Додати новину ОСББ

Остання війна Московії


  Гунько Олександр     12.03.2022    6823   

Понад два тижні йде війна, яку розв’язала путінська Росія проти суверенної України. У ворога вийшло далеко не все. А точніше, рішучий спротив українського народу практично поламав усі хатки господаря Кремля. Що ж, можемо вже дати певні оцінки тому, що відбулося, і зробити деякі далекоглядні висновки.

Чому провалився бліцкригУ планах Кремля було захоплення усієї України за дві доби. Та й західні військові експерти схилялися до того, що Київ зможе вистояти 48-72 години. Найбільш реалістичним був президент Білорусі Олександр Лукашенко: «Ми візьмемо Україну за 3-4 дні».
Однак минуло 17 днів, а московські загарбники не досягли жодних стратегічних завдань. Із обласних міст захоплений тільки Херсон. На всіх інших напрямках ЗСУ відбиває атаки ворога і завдає йому великих втрат. Увесь світ захоплено спостерігає за звитягами українців і не розуміє, звідки у нас стільки завзяття і сили, де джерело нашого духу. Підкажемо: у нашій тисячолітній історії і прагненні відродити націю, по якій топталися шість імперій.
І ось уже про провал російського бліцкригу і його причини заговорили московські пропагандисти.Так, у передачі сумнозвісного пропагандиста Володимира Соловйова на 14-ий день війни Карен Шахназаров, відомий російський кінорежисер, назвав деякі причини провалу бліцкригу.

«Ми багато говорили про розірваність українського народу – північ, південь, захід, схід, - сказав Шахназаров. – Але їм треба віддати належне: вони за 30 років сколотили націю. Це та нація, яка за межами Криму і Донбасу. Таке відчуття, що ця нація – центральна і західна Україна – стала достатньо єдиною. Ми не бачимо масової здачі в полон. Ми не бачимо особливої привітливості з боку українських громадян. Ми бачимо упертий спротив ЗСУ. Передбачалося, що, крім нацбатів, ніхто не буде битися. Але вони б’ються. Ми не будемо заперечувати реальності… З цим треба рахуватися…Певно, якась недооцінка тут була. Якщо нам треба розділити Україну, то, на мою думку, це не дуже може вийти».

Як бачимо, пропагандист старанно підбирає фрази, говорить з обережністю. Хоча видно, що до нього вже щось почало доходити. Та, мабуть, це прозріння запізніле.
Сам Соловйов в одній з останніх передач сказав наступне: «Войну не выиграть, потому что это приведёт к гибели само1 России… Очевидно, что нас теперь будут ненавидеть долго». Після цього він перестав говорити про Україну, а заговорив про Америку і «подлый Запад, который принуждает Россию оккупировать Украину».Остання фраза – цілком у стилі московської пропаганди: перекласти з хворої голови на здорову, назвати чорне білим і навпаки, запудрити мізки своїм співвітчизникам, щоб вони уже нічого не тямили і тільки повторювали, як мантри, «старые песни о главном».

Хто переможе в інформаційній війні«Хоча б слово правди ви чули з телевізійного екрана? — писав відомий російський кінорежисер Станіслав Говорухін у книзі «Країні злодіїв на шляху в світле майбутнє», виданій 1994 року. — Симпатичні дівчата-дикторки почали викликати фізичне відчуття бридливості... Все, що кажуть з екрана, треба сприймати з точністю навпаки. Коли кажуть — біле, означає — чорне. Якщо ні — означає так. Наприклад, якщо кажуть, що силу не застосовуватимуть, означає: застосують неодмінно».

Отже, брехня стала основою кремлівської пропаганди не сьогодні. І антиукраїнська риторика там була завжди. Зверхність, нахабство, великодержавні металеві нотки ми бачили й чули від московських дикторів, пропагандонів і спікерів у всі часи незалежності. Спочатку до України московські очільники ставилися поблажливіше: мовляв, нікуди вона не дінеться, все одно буде нашою. Хай ці задрипані хохли трошки пограються в «нєзальожность». Та коли український народ скинув бандитську кліку Януковича і взяв курс на Європу, у них просто зірвало дах. А нині антиукраїнська пропаганда досягла свого апогею і переходить в істерику.


У серпні 2021 року російська пропагандистка Ольга Скабєєва заявила в телеефірі, що російська арміє не буде атакувати Україну, але якщо це станеться, то «встанут все до единого в Украине лишь для того, чтобы с цветами встретить нашу российскую армию».Та насправді окупантів зустріли «стінгерами», «джавелінами» і «байрактарами».
Що ж, дійсність рано чи пізно розвінчує найвитонченішу брехню. І ось тепер уже полонені російські офіцери визнають, що ніяких бандерівців і фашистів в Україні нема. А насправді поводяться як фашисти саме московські окупанти: бомблять мирні міста і села, руйнують лікарні, пологові будинки, школи і дитсадки. А на окупованих ділянках нашої крахни розстрілюють людей. На території Новокаховської і Таврійської ОТГ вже сталося кілька таких трагічних випадків.

Отже, у сучасній інформаційній війні рано чи пізно програє той, хто бреше. І чим більше буде в Києві прес-конференцій з полоненими, тим швидше розвінчуватимуться огидні кремлівські фейки.

Підсумком війни стане розвал РосіїБезумовно, Україна переможе. Про це вже говорять ті самі експерти, які прогнозували, що війна триватиме максимум три дні. Звісно, нам підставив плече Захід безпрецедентною військовою, економічною і гуманітарною допомогою. Адже європейці розуміють, що, проковтнувши Україну, Путін на цьому не зупиниться і піде в Європу.
Та й на подив самих росіян, до них почав непомітно підкрадатися капець. Найбільші олігархи імперії вмить втратили половину своїх статків через знецінення акції їхніх корпорацій. Країну стиснули санкціями з усіх боків. Сам Путін у розмові із міністром оборони Сергієм Шойгу зізнався, що економіка РФ відскочила на 20 років назад. А це ж тільки початок.Уже заарештовані золотовалютні резерви Росії в західних банках, а це понад 400 млрд дол. «Північний потік-2» перетворився на металолом на дні моря. Майно російських компаній і громадян заарештовують в багатьох країнах. Його продаватимуть на аукціонах, а гроші перераховуватимуть Україні як компенсацію за заподіяні війною збитки.
І ось свіжа інформація: вище керівництво країни вкупі з олігархатом хочуть припинити війну. За її продовження виступають тільки Путін і Шойгу. Тож у коридорах кремлівської влади зріє змова. Деякі офіцери ФСБ хочуть просто убити кровожерливого тирана. Але більшість прагнуть його заарештувати і усунути від влади – щоб потім торгуватися із Заходом за зняття санкцій в обмін на Путіна.

Однак від повного розвалу Росію це вже не врятує. Від Московії почнуть відколюватися самоспроможні території, як Санкт-Петербург, Красноярський край тощо. Сама Москва може потрапити під протекторат Чечні. Тобто історично повернутися туди, звідки вона виповзла, – в орду. Чого ми їй і дружно побажаємо.
А ми маємо винести уроки з цієї війни накреслити собі домашнє завдання. Про це поговоримо в іншій статті.

время 0.016406059265137