Додати новину ОСББ

Війна 2022: прорахунки Кремля і місія України


  Гунько Олександр     18.03.2022    5738   

Днями прочитав цікавий пост одного відомого в Україні дипломата. Він розповів, як у перший день нападу Росії на Україну він вів переговори із дипломатом однієї з потужних країн Європи. Просив військової допомоги. «У цьому немає жодного смислу, – посміхнувся закордонний колега. – Через два дні усе закінчиться і настане нова реальність».

Нова реальність, дійсно, настала. Але зовсім не така, якою її уявляли в Росії, Європі і США. Українці дали справжній бій окупантам, і весь світ уже захоплено спостерігає, як Україна перемелює найкращі московські війська. Чому ж так сталося, у чому прорахувався Кремль і яка цивілізаційна місія України?

Жертви власної пропагандиТепер уже всім, крім Московії ясно, що росіяни потрапили в пастку власної пропаганди. Роками вони з імперською зверхністю розповідали вигадані небилиці про Україну собі і світу. Про нацистів і бандерівців, утиски російськомовного населення, слабкість української держави і нашого війська тощо.
Думали за дві-три доби взяти під контроль всю Україну. Та за понад 2 тижні зайняли тільки 10% нашої території. Пропагандисти всерйоз вірили, що загарбників тут зустрічатимуть квітами, а наше військо здаватиметься в полон цілими підрозділами.Тепер в Московії гарячковито розмірковують над одвічними питаннями: хто винен і що робити. До вищого керівництва вже доходить думка, що вони недооцінили українців і переоцінили власні можливості. Адже Путіну доповідали тільки те, що він хотів почути. Тобто, у нього не було об’єктивної інформації.
Тепер почалися розбірки між керівництвом армії РФ та Федеральною службою безпеки. Уже відсторонили 8 генералів, а двох високопосадовців ФСБ посадили під домашній арешт. Утім, росіяни, як завжди, шукають чорну кішку у темній кімнати. При тому, що її там нема.

Не думаю, що російська розвідка і контррозвідка погано знали військові можливості ЗСУ. Вони точно порахували кількість військової техніки та особового складу. Але не могли знати і врахувати головного: дух наших воїнів і бажання битися до останнього подиху. А для вимірювання таких речей ще нема приладів. Для цього треба мати чисту свідомість, не засміченою імперською пропагандою.

У чому сила, брате?Пригадуєте, таке запитання ставив персонаж знаменитого російського фільму «Брат-2». І сам дав вичерпну відповідь: «У правді».
Дійсно, в сучасних війнах має значення не лише успіх на полях боїв, а й битва на інформаційному полі. І ось уже провідні експерти і високопосадовці Європи і США заявляють, що України виграє інформаційну війну. Адже на весь світ транслюються колони розбитої техніки ворога, розкидані трупи орків по полях, жалюгідні полонені, які просять пробачення в українці, звірства росіян щодо мирних жителів тощо. Тим самим ми показуємо всьому людству усю злочинність, нелюдяність і збоченість не тільки російської влади, а й всього населення РФ.

Це підтверджує останнє опитування, що пройшло в Росії днями. 71% опитаних відчувають гордість, піднесення і захват від цієї війни проти людяності. Це означає, що абсолютна більшість громадян РФ явно має хворобливу шизофренічну і параноїдальну свідомість. Навіть уявити страшно, що росіяни радіють від крові, звірства, розбомблених міст і спалених сіл, пограбованих домівок і вбитих дітей… І вони вже не стануть іншими, поки величезна імперія зла не завалиться з величезним грохотом.Натомість український народ показує найвищі моральні якості: згуртованість, милосердя, силу духу. Ми не хочемо бути рабами на своїй землі і ніколи не здамося на милість орди. У цьому – наша правда і наша сила.

У режимі прямої трансляціїСправжня мета російської армії у цій війні – бути повністю знищеною і приниженою. Таку думку нещодавно висловив відомий український футуролог Ігор Каганець. Чому кремлівська армада зазнає поразки, він пояснив дуже просто і дохідливо.

По-перше, ворог обрав найгірший час для вторгнення. За наявної погоди українська земля волога і м’яка, тому колони техніки можуть пересуватися лише дорогами. Це одразу ж перетворює ці колони на вразливу мішень для артилерії, авіації, ударних безпілотників та мобільної піхоти. «У результаті весь світ зачаровано спостерігає за винищенням російських колон мало не в прямій трансляції», – констатує експерт.

По-друге, для наступальної війни треба мати хоча б трикратну чисельну перевагу, а для підкорення всього українського простору потрібна хоча б мільйонна армія вторгнення. Натомість чисельність російської армії не перевищувала 200 тисяч при чисельності української армії 250 тисяч. Навіть при перевазі росіян у повітрі такої чисельності недостатньо для перемоги.
Тож через рішучий спротив українського народу відбувається небачене піднесення авторитету України у світі, зазначає І. Каганець. До української національно-визвольної війни прикута увага всієї планети. Народ, який рішуче знищує «другу армію світу», в очах людства здобуває репутацію провідної планетарної сили.

«Для успішного звільнення України і здобуття нею найвищого морального статусу російська окупаційна армія має бути повністю винищена – демонстративно, рішуче, швидко, на очах усього світу, в режимі прямої трансляції. Це і є справжньою метою російської армії, її екзистенційним призначенням», – робить висновок футуролог.
Отже, шануймося, бо ми того варті. Хто до нас із мечем прийшов, той від меча і загине.

время 0.48311805725098