – так воно і буде. І столичні виконроби це добре розуміють. Факт, що об’єкт на контролі у президента, їх тільки надихає. Бо це ж можна підвищувати ставки, панове! І не зважати на якогось зарозумілого мера заштатного містечка, який втратив відчуття реальності від запаморочення від успіхів та багаторічної безкарності.Адже навряд чи глава держави захоче, щоб якийсь об’єкт «великого крадівництва» поховав його політично разом з усією бригадою. Тому руки, які нічого не крали, підпишуть усе, що їм підсунуть.
Словом, сюжет розвивається так, як і мусить розвиватися – за законами великого жанру для дрібних інтересів. Та наші можновладці, либонь, літературознавство не вчили – і це їхнє найвразливіше місце.
Тож будемо уважно спостерігати за розвитком дії. Ну а там дочекаємося кульмінації і закономірної розв’язки.

Фото з відкритих джерел

время 0.036772966384888