Додати новину ОСББ

«Зодіак» – дощенту, акації – під корінь


  Гунько Олександр     18.01.2022    11809   

Схоже, багаторічне варварське ставлення з боку влади Нової Каховки до зелених насаджень стало поганим прикладом для забудовників. Ось свіжий приклад. Так звана «реконструкція» колишнього бару «Зодіак» по вул. «Дружби» під багатоквартирний житловий будинок має печальний наслідок для акацієвої алеї на території Новокаховського агроколеджу.

Нагадаємо, замовник такої реконструкції є підприємець Олександр Крименчук. Звісно, це ніяка не реконструкція, бо відбулося повне руйнування колишньої будівлі, а на її місці споруджується нова. І тут сталася невелика колізія. Земельна ділянка під колишнім баром вийшла затісною для майбутньої багатоповерхівки. Треба було збільшити і площу і глибину занурення.

Вирок для акацієвої алеї

ї

Тому підрядник ТОВ «Олеся», директор якого Валерій Сєров, демонтував паркан, який відділяв бар від коледжу, і будівельний майданчик переніс на кілька метрів на територію навчального закладу. А також прямо по межі знесеного паркану зробив 3-метровий котлован для будови. При цьому зачепив кореневу систему алеї акації, що росли на території коледжу вздовж паркану. Для дерев це означає вирок. Тобто, вони приречені на повільне помирання.



– Одне дерево уже завалилося, бо йому нема за що триматися, – розповіла нам голова Новокаховського товариства охорони пам’яток культури, архітекторка Тетяна Євсєєва. Вона також є депутатом Новокаховської міськради. – Будівельники почали засипати траншею, але ця алея уже жити не зможе, вона приречена.
Між тим ніхто не відміняв правила благоустрою, в яких прописано, що на будівельних майданчиках існуючі дерева мають бути огороджені, щоб їм не нашкодити. Траншея до метра глибиною має розташовуватися не ближче двох метрів до дерева, аби не ослабити його кореневу систему.

– Тут вбачається порушення правил благоустрою і ведення будівництва, – переконана Тетяна Миколаївна. – Крім того, заподіяна шкода громаді, бо знищуються зелені насадження. Більше того, ці дерева знаходяться на території іншої юридичної особи, тому ні забудовник, ні підрядник не мають до них жодного стосунку.

Для благоустрою місць не залишається



На думку Т. Євсєєвої, таке ставлення до рослин, які мають право на життя, За нахабством та свавіллям нагадує іншу реконструкцію – готелю «Дружба» у міському парку. Там забудовник і «реконструктор» один і той же – Валерій Сєров. Нагадаємо, на місці зруйнованого «до основания» готелю споруджується багатоповерхівка. При цьому територія будови збільшується і вшир, і вглиб. І площа забудови не відповідає містобудівним умовам і обмеженням, згідно яких вона має бути не більше 50% від усієї площі ділянки. Решта 50% мають залишатися для благоустрою – під дитячі майданчики, місця для паркувань автомобілів, зелених насаджень тощо.



Поза тим і Сєров, і Крименчук під будинки забирають максимум території, а для благоустрою місць не залишається. Так сталося, зокрема і з новозбудованою багатоповерхівкою по вул. Дружби на місці колишнього спортивного майданчика агроколеджу. Там нема жодного благоустрою для майбутніх мешканців. Тобто, ніяких проїздів, майданчиків, паркувань, зелених насаджень тощо. Так само, як і сусіднього будинку, реконструйованого із гуртожитку того ж агроколеджу.

Архітектурний контроль спить



Цікаво, що обидві ці багатоповерхівки вже прийняті до експлуатації. Куди при цьому дивився відділ державного архітектурно-будівельного контролю Новокаховської міської ради – невідомо. Нині він розпочав моніторинг об’єктів будівництва Новокаховської міської територіальної громади. На даний час відпрацьовується Дніпрянський старостинський округ. Для цього на сайті міської ради опубліковано відповідне оголошення. Словом, будуть шмонати селян за побудову господарських об’єктів без дозволів. А що робиться у них під носом у місті, вони впритул не помічають. Хоча і ДАБК, і управління архітектури мають слідкувати за виконанням державних будівельних норм та правил благоустрою.



Отже, Т. Євсєєва готує відповідне звернення до обласної екоінспекції та міського відділу ДАБК. Як вони зреагують – побачимо. А поки що видно неозброєним оком, як у Новій Каховці при потуранні влади ігноруються державні будівельні норми та правила благосутрою.

Нагадуємо деякі з них:
«6.6 Під час проведення будь-яких робіт на земельній ділянці, на якій залишились зелені насадження, забудовник:
• огороджує дерева на території будівництва;
• у процесі виконання робіт щодо будівництва доріг, тротуарів, асфальтування дворів тощо залишає місця (лунки) для посадки дерев, а також утворює лунки довкола наявних дерев;
• копає канави глибше 1 м для прокладання підземних інженерних мереж і фундаментів на віддалі не менше 2 м від дерева та 1,5 м від чагарника;
• не допускає засипання ґрунтом чагарників та стовбури дерев;
• зберігає верхній родючий шар ґрунту на всій території забудови, організовує його зняття, складування та залишає для подальшого використання чи передачі спеціалізованому підприємству, визначеному місцевим органом влади для використання під час створення зелених насаджень;
• не допускає складування будівельних матеріалів, стоянки машин і механізмів на відстані не менше 2,5 м від дерева і 1,5 м від чагарника а також на газонах».

время 0.027057886123657