Додати новину ОСББ

Приватна клініка Нової Каховки судиться з виконкомом


  Гунько Олександр     30.01.2022    9720   

Приватна клініка Нової Каховки – «Медцентр «Богдан» – подала позов до суду щодо бездіяльності Новокаховського виконкому. Про це в Фейсбуці повідомила директорка центру Ірена Лепень, депутатка Новокаховської міськради.
Питання стосується умисного ухилення виконавчого комітету Новокаховської міської ради від укладання договору оренди земельної ділянки під терапевтичним корпусом Центральної міської лікарні по вул. Історичній.


Без вікон і дверей – повна хата людейНагадаємо, будівля колишнього терапевтичного корпусу стояла занедбаною без вікон і дверей 17 років. Ще у 2002 році у двоповерховому приміщенні сталася аварія опалювальної системи – проіржавіли труби. Тоді медиків і пацієнтів спішно розселили по інших корпусах, як казали, тимчасово, до полагодження системи. Утім, у місті ширилися чутки, що в приміщенні виявили підвищений вміст ртуті. Але офіційні особи спростовують це.З тих пір мерія так і не спромоглася привести до ладу будівлю, і вона повільно, але неухильно руйнувалася. А в ній кантувалися місцеві безхатьки. Її то збиралися розвалити, то намагалися продати за 1,18 млн грн. Та оскільки покупців не знаходилося, вартість кілька разів зменшували. Нарешті у 2019 році, після декількох безуспішних спроб, торги відбулися. Приміщення за 593 576 гривень (без урахування ПДВ) викупила приватна клініка – ТОВ «Медико-санітарна частина «Медичний центр «Богдан». Керівництво центру планує розмістити тут стаціонар свого терапевтичного відділення.
Після придбання будівлі новому власнику довелося вивезти з неї кілька машин сміття. Потім були поставлені вікна і двері та нарешті повністю замінений дах, який роками протікав.

Головне – прокукурікатиТа от халепа: уже понад 2 роки медцентр не може укласти договір оренди на земельну ділянку під придбаною будівлею із міськвиконкомом. І за це депутатка від партії «Нам тут жити» Олена Михайлова регулярно дорікає Ірені Лепень на сесіях міськради, звинувачуючи її у вибірковій принциповості. Цілком по Крилову: «Чем кумушек считать трудиться, Не лучше ль на себя, кума, оборотиться?»І даремно щоразу Ірена Вікторівна терпляче пояснює Олені Олександрівни і колегам по депутатському корпусу, що її фірма ніяк не може домогтися від виконкому договору оренди. На її офіційні листи у відповідь часто отримує «гордое молчание».
Та схоже, О. Михайлову відповіді І. Лепень на її закиди зовсім не цікавлять. Як у відомій приказці: для півня головне – прокукурікати, а чи настане світанок – то не його проблема. Утім, ми вже давно помітили, що Олена Олександрівна із колись принципової опозиціонерки перетворилася на принципіалку за викликом: кого треба, того й покритикуємо. І навіть коли неозброєним оком видно, що будівля потроху відновлюється.

Останній аргументТож нинішній позов – останній аргумент для власника будівлі. За словами директори центру «Богдан», тут буде створений повноцінний стаціонар з комфортними палатами різного профілю. Крім того, при впровадженні медичної реформи другого рівня керівництво центру укладе договір із Національною службою здоров’я України. І тоді в стаціонарі зможуть лікуватися пацієнти, які уклали декларації з лікарями клініки «Богдан». За надання їм медичних послуг платитиме НСЗУ згідно із затвердженим переліком. За додаткові послуги треба буде доплачувати згідно прейскуранту центру.«Просимо суд визнати неправомірною бездіяльність Виконавчого комітету щодо неукладання договору оренди земельної ділянки загальною площею 1962,7 кв .м, що розташована за адресою: вулиця Героїв України, б. 33-Г, м. Нова Каховка на земельній ділянці площею 0,2554 га, кадастровий номер земельної ділянки – 6510700000:01:001:1526, яка є комунальною власністю Новокаховської міської ради в оренду на умовах, в строки та в порядку передбачені діючим законодавством та зобов’язати Відповідача винести на розгляд сесії Новокаховської міської ради проект рішення про передачу земельної ділянки загальною площею 1962,7 кв. м, що розташована за адресою: вулиця Героїв України, б. 33-Г, м. Нова Каховка на земельній ділянці площею 0,2554 га, кадастровий номер земельної ділянки – 6510700000:01:001:1526, яка є комунальною власністю Новокаховської міської ради в оренду з дотриманням обмежень встановлених землевпорядною документацією», – йдеться у судовому позові.

Камені спотикання15 січня 2020 року Ірена Лепень, як керівник ТОВ «Санітарно-медична частина Медичний центр «Богдан», подала заяву до міської ради про надання в оренду земельної ділянки під будівлею терапевтичного корпусу терміном на 25 років. 20 лютого надійшла відповідь за підписом тодішнього першого заступника мера Леоніда Чурсинова. Він повідомив, що комісія з розгляду питань, які стосуються земельних відносин на території Нової Каховки, погодила оформлення договору оренди на 3 роки. Але проєкт договору центру «Богдан» надали лише у травні, та й то лише після нашого звернення.– Каменем спотикання стали обмеження у використанні земельної ділянки, з якими ми ніяк не могли погодитися, – розповіла І. Лепень. – Після кількох місяців листування з чиновниками у жовтні 2020 року ми нарешті отримали відповідь за підписом того ж таки Чурсинова про те, що питання буде винесене на розгляд міської сесії.

Поперек корупційного горлаІ ось уже настав 2022-й рік, проте до розгляду питання справа так і не дійшла. Додамо, що торік керівниця центру «Богдан» подавала заяву на викуп земельної ділянки. Але на сесії міськради більшість депутатів відповідний проєкт рішення не підтримали.
Загалом же ця справа безпрецедентна. Уявіть собі: підприємство хоче платити в міську скарбничку оренду за землю під купленою будівлею, а влада усіма силами чиновницького безпрєдєлу цьому перешкоджає.Можливо, розгадка криється у репліці депутатки міськради минулого скликання Діани Іваннікової: «Не під тебе, Ірено, вони ділянку оформлювали та терапію знецінювали. А ти з своєю перемогою на аукціоні, як кістка поперек ненаситного корупційного горла. Не можуть вони так просто відступити, бо, не дай Боже, твій приклад наслідувати почнуть...»

время 0.0538489818573