Додати новину ОСББ

«Вони їздять-їздять, а виручки нема»


  Гунько Олександр     18.02.2022    7807   

Із 15 січня в Новій Каховці почали діяти нові тарифи на проїзд в автобусах комунального підприємства «Автоцентр». Причому не тільки на міських, а й на приміських маршрутах. Наприклад, плата за проїзд про місту зросла від 5 до 7 гривень. А від Нової Каховки до Таврійська – з 8 до 10 грн.
Таке підвищення стало можливим за рішенням Новокаховського міськвиконкому, прийнятим на засідання 28 грудня 2021 року. Перегляд тарифів на перевезення обґрунтовували підвищенням рівня мінімальної заробітної плати, цін на паливно-мастильні матеріали, запасні частини, автомобільні шини.

Квитки на постійній основіЗдавалося б, після підвищення плати за проїзд доходи КП мали зрости. Натомість вони навпаки впали. Про причини недобору каси ми писали неодноразово – це відсутність проїзних квитків, що давало змогу водіям здавати до каси виручку на свій розсуд. Щоправда, із виконкому лунали запевнення, що чиновники час від часу перевіряють пасажиропотік на маршрутах. Але на кожен маршрут щодня від ранку до вечора контролера не посадиш.Нарешті на цей простий і надійний метод контролю зважилося керівництво «Автоцентру». І ось уже прессеретар виконкому Ірина Дахновська розповсюдила в соцмережах таке оголошення:
«Шановні мешканці Новокаховської міської територіальної громади! Адміністрація ПКП «Автоцентр» інформує, що з 21 лютого 2022 року НА ПОСТІЙНІЙ ОСНОВІ на міських та приміських автобусних маршрутах буде проводитися контроль наявності проїзних квитків у пасажирів!»

Посилять контроль за водіямиОднак у нас закономірно виникли запитання, які ми направили прессекретарю: хто видаватиме квитки? Чи будуть в наявності квитки на будь-яку суму із тих, що визначені тарифами на приміських маршрутах? Які штрафи передбачені за відсутності квитка у пасажира? Чи будуть карати водіїв, які не видаватимуть квитки?
І ось який коментар через Ірину Дахновську надав нам директор КП Олексій Овчаров.

На всіх маршрутах водії зобов'язані видавати квитки і несуть за це відповідальність. Квиток на приміські маршрути можна придбати і в касі автовокзалу. Але його вартість буде на 18% дорожче за обслуговування вокзалу +3% страховий збір від нещасного випадку.
Водії нестимуть дисциплінарне покарання у разі відмови видавати квиток пасажиру. А для пасажирів за безквитковий проїзд штраф згідно адмінкодексу – 10-кратний розмір вартості проїзду.Що стосується маршрутних автобусів приватних автоперевізників, то на них такі перевірки проводитимуться не будуть. Адже вони не підпорядковуються КП і самі вирішують, видавати чи не видавати проїзні квитки.
– Ми будемо посилювати контроль за водіями, щоб наповнювалася каса, – зазначив О. Овчаров. – Бо вони їздять-їздять, а виручки нема.
У випадку, якщо водії «Автоцентру» відмовлятимуться видавати квитки, то пасажири можуть звертатися до інформаційного центру КП, телефон якого є в кожній маршрутці. Це своєрідна «гаряча» лінія підприємства.

Дотації більші за власні доходиНагадаємо, нині в Новокаховській громаді 14 маршрутів, які обслуговує КП «Автоцентр»: 7 міських та 7 приміських. 2 маршрути, які курсують до селищ Козацьке і Веселе, обслуговує ВАТ «Каховське АТП-16506». Щодня для сталого обслуговування на маршрути повинно виїжджати 27 автобусів. Транспорт курсує з 5 ранку до 20 годин 15 хв.

Торік, за словами міського голови Володимира Коваленка, «Автоцентру» з міського бюджету було надано 6 млн грн як компенсацію різниці в тарифах та на перевезення пільговиків. «Автоцентр» заробляє на місяць близько 315 тисяч грн, а з міського бюджету на покриття витрат, в тому числі пільгових перевезень, отримує ще 600 тисяч.

– Крім виплати заробітної плати, значну частину бюджету «з’їдає» підвищена в кілька разів вартість електроенергії та газу для опалення. На розвиток громади майже нічого не залишається. Тому підвищення тарифів – це вимушена необхідність, – заявив на засіданні виконкому 28 грудня міський голова.Наразі вартість проїзду в автобусах КП «Автоцентр» така:
У межах Нової Каховки (в т. ч. дачі «Дружба») – 7 грн;
Ринок – Рефдепо, Східний – Сокіл, Ринок – Плодове – 10 грн;
Нова Каховка – Райське – 8 грн;
Нова Каховка – Дніпряни (кінцева), Тополівка – 12 грн;
Нова Каховка – Корсунка – 14 грн (дачі – 18 грн.);
Нова Каховка – Нові Лагері – 14 грн;
Нова Каховка – Піщане – 18 грн;
Нова Каховка – Маслівка, Обривка – 22 грн.

время 0.050915956497192